Halálsoron (1999)

The Green Mile

Halálsoron

mamiéstöti2   2016. 08. 05.

Az egyik legjobb film, amit valaha láttam Tom Hanks maradandót alkotott benne, az egyik legjobb filmje !!!

Puncs   2019. 04. 06.

Ez a film nagyon komoly hatást gyakorol az emberre, brutálisan jó. Szerintem ez a legjobb Stephen King adaptáció. Minden színész nagyon jól játszik és a karakterek is szimpatikusak. Nekem John Coffe alakja az, aki igazán tetszik. A magam részéről egy kis sírással jár a vége. Ezt a fimet őszintén tudom ajánlani.

Laca//Ho/rr/oR//   2019. 07. 31.
A legjobb adaptáció King könyvtárából

Nem sokszor sikerült egy jó regény megfilmesítése, de ez a mű szerencsére nem került a süllyesztőbe, és ebben Frank Darabont rendező kezének a munkája igencsak benne van. Tom Hanks és Michael Clarke Duncan játéka is kellett, hogy nagy sikert arasson ez a káprázatosan sokoldalú és nyomasztó alkotás. A színészeknek sikerült rendkívüli formában hozniuk a saját karaktereiket, és sok oldalúvá tenni a filmet, illetve a színes egyéneknek hála a bő 180 perces játékidő a történetnek is köszönhetően mindvégig leültette, és nem hagyta lankadni a figyelmet. Pedig sok változatos helyszínről, akciókról nem igen beszélhetünk, de pont ez a film egyik nagy ereje, hogy érdekessé tette az elejtett morzsákat és... több»

indingo   2017. 10. 03.

Ami tetszett a filmben, hogy sok minden volt benne sok karaktert mutatott meg. A története pedig nem mindennapi, hol felkavaró, hol bosszantó. Remek film.

Deku   2017. 07. 07.

Stephen King könyveit kivétel nélkül szeretem viszont ugyanez nem mondható el a filmes adaptációkról. Épp ezért öröm ez a film hisz az utolsó percig kiváló és érzelemdús tud maradni.

Jeffrey DeMunn
Patricia Clarkson
Bonnie Hunt
Patricia Clarkson
James Cromwell

Stephen King úgy tartja a műveiből készült filmekben látható legjobb alakítást Michael Clarke Duncan nyújtja a Halálsoronban.

(ArpiHajdu és Réci )

A John Coffey szerepét játszó "monstrum", Michael Clarke Duncan, 2012-ben halt meg. Béke poraira, ebben a filmben nagyszerű volt.

(Berto49 )

A film alapjául szolgáló regény egymást követő hat hónap során hat kötetben jelent meg. A kritikusok ezt a megjelentetési módot pénzhajhászásnak minősítették. Az első magyarországi kiadás is (1997) követte az eredetit.

(Berto49 )