Ollókezű Edward

Edward Scissorhands

2024.03.11 Schumy1

Tipikus Tim Burton film, ha a látványvilágát nézzük. Kissé morbid, de egyedi alkotás, s a főszereplők tökéletesen passzolnak egymáshoz. Kissé szürreális, de szerethető film. Látványvilág, zene pazar egyvelege.

2015.01.23 mamiéstöti2

Gyerekkoromban nagyon szerettem ezt a filmet, egy felejthetetlen történet. Johnny Depp munkásságának első gyöngyszeme. Az abszurd humor sajátosságaival fűszerezett fantasztikus film.

2017.04.18 indingo

Ha nem mondják is a látványból és Johnny Deppből lehet tudni, hogy egy Tim Burton alkotást nézünk. Látványos és egyedi története volt, tetszett.

2017.02.15 ArpiHajdu és Réci

Kertváros kritika

Az Ollókezű Edward egy szép, érzelmes és ízig-vérig Tim Burtont idéző történet. A rendező nagyon szeret "fura" alakokról és meg nem értett zsenikről mesélni, s a Depp-Burton páros első közös munkája is egy mese, s nemcsak attól, hogy a film egy esti ... Teljes kritika

2022.09.20 JRD

Egy szokványos történet nem szokványos történetként bemutatva. Tim Burton és Deep duója sok filmet szült már meg az évek alatt. Ollókezű története is ilyen. Érdekes, kissé morbid, benne a már legendásnak mondható színésszel, Vincet Price-szal, aki fi... Több

2017.03.08 GedyPapa

Felejthetetlen történet, felejthetetlen alakítással. Így lehet a legjobban összefoglalni ezt az alkotást. Nagyon jó alapötletből kiindulva ismerhetünk meg egy tragikomikus karaktert, akinek az élete megannyi megpróbáltatáson keresztül jut el egy boldognak tűnő befejezéshez.

Tim Burton zseniális,egyedi beállításokkal dolgozó rendező.Johnny Depp pedig korunk egyik legjobb karakter színésze. Természetesen alapmű. Edward már megmarad a fejemben.

2017.07.10 Deku

Fiatalabb koromban volt, hogy belepillantottam, akkoriban horrorisztikusnak tűnt. Így ma az maradt meg bennem, hogy komor a hangulata. Bár Depp itt is fantasztikus mint általában.

2023.11.26 dailyfilmsan

Varázsos sajátos látványvilága és egyedi hangulata van a filmnek. Johnny Depp alakítása külön piros pont.

2019.03.31 HE7EDIK

Tim Burton máig egyik legjobb mozija látlelet az emberi fajról. Ha van rá oka és lehetősége, kihasználja a másikat, gátlástalanul. Így jár különc hősünk is, aki először naívan segít mindenkinek, majd kiábrándulva ebből az alantas fajból bosszút áll é... Több

2016.10.25 MP170506

Elég furcsa egy alkotás, már az elejétől kezdve magával ragadott, olyan mintha megfilmesítettek volna egy képregényt. A karakterek teljesen olyanok, mintha egy meséből léptek volna ki. Nagyon jó mondanivalója van a filmnek, olykor kicsit túl realiszt... Több

2019.09.16 Ms. Akárki

Johnny Depp egyik legjobb filmje. Gyerekként valamiért emlékszem féltem tőle de máig nem tudom miért. Főleg talán az emberek reakciója miatt, ahogy látják a másságot. A csodaszép színes környezet és a látvány is gyönyörű. Izgalmas mesés történet ami tökéletes kikapcsolódást nyújt még ma is.

2017.10.17 Lamboh

Ollókezű Edward a kedvenc Tim Burton által megálmodott karakterem. Ez a film pedig az egyik legnagyobb kedvencem. Megvan benne minden amit egy jó drámától elvárok. Semmiképpen se hagyja ki senki, mert óriási vétek.

2017.07.11 Szilonka

Johnny Depp és Tim Burton románcának egy újabb darabja. Depp jól hozta a kicsit magának való elesett figurát. A története egy erős közepes.