Szellemes Karácsony (1988)

Scrooged

TribeBubu   2016. 12. 23.

Egészen jópofa egy átirata Dickens Karácsonyi énekének. Ugyan közel sem olyan megható, mint amaz és annak könyvhű adaptációi, viszont nagyon vicces és Richard Donner kiváló rendezéssel járult hozzá a produkcióhoz. De a legjobb az egészben, hogy Bill Murray csak úgy sziporkázik a történet főhősének bőrében :D

kernernoemi   2016. 10. 22.

Szeretem Bill Murrayt, de A szellemes karácsonyban kicsit csalódást okozott, mert sablonos lett a karaktere és a film tele volt klisékkel, üresjáratokkal, mondanivaló nélküli jelenetekkel...

titra   2015. 05. 07.

Dickens Christmas Carol című művének modern kori feldolgozása. Elég hatásvadász hollywoodi sztori, de mit lehet tenni, ha karácsony van. Szerintem a legjobbak benne a szellemek, Bill Murray helyébe mást is tehettek volna. Azért egyszer látni kell ezt a filmet is.

A filmet Robert Scaife, Anne Ramsey és Roger M. Rothstein emlékének ajánlották.

Richard Donner a Halálos fegyver (1987) és a Halálos fegyver 2. (1989) között forgatta ezt a filmet.

A karaktert, Calvin Cooley-t az elnökről, Calvin Coolidge-ről mintázták, aki híres volt arról, hogy keveset beszélt.

Az egyik különleges vendégszerep a színészlegenda, John Housemanné volt, aki sajnos kevesebb, mint egy hónappal a film bemutatása előtt elhunyt.

Amikor Frank (Bill Murray) leönti vízzel a pincért, mert úgy látja, hogy az lángol, azt mondja" Bocs, azt hittem magáról, hogy ön Richard Pryor." Ez egy utalás a komédiás életéből arra az esetre, hogy amikor be volt lőve és azt hallucinálta, hogy meggyulladt, ezért kirohant egy forgalmas utcára Los Angelesben.

Bill Murray és a rendező, Richard Donner nem nagyon élvezték a közös munkát, ami egy csomó feszültséget eredményezett a forgatáson. Amikor Roger Ebert filmkritikus megkérdezte, Murray-t, hogy volt-e valami nézeteltérés közöttük, arra Murray azt válaszolta: "Oh csak egy pár. Gyakorlatilag a nap minden percében. Ez egy igazán jó film lehetett volna. A forgatókönyv annyira jó volt. Talán csak egyetlen egy felvétel maradt a végső verzióban, ami az enyém. Olyan kapkodva forgattuk a filmet, mintha legalábbis élő közvetítés lett volna. Folyamatosan csak azt mondogatta nekem, hogy hangosabban, hangosabban és még hangosabban. Szerintem nagyot hallott."