indingo   2019. 04. 27.

Nagyon szeretem a film hangulatát és látványát. A karaktereket is jól eltalálták, és jön az animációs változat.

Puncs   2019. 03. 09.

Jópofa film, régen szerettem gyerek fejjel, most sem rossz. Habár nekem a második rész sokkal jobban tetszett. Remek paródiája az idilli amerikai családoknak. Szeretem a film a groteszk fekete humorát. A karakterek imádni valóak. A szereposztás zseniális. Fester Addams karakterét egyszerűen Christopher Lloyd-ra szabták, de a többiek is el lettek találva. Szerintem a látványvilága még mai megállja a helyét. A magyar szinkron is nagyon rendben van. Aki szereti a fekete humort az értékelni fogja ezt a filmet.

Deku   2017. 07. 25.

Régi film már de még mindig érdekes, emlékszem kissé félelmetes volt fiatal koromban de mókás is és morbid. Itt szerencsére azt mondom, hogy épp átcsúszott azon a kategórián hogy élvezhetővé vált.

Norbi   2018. 07. 28.

Tagadhatatlanul különc film, amit nem is bántam sohasem. Eleinte fura ez az egész környezet amit a film megteremtett, de könnyen túl lehet lépni rajta, és akkor már nagyon szórakoztató tud lenni.

hackerjulcsi   2018. 03. 19.

A kéz a legjobb. Nagyon tetszik, mert bemutatja, hogy a család nem csak egyféle lehet, a szerelem nem csak egyféle lehet. Tetszik a megközelítés és a hidegség benne.

Tényleg én vagyok az egyetlen, akinek A szürke ötven árnyalata körül kialakult szado-mazo mániába beleunva egy idő után kínzó vágyat érzett újra belenézni Morticia és Gomez egészen egyedien pajzán szerelmi életébe? több»

A teljes filmet az USA-ban forgatták le, összesen 12 helyszínen.

1990. november 26 - 1991. április 16. között forgatták le.

38 millió dollárból jött létre.