Halálsoron

(The Green Mile)

juhasz-david93  2016. 01. 25. 17:54

Kevés kiváló, (sőt: jó) Stephen King-adaptáció létezik, ez egyike azoknak. Magával ragadó, elgondolkodtató alkotás. Persze mondhatnánk, hogy Darabont neve A remény rabjai után garancia volt a sikerre.

Evcsi95  2015. 02. 16. 21:18

Ezt a filmet tizennyolc évesen láttam először és nem szégyellem azt mondani, hogy elsírtam magam a végén.

Zzssuuzzssii  2016. 09. 22. 11:58

Nem lenne rossz film, de nagyon sok benne a nézhetetlen rész, túlságosan perverz, primitív és szerintem ez már sok. A másik ami nem tetszett a filmben hogy a misztikus, mesés részek egyáltalán nem illenek bele a film hangulatába.

BallEr  2016. 04. 11. 19:53

Nekem ez a film totális csalódás volt, mert bármennyire is vártam nem hozta be a tőle elvártakat és ez bizony nem túl szimpatikus. Ettől függetlenül biztos van, akinek bejön ez is, de nekem kicsit sem.

batukán  2015. 12. 30. 08:57

Ez is azok közé a filmek közé tartozik, aminek idő kell, mire leülepszik. Drámai, ahogy szembeállítja az ártatlanságot, a halálbüntetés borzalmas kilátásával.

Jeffrey DeMunn
Patricia Clarkson
Bonnie Hunt
Patricia Clarkson
James Cromwell

A John Coffey szerepét játszó "monstrum", Michael Clarke Duncan, 2012-ben halt meg. Béke poraira, ebben a filmben nagyszerű volt.

(Berto49)

A film alapjául szolgáló regény egymást követő hat hónap során hat kötetben jelent meg. A kritikusok ezt a megjelentetési módot pénzhajhászásnak minősítették. Az első magyarországi kiadás is (1997) követte az eredetit.

(Berto49)

2016 második felében Jeff Hagerman fotós felkereste a film helyszínéül szolgáló Tennessee Állami Börtönt ami időközben az enyészeté lett.

(AngelCass)