A zéró elmélet

A zéró elmélet

The Zero Theorem

Qohen Leth (Christoph Waltz) egy visszahúzódó számítógépzseni, aki egy elhagyatott templomban dolgozik. Minden nap várja a telefonhívást, ami szerinte majd választ ad majd nagy kérdéseire. A Vezetőség (Matt Damon) nagy munkával bízza meg. Azt a feladatot kapja, hogy derítse ki az élet… Több

Rendező: Terry Gilliam
Forgatókönyvíró: Pat Rushin, Terry Gilliam
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Franciaország, Románia
Premier (HU): 2014.11.06.

2022.10.25 Interfectorem Sabnock

Ezt látni kell.

Van olyan film, amit látni kell, és nem beszélni róla. Miért? Csak! Mert egyszerűen ez ilyen, és semmi több. Lássuk a velejét, ahogy szokták mondani! Szerintem Terry Gilliam érti az Élet értelmét, vagy csak sejti, ja. Mármint a képernyőn. Christoph W... Teljes kritika

2015.09.24 Zsceeeka

Érdekes, ez a szó, ami eszembe jut róla. Érdemes megnézni, néhol komikus hangvételű sci-fi, a főszereplőnek kicsit furcsán állt ez a szerep. A látványelemek jók.

2021.01.22 taba

Terry Gilliam korunk egyik filmrendező látnoka, szürrealista, görbetükör, disztópikus filmjei szinte egytől-egyig mély társadalomkritikákat fogalmaznak meg. Ezt a filmet én a Brazil c. történet folytatásának gondolom. Rám mindkét alkotás nagy hatássa... Több

2015.09.29 Loborg

Érdekes fantasy dráma , nagyon jó színésszel , aki meg is oldotta a szerepet , a film maga mégois kissé kettős érzelmeket váltott ki belőlem , nem tudom eldönteni, hogy jó is-e vagy csak furcsa.

2015.06.18 nikiszalanics

Vannak zseniális filmjei Gilliamnak, de mikor elgurul a gyógyszere akkor, viszont nézhetetlen alkotások születnek.....na ez is olyan. Teljesen értelmetlen film a legelejétől a legvégéig. Semmi értelme nincs, nézhetetlen.

A film összbevétele 828 850 dollár volt (imdb.com).

Az egyik interjúban megkérdezték Terry Gilliamet, hogy készül-e a filmhez 3D-s változat. A rendező ezt válaszolta: "Nem, túl drága."Szerző: hp

Matt Damon úgy vállalta el a szerepet, hogy nem is látta a forgatókönyvet, a rendezőnek sikerült telefonon keresztül meggyőznie a színészt.Szerző: hp

Terry Gilliam a filmet az ún. disztópikus szatirikus trilógia befejező részének szánta.(Brazil, 12 majom)Szerző: hp

A Qohen Leth név a héber Qoheleth név szétválasztása. A héber név a bibliából is ismert, Qoheleth (vagy Koheleth) az eklézsiák szerzője. Az eklézsiák az élet értelmével is foglalkoznak.Szerző: hp

(2015. 08. 06.)
A boldogságtalantól ordítani
Christoph Waltz egy szál semmiben keresi az élet értelmét, de nem igazán találja, ezért köpenyt vesz magára és megpróbálja megtalálni a nagy semmit. Érdekes módon ez utóbbira sokkal nagyobb az esélye. Több
Ms. Marvel
Awake