L. A. Story - Az őrült város

L. A. Story - Az őrült város

L.A. Story

Los Angelesben minden a feje tetejére állt, mióta a megkergült tévés meteorológus bemondta az unalmast és szerelmes lett. Harris K. Telemacher-t munkája nem elégíti ki, sőt kifejezetten szégyelli azt. Barátnőjével sincs igazán jó viszonyban, mert az utóbbi időben ráébredt arra, hogy nem túl sok közös vonás van bennük. Egy napon titokzatos üzenet érkezik hozzá, amelyből kiderül, hogy hamarosan nagy változások fognak végbemenni életében s ennek oka az időjárás lesz... Hamarosan szerelembe esik, szíve úgy ver, akár egy megvadult vekkeróra, örömében jelzőtáblákkal beszélget, görkorcsolyás tárlatvezetéseket tart a múzeumban és ahol lehet, botrányt okoz.

Rendező: Mick Jackson
Író: Steve Martin
Premier (HU): 1991.06.28.

2017.01.23 valery

Aranyos love story, oda illő karakterekkel és vidám történettel. Tetszett a színészi gárda, jó a sztori, izgalmas, humoros, és leköti a néző figyelmét. Érdemes megnézni, nem sablonos és nem unalmas.

A gyorsforgalmi jelzőtáblát több nyelvre is beprogramozták, így az idegen nyelvű kiadásokhoz nem kellett leszinkronizálni. Szerző: rbernadett

Sarah Jessica Parker úgy tartja, hogy ez a film változtatta meg a karrierjét. Eddig a pontig csak kis szürke egereket játszott, vagy éppen ő volt a legjobb barátnő. Korábban senki nem gondolta róla Hollywoodban, hogy szexi lenne, ennek a filmnek köszönhetően azonban új ajtók nyíltak meg előtte. Szerző: rbernadett

(2018. 11. 10.)
"Egy biztos; Steve Martin ugyan gondolkodó ember, itt mégis kicsit úgy éreztem, hogy a szabad döntéssel kicsit szembeállítja a sorsszerűséget, amely itt például egy öntudatra éledt világító jelzőlámpában ölt testet. De az is lehet, hogy Los Angeles szimplán az a város, ami jobban tudja, mire van szükséged, mint te magad..." Több