Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

Senki úr életei (2009)

Mr. Nobody

dailyfilmsan   2020. 11. 25.

Nagyon tetszett ez a film. Szinte lenyűgözött. Gondolkodni kell, oda kell figyelni minden rezzenésre, minden történésre. Nagyon összetett és nagyon szép. Minden emberi kapcsolatnak megvan a maga jelentősége, és ezt szemléletesen megmutatja a film. Mi... több»

Deku   2017. 07. 11.

Leginkább azért nem jött be nekem ez a film mert számomra túlzottan furcsa mondhatni elvont volt. Ez pedig egyáltalán nem tette szerethetővé a karaktereket számomra.

indingo   2017. 07. 02.

Eléggé elgondolkodtató film egy remek témában és megvalósítás is tetszett. Kicsit sajnálom, hogy nem jutott el kis hazánkba szinkronos változatban és feliratra is úgy kellett vadászni.

hszpp   2017. 02. 05.

Egyáltalán nem könnyen emészthető, érdemes többször megnézni, hogy minden apróbb reszletet megértsük. Kifejezetten szórakoztató, fantáziadús történet, jo szereplokkel. En nagyon élveztem!

VvV   2019. 10. 30.

Remek nézőpontú film. Nekem az abszolút kedvenc Jared Letotol.

szucszoli   2018. 12. 24.

Sokszor kezdtem már úgy filmes értékelést, hogy előtte elmondtam azt a kritériumot, miszerint egy jó film legyen letisztult, követhető, közérthető és na akarjon mindent összezagyválni. Na ebből a filmből eltelt másfél óra és azt érzem, hogy belebonyo... több»

petraszab   2020. 01. 11.

Nagyon erős film, ami persze egy erős fikció, de mégis elgondolkodik rajta az ember.

Jared Leto
Jared Leto

Pierre van Dormael zeneszerző utolsó filmje 2008-ban bekövetkezett halála előtt.

(dailyfilmsan )

Az utcát, ahol Nemo szülei először találkoznak, Butterfly Lane N.S.-nek hívják, hivatkozva a Pillangó-hatásra.

(dailyfilmsan )

A film nem hozta vissza az árát, bár ennek oka az is, hogy főleg filmfesztiválokon mutatták be. 58 millió dollárból készült, és kevesebb mint 2 és fél milliót hozott vissza. A kritikusok nagyon pozitívan értékelték a filmet.

(Mavil)

A film egyik vágója Veress Mátyás, egy külföldön élő magyar, aki elsősorban francia nyelvű filmeken szokott dolgozni.

(Mavil)

Ez a film az eddigi legdrágább belga film. A pénz már akkor a készítők rendelkezésére állt, amikor még csak a forgatókönyv és a rendező személye volt meg, színészeket még nem is szerződtettek.

(Mavil)

A főhős minden egyes élete, ami megjelenik a vásznon, más színű, másként van fényképezve, és másmilyen zene hallatszik alatta. Kék szín - Elise (a bánat), sárga - Jean (a gazdagság), vörös - Anna (az igazi szerelem). Az élet előtti és az élet végi részeket pedig a fehér szín uralja.

(Mavil)

A főszereplő keresztneve Nemo, melynek jelentése senki, ugyanakkor, ha visszafelé olvassuk, omen, vagyis jel, amiből pedig következtetni lehet a jövőre.

(Mavil)

A film egy korai verzióját nem engedték bemutatni a Cannes-i Filmfesztiválon.

(kázsé)

A Nemo latinul azt jelenti, "senki" ("nobody").

(kázsé)

Egy visszatérő telefonszám a filmben az 123-581-1321. Ez a híres Fibonacci sorozat kezdete.

(kázsé)

A Mr. Nobody még ha csak egy sokszorosan becsomagolt gondolat is, mely számtalan kérdést feltesz, egy igazán különleges filmélmény. 7/10 több»