Időről időre

Időről időre

About Time

Tim Lake (Domhnall Gleeson) élete átlagosan alakul, mígnem 21 évesen megtudja apjától, hogy családja férfitagjai egy rendkívüli képességgel rendelkeznek: képesek az időutazásra. Tim képes élete bármely korábbi pontjára visszaugrani, és megváltoztatni az eseményeket. A fiú úgy dönt,… Több

Ország: Egyesült Királyság
Premier (HU): 2013.10.17. | SkyShowtime (2023.02.14.)

2024.02.18 Dorkateo

Nem időutazás...

Ez a film nem időutazós! Kár logikát keresni a történetben, az időutazás hogyanjában. Ez a film az életről szól. Azokról a mondatokról, amiket legszívesebben visszaszívnánk, azokról a pillanatokról, amiket kitörölnénk. Az „akkor még jó ötletnek tűnt” helyzetekről. Nagyon szeretnénk ezeket újrajátszani, másként, okosabban, figyelmesebben. De nem lehet. Igazából azt kell megtanulnom, hogyan lassuljak le annyira, hogy a jelenben legyek, odafigyeljek, ne kapkodjak, mégis őszinte maradjak. Ezt jelképezi Tim, aki a végén már nem utazik vissza kijavítani a dolgokat.

2017.09.21 mamiéstöti2

Bizakodva és érdeklődéssel vártam a filmet, mert minden adott volt egy jó mozihoz. Aztán kicsit csalódnom kellett, mert nem volt rossz, de semmi maradandóval nem szolgált.

2017.04.17 indingo

Én kicsit mást vártam történetben. Meg ez a szekrényes dolgot is kicsit nevetséges volt. Azt meg, hogy sosem beszélt a feleségének a dolgokról nekem nagyon furcsa.

2016.04.30 ArpiHajdu és Réci

Nem vagyok oda a romantikus filmekért, de ebben a filmben volt valami, ami nagyon megfogott. Szimpatikus, szerethető karakterek voltak benne, jó történet, szép befejezéssel. Aranyos film, mindenképp érdemes megnézni.

2021.12.15 Harper

Különleges film

Valóban különleges film, sajátos aurával és hangulattal, több filmes műfaj határán egyensúlyozva. A vérbeli forgatókönyvíró, Richard Curtis remek filmet készített 2013-ban saját script nyomán Rachel McAdams és Domhnall Gleeson főszereplésével. Az alaptörténet kicsit misztikus fikció jelleget mutat egy időutazásra képes család középpontba helyezésével. Később viszont egy nagyon szép szerelmi történet és családregény kerekedik ki a dologból, ami egyaránt vált ki nevetést és sírást is az érzékenyebb nézőkből. Nekem tetszett első, második és még harmadik megtekintésre is. Értékelésem: 80%

Domhnall Gleeson édesanyját a valóságban is Marynek hívják, akárcsak a filmben.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A kisfiú, aki a film végén a fiatal Timet alakítja, nem más, mint a rendező, Richard Curtis fia.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Rachel McAdams harmadszor játssza el egy időutazó szerelmét.Szerző: kázsé

A film végén az egyik szereplő a "Trash" című könyvet olvassa. Ez a rendező, Richard Curtis következő filmjének címe.Szerző: kázsé