A maszk (1994)

The Mask

Ben Stein
Nancy Fish
Peter Greene

Laca//Ho/rr/oR//   2021. 07. 28.

Gyerekkorunk kedvenc zöld pasasa a mai napig vicces

Gyerekkorom egyik kedvenc vígjátéka volt, és szerintem a legjobb választás volt a főszerepre Jim Carrey személye. Ekkortájt nagyon kapós volt az akkor 30-as éveiben járó kanadai humorista. Nem is hazudtolta meg magát, Carrey nagyon alakított Stanley Ipkiss szerepében, és már akkor gyönyörű volt a másik főszereplő, Cameron Diaz, akinek ez volt az igazán nagy ugródeszka. A forgatókönyv is hű maradt a képregényhez, valamint a rajzfilmsorozathoz, és jó volt látni, mennyi poént vettek át ezekből a tartalmakból, jól megvalósították ezt az egészet 94-ben. Minden korosztálynak merem ajánlani, egy igazán vicces és jól teletűzdelt jelenetekkel ellátott családi vígjátékfilm lett belőle, ami a mai napig bátran megállja a helyét.

indingo   2019. 07. 30.

Mese habbal. Gyerekként kedveltem ezt a filmet, sok derűs percet okozott. Pár évente azért még most is megnézem, a humora ma is jó.

Deku   2017. 07. 10.

Ez a mai napig unhatatlan, egy igazi klasszikus Jim Carrey-től. Szerintem nagyon vicces és szórakoztató a története. Kissé arról szól szerintem, hogy milyen lenne ha elengednénk titkos énünket.

HercegPeter   2016. 12. 04.

Egy jópofa, vicces kis vígjáték. Ha véletlenül rábukkanok a tévében biztos megnézem. Jim Carrey egyik legjobb filmje szerintem. Annak idején nagyon sokszor láttam, de még most sem unalmas.

Sabnock Sanatory   2019. 08. 31.

Jim Carrey miatt adtam három csillagot. Egyszerű kis film, a zenék rendben vannak, és nézhetőek, vállalhatóak még ma is a trükkök. Borongós napokra kiváló.

ZeroHero   2015. 05. 05.

kiskoromban mennyit néztem ezt a filmet, pedig semmit nem értettem belőle.:) Akkor is tetszett, most is tetszik és szerintem sose fogom megunni! Minden jó benne; a történet, a zene, a szereplők, a viccek. 10/10 :)

dailyfilmsan   2020. 08. 22.

Gyerekként odáig voltam a rajzfilmért, és a filmes verziója is jó szerintem. Meséből filmet pedig azért jó csinálni, mert túlzásokba lehet esni. Itt is megvoltak ezek a túlzások, de jól álltak a filmnek. Ahogyan Jim Carry stílusa is.

A film eredetileg horrorfilm lett volna, de Jim Carrey karaktere ezt nem tette lehetővé.

(Zsófi Várhalmi)

A filmben látható egy garázs, itt tépik le a maszkot Ipkissről. Érdekesség, hogy ez a garázs látható a Szellemirtók című filmben is, ez ugyanis a szellemirtók főhadiszállásának épületében, a régi tűzoltóállomáson található.

(ps)

A Maszk először a Dark Horse képregény hasábjain jelent meg. Az eredeti koncepció szerint a Maszk sokkal sötétebb humorral volt megáldva, és nem riadt vissza az emberöléstől sem, pusztán a vicc kedvéért. A film forgatókönyvét folyamatosan változtatták meg, ahogyan Carrey egyre inkább magáévá tette a figurát.

(ps)

Stanley Ipkiss karakterét Carrey az édesapjáról mintázta.

(ps)

1995-ben 10 millió dollárt ajánlottak fel Carrey számára, hogy vállalja el A maszk folytatását. Akkor Carrey nemet mondott az ajánlatra, de néhány éve már úgy nyilatkozott, hogy szívesen benne lenne egy folytatásban. Lehet, hogy ez a hajó már elment…