Senki úr életei (2009)

Mr. Nobody

Jared Leto
Jared Leto

Főnix007   2021. 11. 14.

„Valaki mondja meg, milyen az élet – valaki mondja meg, mért ilyen?”

Az ikonikussá vált sorok Presser Gábortól kellene, hogy ismerősek legyenek, és úgy érzem, ehhez a filmhez tökéletesen illik! Jaco Van Dormael ha csak ezzel az egyetlen filmmel ajándékozott volna meg minket, már akkor is „örök” hálával adózunk munkáss... teljes kritika»

dailyfilmsan   2020. 11. 25.

Nagyon tetszett ez a film. Szinte lenyűgözött. Gondolkodni kell, oda kell figyelni minden rezzenésre, minden történésre. Nagyon összetett és nagyon szép. Minden emberi kapcsolatnak megvan a maga jelentősége, és ezt szemléletesen megmutatja a film. Mi... több»

hszpp   2017. 02. 05.

Egyáltalán nem könnyen emészthető, érdemes többször megnézni, hogy minden apróbb reszletet megértsük. Kifejezetten szórakoztató, fantáziadús történet, jo szereplokkel. En nagyon élveztem!

indingo   2017. 07. 02.

Eléggé elgondolkodtató film egy remek témában és megvalósítás is tetszett. Kicsit sajnálom, hogy nem jutott el kis hazánkba szinkronos változatban és feliratra is úgy kellett vadászni.

Deku   2017. 07. 11.

Leginkább azért nem jött be nekem ez a film mert számomra túlzottan furcsa mondhatni elvont volt. Ez pedig egyáltalán nem tette szerethetővé a karaktereket számomra.

Annuska   2021. 10. 29.

Jared Leto amihez ér, arannyá változik. Egy remekük megírt és elgondolkodtató történet.

VvV   2019. 10. 30.

Remek nézőpontú film. Nekem az abszolút kedvenc Jared Letotol.

Pierre van Dormael zeneszerző utolsó filmje 2008-ban bekövetkezett halála előtt.

(dailyfilmsan)

Az utcát, ahol Nemo szülei először találkoznak, Butterfly Lane N.S.-nek hívják, hivatkozva a Pillangó-hatásra.

(dailyfilmsan)

A film nem hozta vissza az árát, bár ennek oka az is, hogy főleg filmfesztiválokon mutatták be. 58 millió dollárból készült, és kevesebb mint 2 és fél milliót hozott vissza. A kritikusok nagyon pozitívan értékelték a filmet.

(Mavil)

A film egyik vágója Veress Mátyás, egy külföldön élő magyar, aki elsősorban francia nyelvű filmeken szokott dolgozni.

(Mavil)

Ez a film az eddigi legdrágább belga film. A pénz már akkor a készítők rendelkezésére állt, amikor még csak a forgatókönyv és a rendező személye volt meg, színészeket még nem is szerződtettek.