Halálsoron (1999)

The Green Mile

Halálsoron

CRuben88   2020. 09. 08.

Rendkívül erős színészi alakítások és egy történet, amiből még 3 óra is kevés. Az archetipikus karakterek ütköztetése és a jelenetek intenzív érzelmi töltete mélységet ad szinte minden egyes filmes szituációnak, végigzongorázva a néző lelkén. Sajnos ... több»

mamiéstöti2   2016. 08. 05.

Az egyik legjobb film, amit valaha láttam Tom Hanks maradandót alkotott benne, az egyik legjobb filmje !!!

Puncs   2019. 04. 06.

Ez a film nagyon komoly hatást gyakorol az emberre, brutálisan jó. Szerintem ez a legjobb Stephen King adaptáció. Minden színész nagyon jól játszik és a karakterek is szimpatikusak. Nekem John Coffe alakja az, aki igazán tetszik. A magam részéről egy kis sírással jár a vége. Ezt a fimet őszintén tudom ajánlani.

Laca//Ho/rr/oR//   2019. 07. 31.

A legjobb adaptáció King könyvtárából

Nem sokszor sikerült egy jó regény megfilmesítése, de ez a mű szerencsére nem került a süllyesztőbe, és ebben Frank Darabont rendező kezének a munkája igencsak benne van. Tom Hanks és Michael Clarke Duncan játéka is kellett, hogy nagy sikert arasson ... teljes kritika»

indingo   2017. 10. 03.

Ami tetszett a filmben, hogy sok minden volt benne sok karaktert mutatott meg. A története pedig nem mindennapi, hol felkavaró, hol bosszantó. Remek film.

Deku   2017. 07. 07.

Stephen King könyveit kivétel nélkül szeretem viszont ugyanez nem mondható el a filmes adaptációkról. Épp ezért öröm ez a film hisz az utolsó percig kiváló és érzelemdús tud maradni.

HercegPeter   2016. 12. 02.

Megható, rejtélyes és magával ragadó. Az élet nem mindig igazságos, ez a film fő mondanivalója. Nagyon jó alakítások és párbeszédek, valamint rengeteg érzelem jellemzi az alkotást. Nem egy laza péntek délutánra való film.

Jeffrey DeMunn
Patricia Clarkson
Bonnie Hunt
Patricia Clarkson
James Cromwell

A John Coffey-t alakító Michael Clark Duncan 2012. szeptember 3-án hunyt el korábbi infarktusa szövődményeiben. 54 éves volt.

(Artemisia )

Stephen King egy alkalommal meglátogatta a forgatási helyszínt, és bele akart ülni a villamosszékbe, az Öreg Füstösbe. Tom Hanks a szerepéből ki sem zökkenve közölte, hogy itt ő a börtönparancsnok, és szó sem lehet róla.

(Artemisia )

A Csengettyű úr nevű egeret valójában 15 betanított egér "alakította". Az eltaposási jelenetnél pedig egy bábot használtak.

(Artemisia )

A forgatás ideje alatt Tom Hanks minden pénteken az egész stábot meghívta vacsorázni.

(Artemisia )

Tom Hanks elsírta magát Michael Clark Dancan utolsó forgatási napján.

(Artemisia )

A regény cselekménye 1932-ben játszódik. A filmben 1935-re tolták, hogy annál a jelenetnél, mikor Johnt moziba viszik, felhasználhassák az 1935-ben megjelent, Frakkban és klakkban című film képkockáit.

(Artemisia )

Melinda Moorse szerepét majdnem Jennifer Lopez kapta, végül Patricia Clarkson játszhatta azt el.

(Artemisia )

Stephen King úgy tartja a műveiből készült filmekben látható legjobb alakítást Michael Clarke Duncan nyújtja a Halálsoronban.

A John Coffey szerepét játszó "monstrum", Michael Clarke Duncan, 2012-ben halt meg. Béke poraira, ebben a filmben nagyszerű volt.

(Berto49)

A film alapjául szolgáló regény egymást követő hat hónap során hat kötetben jelent meg. A kritikusok ezt a megjelentetési módot pénzhajhászásnak minősítették. Az első magyarországi kiadás is (1997) követte az eredetit.

(Berto49)