Az éjféli égbolt

spikeZ

Kyle Chandler
George Clooney
George Clooney

Augustine, a magányos sarkvidéki kutató története, aki mindent elkövet, hogy megakadályozza Sullyt és csapatát abban, hogy visszatérhessenek a Földre. A bolygót ugyanis globális katasztrófa súlytotta, így az expedíció az életükbe is kerülhet.
Lily Brooks-Dalton Éjféli napfény című regényének… Több

Rendező: George Clooney
Forgatókönyvíró: Lily Brooks-Dalton, Mark L. Smith
Premier: 2020.12.10. | Netflix (2020.12.23.)

2023.09.19 SzupiMester

Ez tényleg baromi unalmas film volt. A megvalósítás jó, de a történet eléggé elcsépelt.

2022.08.17 Interfectorem Sabnock

a nap véleménye

George Clooney, aki még nem felejtett el színészkedni!

Leültem csendben, némán, és végignéztem... Elmondom, hogy mi az ami tetszett, és mi az ami nem! Íme: George Clooney bebizonyította már egy párszor, hogy még a sci-fi filmekben is mennyire otthonosan tud mozogni, elég csak a Brad Bird-féle Holnapolisz... Teljes kritika

2021.01.01 bbozsi

Ilyen felesleges, elcsépelt, gyenge, unalmas, minden eredetiséget nélkülöző filmet is csak a Netflix gyártósor tud kiköpni. Egy Marvel-film ehhez képest egy ötletes műfaj.

2021.02.19 Eastern79

Klasszikusokat megidézve

George Clooney az utóbbi években egyre érdekesebb filmekben szerepel, saját rendezése egy kicsit kusza lett, de mégis szép, már csak azért is, mert több globális problémára szeretné ráirányítani a figyelmet. A történet kicsit sablonosra sikerült, a megvalósításból pedig süt, hogy Clooney nagyon igyekezett, talán pont ezért nem tudta megtalálni az egyensúlyt. Ennek következménye, hogy nem azért tart bizonytalanságban a sztori, mert annyira jól felépített: ellenkezőleg. Nem tudom, mit akar velem elhitetni. Azt, hogy a tudós elméje megbomlott, vagy azt, hogy az emlékeibe kapaszkodva próbál-e túlélni, esetleg a túlélés a lelki gyötrelmeinek a metaforája-e? ...Mégis gyönyörűséges képekkel mesél, és néhol nagyon elragad az atmoszféra, a régi klasszikus orosz sci-fi regények jutottak eszembe. Alapvetően nem rossz film, csak kicsit kiforratlan. Szívesen megnéznék bármikor egy újabb sci-fit, amit Ross doki dirigált.

2021.01.13 taba

Az éjféli égbolt - egyszer bőven nézhető

Nekem alapvetően tetszett a film háttere, hiszen valós problémára épül: az emberi mohóság okozta globális katasztrófa veszélyére. Bár a történet lassú és vontatott, mégis számomra többletjelentéssel bír: ez (is) egy figyelmeztetés.

George Clooney és Kyle Chandler második közös munkája a Hulu 22-es csapdája sorozata után.Szerző: csd

Az éjféli égbolt George Clooney visszatérése színészként, legutóbb a 2016-os Pénzes cápában volt látható.Szerző: csd

Kicsit szomorkás a hangulatom
Clooney rendezése helyenként kissé szépelgő, vontatott, ám valahogy mégis képes megragadni a nézőt. Több

Értékelés: 4.5/10
(2020. 12. 29.)
Itt az éjfél, nincs nagy buli, nesze neked filmes lufi
Meghatónak és mélyfilozofikusnak szánt, a könyveredetijét szinte semmibe vevő látványlufi lett a Netflix egyik legjobban várt filmje, George Clooney The Midnight Sky (Az éjféli égbolt) című sci-fije. Spoileres filmkritika. Több

Mentőakció hóban, fagyban
Az év egyik legkellemesebb meglepetése, amely méltó módon zárja az idei filmes évet. Több

(2021. 01. 19.)
Fagyos súlytalanság
George Clooney új filmjével az utóbbi évek legkelendőbb science fiction hullámának fősodrát célozta meg, de végül csak egy csalódást keltő produkciót sikerült összehoznia. Az éjféli égbolt alapanyagában megvolt a lehetőség, hogy filmre adaptálva könnyedén felvegye a versenyt az olyan érzelemközpontú sci-fikkel, mint a Csillagok között vagy az Érkez... Több

Értékelés: 5.8/10
(2021. 01. 04.)
... nem a legerősebb befejezést kínálja a hasonló erősségű kibontakozás után, viszont a lassú hangvételű történet miatt nem is a befejezés váratlansága, hanem az egyén bomlottságának ártalmai és a Föld állapota, ami ledöbbenti a nézőket. Több