Addams Family - A galád család (1991)

The Addams Family

PadmeAmidala   2021. 05. 29.

Nem a kedvenc műfajom a fekete humor, de ez a film viszonylag tetszett. Legjobban az a rész tetszett, mikor Wednesday kihallgatja “Fester” és a “pszichológusa” beszélgetését. Christopher Lloyd jól hozta “Fester” karakterét. 7/10

Puncs   2019. 03. 09.

Jópofa film, régen szerettem gyerek fejjel, most sem rossz. Habár nekem a második rész sokkal jobban tetszett. Remek paródiája az idilli amerikai családoknak. Szeretem a film a groteszk fekete humorát. A karakterek imádni valóak. A szereposztás zsen... több»

indingo   2019. 04. 27.

Nagyon szeretem a film hangulatát és látványát. A karaktereket is jól eltalálták, és jön az animációs változat.

Deku   2017. 07. 25.

Régi film már de még mindig érdekes, emlékszem kissé félelmetes volt fiatal koromban de mókás is és morbid. Itt szerencsére azt mondom, hogy épp átcsúszott azon a kategórián hogy élvezhetővé vált.

Sabnock Sanatory   2019. 02. 01.

Nagyon extravagáns,és egyben különc mozi,de nagyon élvezhető minden perce,Főleg Anjelica Houston,és Raul Julia játéka miatt.De aki még zseniális...a nagyon fiatal Christina Ricci.Ajánlott kategória.

Ms. Akárki   2019. 07. 19.

Imádom a mai napig a fekete debil humorát a filmnek. Humoros és pörgős vígjáték és még bőven a gyerekfilm kategóriába is belefér a stílusa miatt. Christina Ricci az egyik kedvenc színésznőm és itt is remekül hozta a dark kislány figuráját. A zene pedig epikus.

Norbi   2018. 07. 28.

Tagadhatatlanul különc film, amit nem is bántam sohasem. Eleinte fura ez az egész környezet amit a film megteremtett, de könnyen túl lehet lépni rajta, és akkor már nagyon szórakoztató tud lenni.

A teljes filmet az USA-ban forgatták le, összesen 12 helyszínen.

1990. november 26 - 1991. április 16. között forgatták le.

38 millió dollárból jött létre.

1991-ben a 7. legtöbb bevételt hozó film volt.

Hogy Morticia szeme kissé ferdén álljanak, Anjelica Huston sminkese egy kis huzalt erősített a színésznő szemhéjára, és enyhén meghúzta azt. Így el tudták érni a kívánt hatást.

(ps)