Ms. Akárki   2019. 07. 19.

Imádom a mai napig a fekete debil humorát a filmnek. Humoros és pörgős vígjáték és még bőven a gyerekfilm kategóriába is belefér a stílusa miatt. Christina Ricci az egyik kedvenc színésznőm és itt is remekül hozta a dark kislány figuráját. A zene pedig epikus.

Puncs   2019. 03. 09.

Jópofa film, régen szerettem gyerek fejjel, most sem rossz. Habár nekem a második rész sokkal jobban tetszett. Remek paródiája az idilli amerikai családoknak. Szeretem a film a groteszk fekete humorát. A karakterek imádni valóak. A szereposztás zseniális. Fester Addams karakterét egyszerűen Christopher Lloyd-ra szabták, de a többiek is el lettek találva. Szerintem a látványvilága még mai megállja a helyét. A magyar szinkron is nagyon rendben van. Aki szereti a fekete humort az értékelni fogja ezt a filmet.

indingo   2019. 04. 27.

Nagyon szeretem a film hangulatát és látványát. A karaktereket is jól eltalálták, és jön az animációs változat.

Deku   2017. 07. 25.

Régi film már de még mindig érdekes, emlékszem kissé félelmetes volt fiatal koromban de mókás is és morbid. Itt szerencsére azt mondom, hogy épp átcsúszott azon a kategórián hogy élvezhetővé vált.

Norbi   2018. 07. 28.

Tagadhatatlanul különc film, amit nem is bántam sohasem. Eleinte fura ez az egész környezet amit a film megteremtett, de könnyen túl lehet lépni rajta, és akkor már nagyon szórakoztató tud lenni.

Sabnock Sanatory   2019. 02. 01.

Nagyon extravagáns,és egyben különc mozi,de nagyon élvezhető minden perce,Főleg Anjelica Houston,és Raul Julia játéka miatt.De aki még zseniális...a nagyon fiatal Christina Ricci.Ajánlott kategória.

hackerjulcsi   2018. 03. 19.

A kéz a legjobb. Nagyon tetszik, mert bemutatja, hogy a család nem csak egyféle lehet, a szerelem nem csak egyféle lehet. Tetszik a megközelítés és a hidegség benne.

A teljes filmet az USA-ban forgatták le, összesen 12 helyszínen.

1990. november 26 - 1991. április 16. között forgatták le.

38 millió dollárból jött létre.

1991-ben a 7. legtöbb bevételt hozó film volt.

Hogy Morticia szeme kissé ferdén álljanak, Anjelica Huston sminkese egy kis huzalt erősített a színésznő szemhéjára, és enyhén meghúzta azt. Így el tudták érni a kívánt hatást.

(ps)

Az Addams család házát 100 ezer dollárból építették fel.

(ps)

A The Addams Family (1964) című televíziós sorozatban Fester Morticia testvére volt, nem Gomezé.

(ps)

Gomez az eredeti tervek szerint más sminket viselt volna, ugyanis Festerhez hasonlóan karikás lett volna a szeme. Az ötletet később elvetették, de néhány korai poszteren még így látható a karakter.

(ps)

A szerzői jogok miatt a filmet az USA-n és az Egyesült királyságon kívül nem adták ki DVD-n egészen 2013-ig.

(ps)

Az a jelenet, amelyben Fester bácsi a szájával gyújt lángot egy izzóban, utalás a régi tv-sorozatra, a The Addams Familyre (1964).

(ps)

Tényleg én vagyok az egyetlen, akinek A szürke ötven árnyalata körül kialakult szado-mazo mániába beleunva egy idő után kínzó vágyat érzett újra belenézni Morticia és Gomez egészen egyedien pajzán szerelmi életébe? több»