N/A

Képek
Videók

New Yorkban építészek egy utópisztikus jövőbeli társadalom megteremtésén dolgoznak. A megvalósítás azonban nem egyszerű, a polgármester minden erejével küzd ellene.

Francis Ford Coppola („A Keresztapa”, „Apokalipszis most”) mesterrendező álomprojektje, amelyet tíz évre jegeltek, majd 2019-ben… Több

Forgatókönyvíró: Francis Ford Coppola
Premier: 2024.05.17.

KULCSSZAVAK

Mielőtt Adam Driver megkapta volna a szerepet, Francis Ford Coppola Christian Bale iránt érdeklődött a főszerepre.Szerző: csd

Francis Ford Coppola a Megalopolis teljes 120 millió dolláros költségvetését saját forrásból finanszírozta. Szerző: csd

Coppola 2007-ben teljesen lemondott a projektről, majd csak 2019-ben kezdte újra fejleszteni.Szerző: csd

A projektet azonban a 2001 szeptember 11-én történt merényletek után elvetették, mivel a forgatókönyv egyik jelenete "megjósolta" a támadásokat. Szerző: csd

Az előzetes gyártás végül 2001-ben kezdődött, miután 30 órányi másodfelvétel készült, és Paul Newman, Uma Thurman, Robert De Niro, James Gandolfini, Nicolas Cage, Leonardo DiCaprio, Russell Crowe, Edie Falco és Kevin Spacey is részt vett az első olvasópróbákon.Szerző: csd