Addams Family – A galád család

Addams Family – A galád család

The Addams Family
kasztni

A rémisztő hagyományokat ápoló Addams családról szóló animációs mozifilmben a galád családtagoknak sajátos, olykor gyalázatos elképzelése van a jószomszédi viszonyról.

(qwer)

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Kanada
Premier (HU): 2019.10.31. | Netflix (2021.07.01.) | HBO Max (2023.06.10.)

2024.04.26 Krisz

Egy kegyetlenül mellément próbálkozás. Meg sem közelíti az eredeti művek színvonalát. Mondjuk, ez rohadt nehéz is lett volna. Így nem kell ezt elvárni tőle, de azért hasonlíthatott volna hangulatában az eredeti mesterműhöz. Nem pedig klisés elemeket ... Több

A karakterek kissé gyengére sikerültek, de annyira imádom az eredetit, hogy ezt is egy csillaggal feljebb pontoztam. Természetesen a mozifilmek mindent visznek. Élveztem, de sok hibája van.

2022.08.23 JRD

Napi cukiság, de mégis csalódás. Egy Addams Family-től sokkal többet várunk el. Kikapcsnak jó. Szóval, filmre fel és jó szórakozást!

2019.11.17 Timon Nézhetetlen

Ez a legrosszabb rajzfilmek-listámon rajta van egy ideje.Mostanában azt véltem észrevenni,hogy korábbi évekhez képest az animációs filmek egyre progresszívabbak,ami szerintem jó,de az,hogy ,,túlzottan" modernizálják,és a mese-kategória határait átlépdelik,az nekem ebben sajnos nagyon nem tetszett.

2019.12.01 Ms. Akárki

A klasszikus film mindent visz még ma is, de ez a gagyicska animációs mese elég unalmas volt sajnos. Ha több felnőtteknek szóló poén lett volna benne akkor sokkal élvezhetőbb is lehetett volna. Nomeg ha nem ilyen csúnya az animáció. Egyszernézős max.

A film összbevétele 203 756 448 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 73 231 334 forintot termelt. A hazai mozik összesen 53 405 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Oscar Isaac rajongói számos fórumon jelezték, hogy nagyon szeretnék, ha kedvencük szinkronizálná Gomez Addams karakterét. Mivel sem a stúdiónak, sem a színésznek nem volt ellenére a dolog, végül ő kölcsönözte a karakter hangját. Szerző: hp

Az Addams Family - A galád család egyik jelenetében Morticia tesz egy utalást Pennywise-ra (Stephen King: Az). Érdekesség, hogy King regényének legutóbbi adaptációjának egyik főszerepét Finn Wolfhard alakította, aki A galád családban szinkronszínészként működött közre. Szerző: hp

A filmben az Addams család Westfieldbe, New Jersey-be költözik. Itt nőtt fel a film alapjául szolgáló képregény szerzője, Charles Addams is. Szerző: hp

Az eredeti Addams Family képregények 1938-ban jelentek meg a The New Yorker hasábjain. Szerző: hp

(2019. 11. 07.)
Gyermekeink jól fogják érezni magukat a mozi sötétjében, hiszen ők a film valódi célközönsége. Nekünk, felnőtteknek már más fantáziavilágot kell találnunk, ha hasonló élményt szeretnénk átélni… Több

(2019. 10. 30.)
Az Addams Family – A galád család könnyed szórakozást jelent a stílus és maga a család kedvelőinek. A karakterekhez hű feldolgozás morbid humora mögé jelentést is sűrített, így a kacajok mellett a tudatos néző el is gondolkodhat üzenetén. Több

(2019. 11. 06.)
Már csak egy kívül-belül tisztességesebb film kellett volna hozzá, s máris örömmel üdvözöltük volna több mint 80 éve körberajongott, halálian dilis kedvenceinket ebben a formában is. Több

(2019. 10. 30.)
Generációs különbségek-Addams family-A galád család
A gyerekek maradéktalanul élvezni fogják a látottakat, hiszen ez a generáció valószínűleg először fog Addamsékkel találkozni. Több

Jószomszédi iszony
Hatalmas ziccert vágtak kapufára a készítők, amit kizárólag abban az esetben válasszatok időtöltésnek, ha a gyerkőc már oda-vissza fújja a Disney klasszikusokat és a Youtube bugyrait, de akkor is inkább egy diavetítést javasolnék otthon, a négy fal közt. Több