Az éjféli égbolt

The Midnight Sky

2023.09.19 SzupiMester

Ez tényleg baromi unalmas film volt. A megvalósítás jó, de a történet eléggé elcsépelt.

2022.08.17 Interfectorem Sabnock

a nap véleménye

George Clooney, aki még nem felejtett el színészkedni!

Leültem csendben, némán, és végignéztem... Elmondom, hogy mi az ami tetszett, és mi az ami nem! Íme: George Clooney bebizonyította már egy párszor, hogy még a sci-fi filmekben is mennyire otthonosan tud mozogni, elég csak a Brad Bird-féle Holnapolisz... Teljes kritika

2021.01.01 bbozsi

Ilyen felesleges, elcsépelt, gyenge, unalmas, minden eredetiséget nélkülöző filmet is csak a Netflix gyártósor tud kiköpni. Egy Marvel-film ehhez képest egy ötletes műfaj.

2021.02.19 Eastern79

Klasszikusokat megidézve

George Clooney az utóbbi években egyre érdekesebb filmekben szerepel, saját rendezése egy kicsit kusza lett, de mégis szép, már csak azért is, mert több globális problémára szeretné ráirányítani a figyelmet. A történet kicsit sablonosra sikerült, a megvalósításból pedig süt, hogy Clooney nagyon igyekezett, talán pont ezért nem tudta megtalálni az egyensúlyt. Ennek következménye, hogy nem azért tart bizonytalanságban a sztori, mert annyira jól felépített: ellenkezőleg. Nem tudom, mit akar velem elhitetni. Azt, hogy a tudós elméje megbomlott, vagy azt, hogy az emlékeibe kapaszkodva próbál-e túlélni, esetleg a túlélés a lelki gyötrelmeinek a metaforája-e? ...Mégis gyönyörűséges képekkel mesél, és néhol nagyon elragad az atmoszféra, a régi klasszikus orosz sci-fi regények jutottak eszembe. Alapvetően nem rossz film, csak kicsit kiforratlan. Szívesen megnéznék bármikor egy újabb sci-fit, amit Ross doki dirigált.

2021.01.13 taba

Az éjféli égbolt - egyszer bőven nézhető

Nekem alapvetően tetszett a film háttere, hiszen valós problémára épül: az emberi mohóság okozta globális katasztrófa veszélyére. Bár a történet lassú és vontatott, mégis számomra többletjelentéssel bír: ez (is) egy figyelmeztetés.

2020.12.30 Gáva Tamás

a nap véleménye

Időszerű téma klasszikus stílusban

Korunkban, amikor a klímaváltozás jelei már jól láthatók és tapasztalhatók, teljesen aktuális téma az emberiség kipusztulása egy globális környezeti katasztrófa miatt. A film azonban nem kíván tényszerűen utalni ennek részleteire, sőt nagyon elegánsa... Teljes kritika

2022.01.22 Málinger Zsolt

Nagyon átéltem. Clooney-hoz passzolnak a melankolikus szerepek... is.

2020.12.25 akela70

Clooney

Jó ég, szörnyű. George, inkább politizálj!

2023.08.14 Sandor

Unalmas

A narcisztikus Clooney magát rendezi. Vannak szép képek, csöpögős dialógusok, űrzene. Megértem, Kubrick után nehéz eredetinek lenni.

2020.12.25 spikeZ

Ha nem vártam volna ennyire, talán nem okozott volna ekkora csalódást, de íg sajnos azt kell mondanom: a a hype ellenére ez egy unalmas film.

2020.12.24 András

Ez egy egész jó sci-fi lett, ha nem is a műfaj kiemelkedő alkotása, de amúgy szép, érzelmes és kellően lassú túlélődráma.

2020.12.21 feri1

Nagy-nagy hiányérzetem van annak ellenére, hogy remek színészek vannak a filmben, illete hogy érződik rajta a minőségi profizmus. Gyönyörű az egész, csak kicsit vontatott. Valami kevésbé kiszámíthatóra vágytam volna.