Addams Family – A galád család

Addams Family – A galád család

The Addams Family
kasztni

A rémisztő hagyományokat ápoló Addams családról szóló animációs mozifilmben a galád családtagoknak sajátos, olykor gyalázatos elképzelése van a jószomszédi viszonyról.

(qwer)

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Kanada
Premier (HU): 2019.10.31. | Netflix (2021.07.01.) | HBO Max (2023.06.10.)

2022.08.23 JRD

Napi cukiság, de mégis csalódás. Egy Addams Family-től sokkal többet várunk el. Kikapcsnak jó. Szóval, filmre fel és jó szórakozást!

A karakterek kissé gyengére sikerültek, de annyira imádom az eredetit, hogy ezt is egy csillaggal feljebb pontoztam. Természetesen a mozifilmek mindent visznek. Élveztem, de sok hibája van.

2019.11.17 Timon Nézhetetlen

Ez a legrosszabb rajzfilmek-listámon rajta van egy ideje.Mostanában azt véltem észrevenni,hogy korábbi évekhez képest az animációs filmek egyre progresszívabbak,ami szerintem jó,de az,hogy ,,túlzottan" modernizálják,és a mese-kategória határait átlépdelik,az nekem ebben sajnos nagyon nem tetszett.

2020.10.26 Félix

Az 1991-es tuti jobb

Én az apukámmal láttam ezt a filmet még tavaly. Szerintem megérte, hogy megnézzem, még akkor is, ha a karakterek kicsit bénákra sikeredtek, főleg az apa. Egyszer kellemes szórakozást nyújt, de többször már valószínűleg, azaz 95%-ra nem. Hát... jó ez a film, de az 1991-es filmnek a nyomába se ér.

2019.12.01 Ms. Akárki

A klasszikus film mindent visz még ma is, de ez a gagyicska animációs mese elég unalmas volt sajnos. Ha több felnőtteknek szóló poén lett volna benne akkor sokkal élvezhetőbb is lehetett volna. Nomeg ha nem ilyen csúnya az animáció. Egyszernézős max.

A film összbevétele 203 756 448 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 73 231 334 forintot termelt. A hazai mozik összesen 53 405 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Oscar Isaac rajongói számos fórumon jelezték, hogy nagyon szeretnék, ha kedvencük szinkronizálná Gomez Addams karakterét. Mivel sem a stúdiónak, sem a színésznek nem volt ellenére a dolog, végül ő kölcsönözte a karakter hangját. Szerző: hp

Az Addams Family - A galád család egyik jelenetében Morticia tesz egy utalást Pennywise-ra (Stephen King: Az). Érdekesség, hogy King regényének legutóbbi adaptációjának egyik főszerepét Finn Wolfhard alakította, aki A galád családban szinkronszínészként működött közre. Szerző: hp

A filmben az Addams család Westfieldbe, New Jersey-be költözik. Itt nőtt fel a film alapjául szolgáló képregény szerzője, Charles Addams is. Szerző: hp

Az eredeti Addams Family képregények 1938-ban jelentek meg a The New Yorker hasábjain. Szerző: hp

(2019. 11. 07.)
Gyermekeink jól fogják érezni magukat a mozi sötétjében, hiszen ők a film valódi célközönsége. Nekünk, felnőtteknek már más fantáziavilágot kell találnunk, ha hasonló élményt szeretnénk átélni… Több

(2019. 10. 30.)
Az Addams Family – A galád család könnyed szórakozást jelent a stílus és maga a család kedvelőinek. A karakterekhez hű feldolgozás morbid humora mögé jelentést is sűrített, így a kacajok mellett a tudatos néző el is gondolkodhat üzenetén. Több

(2019. 11. 06.)
Már csak egy kívül-belül tisztességesebb film kellett volna hozzá, s máris örömmel üdvözöltük volna több mint 80 éve körberajongott, halálian dilis kedvenceinket ebben a formában is. Több

(2019. 10. 30.)
Generációs különbségek-Addams family-A galád család
A gyerekek maradéktalanul élvezni fogják a látottakat, hiszen ez a generáció valószínűleg először fog Addamsékkel találkozni. Több

Jószomszédi iszony
Hatalmas ziccert vágtak kapufára a készítők, amit kizárólag abban az esetben válasszatok időtöltésnek, ha a gyerkőc már oda-vissza fújja a Disney klasszikusokat és a Youtube bugyrait, de akkor is inkább egy diavetítést javasolnék otthon, a négy fal közt. Több