Ollókezű Edward

Vincent Price
Kathy Baker
Alan Arkin
Johnny Depp

A különc feltaláló meg akarta alkotni magának a tökéletes teremtményt, ám mielőtt befejezhette volna, meghalt, és Edward hiába érez, gondolkodik, mégsem képes beilleszkedni a társadalomba. Torzszülöttnek látják, mivel keze helyén ollók vannak. A jószívű Peg talál rá egy lakatlan kastélyban,… Több

Rendező: Tim Burton
Forgatókönyvíró: Tim Burton, Caroline Thompson
Premier (HU): 1991.06.07. | Disney+ (2022.06.14.)

2024.03.11 Schumy1

Tipikus Tim Burton film, ha a látványvilágát nézzük. Kissé morbid, de egyedi alkotás, s a főszereplők tökéletesen passzolnak egymáshoz. Kissé szürreális, de szerethető film. Látványvilág, zene pazar egyvelege.

2015.01.23 mamiéstöti2

Gyerekkoromban nagyon szerettem ezt a filmet, egy felejthetetlen történet. Johnny Depp munkásságának első gyöngyszeme. Az abszurd humor sajátosságaival fűszerezett fantasztikus film.

2017.04.18 indingo

Ha nem mondják is a látványból és Johnny Deppből lehet tudni, hogy egy Tim Burton alkotást nézünk. Látványos és egyedi története volt, tetszett.

2017.02.15 ArpiHajdu és Réci

Kertváros kritika

Az Ollókezű Edward egy szép, érzelmes és ízig-vérig Tim Burtont idéző történet. A rendező nagyon szeret "fura" alakokról és meg nem értett zsenikről mesélni, s a Depp-Burton páros első közös munkája is egy mese, s nemcsak attól, hogy a film egy esti ... Teljes kritika

2022.09.20 JRD

Egy szokványos történet nem szokványos történetként bemutatva. Tim Burton és Deep duója sok filmet szült már meg az évek alatt. Ollókezű története is ilyen. Érdekes, kissé morbid, benne a már legendásnak mondható színésszel, Vincet Price-szal, aki fi... Több

A film szerepel Steven Jay híres "1001 film, amit látnod kell mielőtt meghalsz" című listáján.Szerző: phanzetomox

A film azért készülhetett el, mert Tim Burton és Caroline Thompson éppen ugyan annál a ügynékségnél volt. Ott pedig kipattant az ötlet, hogy hozzák össze őket egy közös produkció erejéig.Szerző: ps

Peg karakterét Caroline Thompson édesanyja ihlette, aki gyermekkorában gyakran hozott haza rászoruló idegeneket.Szerző: ps

Sőt, nem csak édesanyját, hanem a szomszédjait is beleírta a könyvbe, akik közül többen magukra ismertek egy-egy karakterben, pédául Joyce Monroe-ban (Kathy Baker).Szerző: ps

(2020. 12. 18.)
Csak szuperlatívuszokban lehet beszélni az Ollókezű Edwardról, ami 30 évvel a bemutatását követően is képes elvarázsolni és megsebezni a nézőjét. Több

(2016. 12. 26.)
Tim Burton egykoron a kedvenc rendezőm volt, és ezért nagyon fáj, hogy még mindig nem sikerült kikekeverednie abból a szakmai gödörből, amelyben már túl régen tanyázik, ezért hatalmas élmény volt újra látni egy olyan filmet, amelyet tehetsége teljében forgatott. 9/10 Több