Játssz egy iPad-ért! · Keressük a nap véleményíróját! Nyerj mozijegyet minden nap! Login

Deku   2017. 07. 10.

Ez a mai napig unhatatlan, egy igazi klasszikus Jim Carrey-től. Szerintem nagyon vicces és szórakoztató a története. Kissé arról szól szerintem, hogy milyen lenne ha elengednénk titkos énünket.

ZeroHero   2015. 05. 05.

kiskoromban mennyit néztem ezt a filmet, pedig semmit nem értettem belőle.:) Akkor is tetszett, most is tetszik és szerintem sose fogom megunni! Minden jó benne; a történet, a zene, a szereplők, a viccek. 10/10 :)

HercegPeter   2016. 12. 04.

Egy jópofa, vicces kis vígjáték. Ha véletlenül rábukkanok a tévében biztos megnézem. Jim Carrey egyik legjobb filmje szerintem. Annak idején nagyon sokszor láttam, de még most sem unalmas.

Snowball   2016. 12. 14.

A film hatalmas siker lett nálam mivel kellemes módon tálalja a történéseket és szerethető karakterekkel tarkított az egész film. Nem mentes a hibáktól de szerencsére nem annyira szembetűnő így szerettem.

szaka123   2018. 03. 26.

Gyerekkorom egyik kedvence filmje. Nem mondom, hogy mai szemmel is megállja a helyét, de érdemes lehet megnézetni a gyerekekkel, hogy lássanak ilyet is! Jim Carrey hozza formáját, ismét!

Ben Stein
Nancy Fish
Peter Greene

A filmben látható egy garázs, itt tépik le a maszkot Ipkiss-ről. Érdekesség, hogy ez a garázs látható a Szellemirtók című filmben is, ez ugyanis a szellemirtók főhadiszállásának épületében, a régi tűzoltóállomáson található.

(ps )

A Maszk először a Dark Horse képregény hasábjain jelent meg. Az eredeti koncepció szerint a Maszk sokkal sötétebb humorral volt megáldva, és nem riadt vissza az emberöléstől sem, pusztán a vicc kedvéért. A film forgatókönyvét folyamatosan változtatták meg, ahogyan Carrey egyre inkább magáévá tette a figurát.

(ps )

Stanley Ipkiss karakterét Carrey az édesapjáról mintázta.