Lódító hódító

The Invention of Lying

Az első film, amely Matthew Robinson rendezésében készült. Szerző: Bogi87

Egyes jelenetek felvételéhez helyszínül szolgált: Quincy, Andover, North Andover, Sudbury, Tewksbury, Boston, Massachusetts és Haverhill, Massachusetts.Szerző: Bogi87

Roger Ebert filmkritikus 3,5/4 csillagra értékelte. Szerző: Bogi87

Lowell, Massachusetts volt az elsődleges forgatási helyszín. Szerző: Bogi87

A Media Rights Capital és a Radar Pictures finanszírozta a gyártást.Szerző: Bogi87

This Side of the Truth volt a film eredeti címe, melyet The Invention of Lyingra változtattak később.Szerző: Bogi87

Ricky Gervais első filmje rendezőként. Szerző: Bogi87

Matthew Robinson rendezői feladatai mellett a forgatókönyvért is felelt. Szerző: Bogi87

32,4 millió dolláros bevételt generált a film.Szerző: Bogi87

Ricky Gervais rendezője, producere, forgatókönyvírója, főszereplője a filmnek. Szerző: Bogi87

18,5 millió dolláros költségvetésből jött létre a film.Szerző: Bogi87

Ricky Gervais szerette volna, ha Philip Seymour Hoffman egy cameo erejéig megjelenik a filmjében, de az ügynöke lerázta őt. Erre Gervais e-mailt írt a színésznek, ami magyarul nagyjából így hangzana: "Kedves Philip, megjelennél az új filmemben kérlek? Nagyon kevés pénzt tudok csak ajánlani, ugyanis a költségvetést új hereimplantátumokra költöttem, de ne tekintse rájuk úgy, mint az én heréim, tekints rájuk úgy, mint a mi heréink." A színész nem tudott nemet mondani a szofisztikált felkérésre.Szerző: ps

Ricky Gervais-nek, a rendezőnek sikerült meggyőznie Louis C.K.-t, hogy vágja le a kecskeszakállát egy jelenetek kedvéért, ahol a színész egy ősembert alakított volna. Bár Louis ellenkezett, végül belement, de a jelenet nem került bele a filmbe.Szerző: ps