A maszk

sammy88   2020. 08. 24.

örökZÖLD film

Imádtam a mesét gyerekkoromban és a filmet is. Felnőtt fejjel azt gondolom, hogy ahhoz képest mikori a film egész jól megállják a helyüket az effektek. Vicces és maga kategóriájában látványos is. Szerintem jól megfilmesítették. Jim Carreynél jobbat pedig keresve se lehetett volna jobbat találni :D

indingo   2019. 07. 30.

Mese habbal. Gyerekként kedveltem ezt a filmet, sok derűs percet okozott. Pár évente azért még most is megnézem, a humora ma is jó.

Deku   2017. 07. 10.

Ez a mai napig unhatatlan, egy igazi klasszikus Jim Carrey-től. Szerintem nagyon vicces és szórakoztató a története. Kissé arról szól szerintem, hogy milyen lenne ha elengednénk titkos énünket.

ZeroHero   2015. 05. 05.

kiskoromban mennyit néztem ezt a filmet, pedig semmit nem értettem belőle.:) Akkor is tetszett, most is tetszik és szerintem sose fogom megunni! Minden jó benne; a történet, a zene, a szereplők, a viccek. 10/10 :)

HercegPeter   2016. 12. 04.

Egy jópofa, vicces kis vígjáték. Ha véletlenül rábukkanok a tévében biztos megnézem. Jim Carrey egyik legjobb filmje szerintem. Annak idején nagyon sokszor láttam, de még most sem unalmas.

dailyfilmsan   2020. 08. 22.

Gyerekként odáig voltam a rajzfilmért, és a filmes verziója is jó szerintem. Meséből filmet pedig azért jó csinálni mert, túlzásokba lehet esni. Itt is megvoltak ezek a túlzások de jól álltak a filmnek. Ahogyan Jim Carry stílusa is.

szaka123   2018. 03. 26.

Gyerekkorom egyik kedvence filmje. Nem mondom, hogy mai szemmel is megállja a helyét, de érdemes lehet megnézetni a gyerekekkel, hogy lássanak ilyet is! Jim Carrey hozza formáját, ismét!

Ben Stein
Nancy Fish
Peter Greene

A filmben látható egy garázs, itt tépik le a maszkot Ipkiss-ről. Érdekesség, hogy ez a garázs látható a Szellemirtók című filmben is, ez ugyanis a szellemirtók főhadiszállásának épületében, a régi tűzoltóállomáson található.

(ps)

A Maszk először a Dark Horse képregény hasábjain jelent meg. Az eredeti koncepció szerint a Maszk sokkal sötétebb humorral volt megáldva, és nem riadt vissza az emberöléstől sem, pusztán a vicc kedvéért. A film forgatókönyvét folyamatosan változtatták meg, ahogyan Carrey egyre inkább magáévá tette a figurát.

(ps)

Stanley Ipkiss karakterét Carrey az édesapjáról mintázta.

(ps)

1995-ben 10 millió dollárt ajánlottak fel Carrey számára, hogy vállalja el A maszk folytatását. Akkor Carrey nemet mondott az ajánlatra, de néhány éve már úgy nyilatkozott, hogy szívesen benne lenne egy folytatásban. Lehet, hogy ez a hajó már elment…

(ps)

Jim Carrey ára 1994-ben alaposan felment. Az Ace Ventura - Állati nyomozó című filmért 350.000 dollárt kapott, A maszk-ért már 450.000 dollárt, míg a Dumb és Dumber - Dilibogyók című filmért nem kevesebb, mint hét millió dollárt. A hirtelen áremelkedésnek az volt az oka, hogy időközben bemutatták az Ace Ventura - Állati nyomozó-t, ami minden várakozást felülmúlt, igazi kasszasiker volt.

(ps)

A női főszerepet eredetileg Anna Nicole Smith-nek adták, Cameron Diaz csak egy héttel a forgatás megkezdése előtt kapta meg a szerepet. Diaz egy modell ügynökség meghallgatásáról távozott szomorúan, amikor az egyik producer felfigyelt rá, és behívta meghallgatásra. Diaznak mindössze 12-szer kellett felolvasnia a szerepét, ennyi idő alatt sikerült meggyőznie a producereket arról, hogy ő a legmegfelelőbb a szerepre. Így Anna Nicole Smith mehetett vissza 89 éves férje mellé.

(ps)

1994-ben a 4. legtöbb bevételt hozó film volt.

Cameron Diaz a filmben nyújtott alakításáért megkapta az MTV Movie Award legjobb feltörekvő színésznek járó díját.

A banánsárga öltönyt Jim Carrey arról az öltönyről mintáztatta, amelyet anyja varrt neki első stand-up comedy próbálkozásához.

(SódóGA)

Cameron Diaznak tizenkét meghallgatáson kellet részt vennie, mielőtt megkapta volna Tina szerepét, mindössze 7 nappal a forgatás kezdete előtt.

(SódóGA)