Lódító hódító (2009)

The Invention of Lying

Moze   2021. 09. 21.

Hiszed vagy sem!

Szuper film, ami amellett, hogy vígjáték, van bőven mondanivalója. Ajánlom.

Vitya   2015. 05. 03.

Nagyon ötletes, különleges témaválasztás, ami már eleve érdeklődést felkeltő! Vicces, pörgős, könnyed kis film, ami valóban szórakoztató. Érdemes megnézni!

Nnoorraa   2016. 09. 06.

Sablonos, egyszerű vígjáték elcsépelt humorral. Egyszer nézhető jóindulattal. Megszokott poénok, sablonos sztori. Lazulós estére egyszeri nézésre jó lehet!

gihera81   2015. 11. 12.

Hála a jó égnek, itt azért nem az a poén forrása, hogy szerencsétlenkedik az egyik a másik előtt vagy épp hogy veszekszik végig a filmet, sőt, igazából nem is a szó szoros értelmében vett vígjátékkal találkozunk, hanem egy kellemes, könnyed, de szórakoztató filmmel.

norveeg   2020. 11. 14.

Szellemes, könnyed vígjáték, elgondolkodtató helyzetekkel. Inkább szórakoztató, túl mélyre azért nem hatol... 7/10. A stáblista húzónevei közül többen csak apró szerepben tűnnek fel. Az elsőnek jelzett Edward Norton pl. 2 percig van képernyőn, egy jelenet erejéig. Gervais és Gardner köré épül a történet.

miki   2016. 05. 29.

A film érdekes, bár nem vicces minden elemében, de szórakoztató és jól leköti a figyelmet. Idétlen komédiának indul, de többről van itt szó. A film a második harmadában egy kicsit leül, de ki lehet bírni. Az alkotók egy kis komolyságot is csempésztek... több»

DarkLion   2016. 01. 20.

Zseniális alapötlet, a megvalósítás is jó, bár eléggé minimális. A hazugság nélküli világ ábrázolása nem ellenmondás mentes, de törekszik kerek képet mutatni. A történetnek számos üzenete van, amelyek közül a legjobban a vallás kritikája tetszett. Ri... több»

Az első film, amely Matthew Robinson rendezésében készült.

Egyes jelenetek felvételéhez helyszínül szolgált: Quincy, Andover, North Andover, Sudbury, Tewksbury, Boston, Massachusetts és Haverhill, Massachusetts.

Roger Ebert filmkritikus 3,5/4 csillagra értékelte.

Lowell, Massachusetts volt az elsődleges forgatási helyszín.

A Media Rights Capital és a Radar Pictures finanszírozta a gyártást.