A doboz

A doboz

The Box
zsuzsa

A hetvenes években járunk, Arthur a NASA egyik mérnöke, felesége pedig tanárnő. Egy nap, mikor a család pénzügyi nehézségeket kénytelen átvészelni, egy különös alak jelenik meg, aki egy szokatlan ajánlattal áll elő. Egy dobozt nyújt át nekik. Vagy úgy döntenek, nem nyomják meg a dobozban… Több

Rendező: Richard Kelly
Forgatókönyvíró: Richard Kelly, Richard Matheson
Premier (HU): 2010.01.21.

2019.12.09 Ms. Akárki

Érdekes alaptézis de sajnos ez az egyetlen pozitívuma a filmnek, meg persze a főszereplő pár. Rendkívül unalmas és vontatottá válik a film a felénél kb. Olyan mintha elkezdene kifogyni a történetből. Max egyszernézős így sajnos. James Marsden remek választás volt.

2019.04.05 indingo

Ez megint egy semmi értelme történet, nevezhetnénk nyitott filmnek, mivel sok kérdésre nincs válasz, és aki hajlandó befogadni ezt a történetet, annak elég nyitottnak kell lennie.

2018.03.03 kevelin

Diaz az egyik kedvenc színésznőm ezért is néztem meg ezt a filmet, de nem kellett volna. unalmas, kiszámítható, közepesnek sem mondható "thriller". nem is emlékszem már mi volt a sztori pedig nagy thlirrel rajongó vagyok

2019.03.02 Owotonor

Ha még nem láttad a rendező első másik filmjét a Donnie Darkot azt nézd meg először, ha az tetszett ez is fog már csak a hangulata, rendezői stílusa is olyan mint a Donnie-nak, ugyanolyan elvont ez fogott meg benne, ezt is odarakta részemről Richard Kelly.

2018.07.31 Megamovie

Egész jó kis hangulatos misztikus film, a közepe felé már eléggé untam, de gondoltam végig nézem hátha lesz valami feloldása ennek az egész rejtélynek. De nem volt és ez volt a legnagyobb bajom vele, hogy nem is nagyon sejtet semmit csak otthagyta ké... Több

A film története egy feldolgozás, az eredeti mű címe Button. A Button 1986-ban készült Alkonyzóna epizódként, rendezője a magyar származású Medák Péter volt.Szerző: Owotonor

33,3 millió dollár bevételt hozott a film.Szerző: LionelMessi10

30 millió dollárból készült a film.Szerző: LionelMessi10

A főszereplők Richard Kelly szülein alapulnak.Szerző: kázsé

Értékelés: 7.5/10
(2021. 11. 11.)
A doboz tehát egy kissé alulértékelt alkotás, holott némi figyelemmel össze lehet rakni, hogy mi is történik, és még plusz jelentéstartalmakat, megfejtéseket is lehet hozzá barkácsolni, a hangulata pedig egészen kitűnően baljós és nyomasztó. Több