Vanília égbolt

Vanília égbolt

Vanilla Sky
BogART

Tom Cruise

David Aamesnek bejött az élet, gazdag, fiatal, jóképű, és neki mindent szabad. Mikor elcsábítja legjobb barátjának kedvesét, egy autóbaleset véget vet addigi életének. Arca összeroncsolódik, mely miatt újrarajzolódik emberi viszonyainak palettája. Nem tudja feldolgozni a tragédiát, egy… Több

Rendező: Cameron Crowe
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Spanyolország
Premier (HU): 2002.01.24. | SkyShowtime (2023.02.14.)

2023.08.19 Ergit

Nagyon elgondolkodtató film. És megdöbbentő a vége is. Nekem kétszer kellett megnéznem, hogy minden jelenetre kellőképpen figyelhessek.

2017.10.25 Deku

Egyszerűen nem volt képes engem rabul ejtsen a silány történetével. Itt sem a rendezéssel sem pedig a karakterekkel nem volt gond. Egyszerűen maga a történt volt az, ami nem ment le a torkomon és ez által nehezen emészthető lett a dolog.

2018.04.28 HE7EDIK

Vannak művészi és vannak művészieskedő filmek. Na ez tipikusan az utóbbi kategória. Próbál egyedi lenni, miközben tulajdonképpen semmiről nem szól. Tom Cruise korai zsengéi között van egy-két gyengébb produkció is, na ez még azok között is harmatgyen... Több

Ritkán látom Tom Cruiset ilyen sületlen,értelmetlen filmben.A flashback-ek is teljesen értelmezhetetlenek voltak,plusz Cruise is túl ripacskodta a filmet.Penelope Cruz pedíg olyan színtelen-szagtalan epizód szerepre kényszerült.Bocsánat,de ez rém gyenge.

2015.06.16 hsanya182

"Az édes a savanyú nélkül, a jövőben sem édes igazán!" Nagyon eredeti romantikus misztikus dráma az élet ellentéteiről... "Minden múló perc lehetőség a változásra". Nagyon érdekes csavar van a végén, szerintem olyan egyszernézős-film kategória, amit... Több

Cameron Crowe egy interjúban elmesélte, hogy amikor megkapták az engedélyt, hogy kiürítik az egész Times Square-t egy párórás forgatás miatt, egyúttal azt is közölték, hogy ez egy példa nélküli eset, ugyanis sem előttük, sem utánuk nem történt olyan, hogy kiürítették New York egyik nevezetes terét.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A szemfülesek kiszúrhatják, hogy amikor Tom Cruise fut az üres Time Square-en, az egyik kirakatnál a lezárás miatt várakozó tömeg visszatükröződik. A rendező ugyan észrevette ezt a "bakit", ám végül mégis benne hagyta a filmben, mert a jelenet paranoid hangulatához sokat hozzátett. Szerző: ArpiHajdu és Réci

Az üres Time Square-en történt forgatásra egy vasárnapi napon került sor reggel 5 és 8 között. Ahhoz, hogy a stáb megkapja az engedélyt, fontos volt, hogy az egész jelenet jól meg legyen tervezve, s ne legyen a helyszínen rögtönzés.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Ahhoz, hogy az üres Time Square-en tudjanak forgatni, Cameron Crowe-nak és Tom Cruise-nak New York akkori polgármesterénél, Rudy Giulianinál kellett az engedélyt kilobbiznia, aki végül három órára adott engedélyt.Szerző: ArpiHajdu és Réci