Az éjféli égbolt (2020)

The Midnight Sky

Eastern79   2021. 02. 19.

Klasszikusokat megidézve

George Clooney az utóbbi években egyre érdekesebb filmekben szerepel, saját rendezése egy kicsit kusza lett, de mégis szép, már csak azért is, mert több globális problémára szeretné ráirányítani a figyelmet. A történet kicsit sablonosra sikerült, a megvalósításból pedig süt, hogy Clooney nagyon igyekezett, talán pont ezért nem tudta megtalálni az egyensúlyt. Ennek következménye, hogy nem azért tart bizonytalanságban a sztori, mert annyira jól felépített: ellenkezőleg. Nem tudom, mit akar velem elhitetni. Azt, hogy a tudós elméje megbomlott, vagy azt, hogy az emlékeibe kapaszkodva próbál-e túlélni, esetleg a túlélés a lelki gyötrelmeinek a metaforája-e? ...Mégis gyönyörűséges képekkel mesél, és néhol nagyon elragad az atmoszféra, a régi klasszikus orosz sci-fi regények jutottak eszembe. Alapvetően nem rossz film, csak kicsit kiforratlan. Szívesen megnéznék bármikor egy újabb sci-fit, amit Ross doki dirigált.

Gáva Tamás   2020. 12. 30.

Időszerű téma klasszikus stílusban

Korunkban, amikor a klímaváltozás jelei már jól láthatók és tapasztalhatók, teljesen aktuális téma az emberiség kipusztulása egy globális környezeti katasztrófa miatt. A film azonban nem kíván tényszerűen utalni ennek részleteire, sőt nagyon elegánsa... teljes kritika»

bbozsi   2021. 01. 01.

Ilyen felesleges, elcsépelt, gyenge, unalmas, minden eredetiséget nélkülöző filmet is csak a Netflix gyártósor tud kiköpni. Egy Marvel-film ehhez képest egy ötletes műfaj.

akela70   2020. 12. 25.

Clooney

Jó ég, szörnyű. George, inkább politizálj!

taba   2021. 01. 13.

Az éjféli égbolt - egyszer bőven nézhető

Nekem alapvetően tetszett a film háttere, hiszen valós problémára épül: az emberi mohóság okozta globális katasztrófa veszélyére. Bár a történet lassú és vontatott, mégis számomra többletjelentéssel bír: ez (is) egy figyelmeztetés.

spikeZ   2020. 12. 25.

Ha nem vártam volna ennyire, talán nem okozott volna ekkora csalódást, de íg sajnos azt kell mondanom: a a hype ellenére ez egy unalmas film.

András   2020. 12. 24.

Ez egy egész jó sci-fi lett, ha nem is a műfaj kiemelkedő alkotása, de amúgy szép, érzelmes és kellően lassú túlélődráma.

Kyle Chandler
George Clooney
George Clooney

George Clooney és Kyle Chandler második közös munkája a Hulu 22-es csapdája sorozata után.

(csd)

Az éjféli égbolt George Clooney visszatérése színészként, legutóbb a 2016-os Pénzes cápában volt látható.

(csd)

Meghatónak és mélyfilozofikusnak szánt, a könyveredetijét szinte semmibe vevő látványlufi lett a Netflix egyik legjobban várt filmje, George Clooney The Midnight Sky (Az éjféli égbolt) című sci-fije. Spoileres filmkritika. több»

Az év egyik legkellemesebb meglepetése, amely méltó módon zárja az idei filmes évet. több»

... nem a legerősebb befejezést kínálja a hasonló erősségű kibontakozás után, viszont a lassú hangvételű történet miatt nem is a befejezés váratlansága, hanem az egyén bomlottságának ártalmai és a Föld állapota, ami ledöbbenti a nézőket. több»