Lódító hódító (2009)

The Invention of Lying

Érdekességek: Lódító hódító (2009)

Tudsz egy érdekességet a filmről? Ne habozz, oszd meg a közösséggel

Az első film, amely Matthew Robinson rendezésében készült.

Egyes jelenetek felvételéhez helyszínül szolgált: Quincy, Andover, North Andover, Sudbury, Tewksbury, Boston, Massachusetts és Haverhill, Massachusetts.

Roger Ebert filmkritikus 3,5/4 csillagra értékelte.

Lowell, Massachusetts volt az elsődleges forgatási helyszín.

A Media Rights Capital és a Radar Pictures finanszírozta a gyártást.

This Side of the Truth volt a film eredeti címe, melyet The Invention of Lyingra változtattak később.

Ricky Gervais első filmje rendezőként.

Matthew Robinson rendezői feladatai mellett a forgatókönyvért is felelt.

32,4 millió dolláros bevételt generált a film.

Ricky Gervais rendezője, producere, forgatókönyvírója, főszereplője a filmnek.

18,5 millió dolláros költségvetésből jött létre a film.

Ricky Gervais szerette volna, ha Philip Seymour Hoffman egy cameo erejéig megjelenik a filmjében, de az ügynöke lerázta őt. Erre Gervais e-mailt írt a színésznek, ami magyarul nagyjából így hangzana: "Kedves Philip, megjelennél az új filmemben kérlek? Nagyon kevés pénzt tudok csak ajánlani, ugyanis a költségvetést új hereimplantátumokra költöttem, de ne tekintse rájuk úgy, mint az én heréim, tekints rájuk úgy, mint a mi heréink." A színész nem tudott nemet mondani a szofisztikált felkérésre.

(ps)

Ricky Gervais-nek, a rendezőnek sikerült meggyőznie Louis C.K.-t, hogy vágja le a kecskeszakállát egy jelenetek kedvéért, ahol a színész egy ősembert alakított volna. Bár Louis ellenkezett, végül belement, de a jelenet nem került bele a filmbe.

(ps)

A film végén látható kápolna Sudburyben található, Massachusetts államban.

(ps)

Ricky Gervais meghirdetett és finanszírozott egy online photoshop versenyt, ahol a résztvevők különböző filmek posztereit módosították úgy, hogy azok becsapják a nézőket.

(ps)

Ricky Gervais első alkalommal próbálhatta ki magát a rendezői székben.

(ps)

A francia mozikba a film az eredeti címével került, de a DVD-n már a "Mytho-Man!" cím olvasható. Az új cím egy szójáték, a "mythomane" ugyanis mániákus hazudozót jelent.

(ps)

A stáblista Windsor betűtípussal kerül megjelenítésre. Számos Woody Allen filmben is ezt láthatjuk.