Legújabb testamentum (2015)

Le tout nouveau testament

Yolande Moreau

Reitman   2022. 08. 04.

Nagyon aranyos film, de nem a legjobb.

erare   2016. 07. 24.

Tré bien! Nagyon jó! Ezzel a két szóval tudnám jellemezni ezt a kesernyés komédiát. Számtalan kedves jelenetem van, melyekre ha visszagondolok, önkéntelenül mosolyra húzódik a szám. Remekül megszerkesztett, felépített alkotás. Egy valami volt, ami za... több»

Deku   2017. 10. 22.

Nem nagyon találok szavakat arra, hogy milyen rémesen alul teljesített ez a film. Katasztrofálisan gyengén alakult ez a film. Elszúrták az egész filmet és egy árva pontot sem adnék neki mert annyira rémes lett.

Dorkateo   2016. 07. 12.

Nálam eggyel gyarapodott a különös filmek listája: a Forrest Gump, az Ádám almái, a Grand Hotel Budapest és mások mellé megérkezett ez a film is. Itt még Cathrine Deneuve is tetszett :). Persze, lehetne abszurdabb, de nekem pont ennyire komolytalanul tetszik. Jó kis fricska.

BoBamburg   2018. 08. 17.

Teljesen eredeti, szép, vicces, megható és szórakoztató. Ezekkel lehetne a legjobban jellemezni a filmet. A legelején beindul egy erős mindfuck sorozat, közepére kissé leül, átmegy a hagyományos lassab, európai drámába, majd a végére megint visszahozza a masszív őrületet. Határozottan jó film.

VFTS   2016. 08. 04.

A film eleje és a vége jó, a közepe elég unalmas bár akkor is van benne pár jó poén. A történet jó elgondolkodtató. Egyszer nézhető, ha csak a poénok érdekelnek elég az előzetest megnézni.

Zsceeeka   2017. 12. 31.

Nem rossz film, az elején az izgalmas alapfelvetésen jót lehet szórakozni, de engem egy idő után már fárasztott ez a történet, szinte végigszenvedtem (kb a felétől). Egyszer megéri letesztelni, hátha valamiknek bejön (barátaim szerették).

A film összbevétele 15 709 652 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 17 191 581 forintot termelt. A hazai mozik összesen 13 718 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Van egy jelenet, ahol az anya megpróbálja megölni a fiát, Georg-ot, aki Down-szindrómás. Ez utalás az És a nyolcadik napon című filmre, amit szintén Jacob van Dormael rendezett, és George, a főszereplő Down-szindrómás.

(VFTS)

Az alkotás díszletterve 2015-ben az Európai Filmakadémia Legjobb díszlet kategóriájának győztese volt.

(erare)

Belga vallásparódia nevettette meg a drámáktól megfáradt fesztiválozókat Cannes-ban, amelyben a kisstílűen szadista Úristen unalmában Brüsszelből cseszteti az emberiséget. Kicsivel több abszurddal és kevesebb komédiával ez a film még nagyobbat szólt volna. GYENGE ZSOLT KRITIKÁJA. több»

A legújabb testamentum megírására azért van szükség, mert Isten egy kissé elszállt a saját dicsőségére. Életünket már-már olyan szinten pokollá teszi, hogy azt saját lánya, Ea sem nézheti tétlenül. Megérett az idő a változásra, a halandóság még soha nem volt ilyen vicces. több»

A belga rendező, Jaco Van Dormael mindenkit meglepett: már a Mr. Nobody sem volt egyszerű eset, de legújabb filmjével is képes volt újat mondani. Például komolyan viccelődni a halállal kapcsolatban. több»