Tudathasadás

Tudathasadás

Slipstream

Álom és valóság, saját élete és a film, amit éppen ír reménytelenül összekeveredik Felix Bonhoeffer, az idős, de még keresett hollywoodi forgatókönyvíró elméjében. Felix legújabb munkáját éppen a Mojave sivatagban forgatják, és amikor a rendező alkotói válsága miatt elakad a forgatás, Bonhoeffert a helyszínre rendeli a producer. A filmbeli film kulcsjelenete egy útszéli vendéglőben játszódik, ahol két gengszter terrorizálja a vendégeket és a személyzetet. Anthony Hopkins számára különlegesen személyes film ez, nemcsak a főszerepet játssza, de rendezője, írója és zeneszerzője is a produkciónak, feleségének szerepét pedig való életbeli arája, Stella Arroyave alakítja.

Premier: 2007.05.29.
Christian Slater
Michael Clarke Duncan
Christopher Lawford

2019.10.06 Xenomorf

Soha nem hittem volna, hogy létezik ennyire ramaty film. Végképp nem értem miről szólt az egész. Bár már az elején sejtettem, hogy valami hülyeség kezd kibontakozni az egészből. Szörnyű a vágás, és a dialógusok nagy része is butaság. Egyszerűen: értelmetlenség....

2016.02.05 hsanya182

Szerintem azért jóra sikerült, elég misztikus agyament és nagyon jó vágásokkal, elég jól ábrázolja a művészek belső életét, ahogy egybefolyik a valósággal, valami ilyesmit vettem ki belőle, érdemes koncertrálva nézni, a részelteknek megvan a jelentős... Több

2015.06.19 Bulki

A film értelmét, célját viszonylag könnyen fel lehet fogni. Nem olyan bonyolult. Ám ez a megvilágosodás bőven hagyja, hogy várakozzunk rá, és addig csak unalom, van meg értetlenkedés. És haragvás Hopkinsra.

A film összbevétele 6 273 dollár volt (imdb.com).

Hogy spóroljon a költségeken, és ne kelljen kompromisszumokat kötnie a stúdiókkal, Anthony Hopkins maga írta meg a film zenéjét, és ő is vágta. Szintén a költségcsökkentés érdekében a Northern Illinois University több diákját is alkalmazták a forgatáson, akik a munkáért krediteket kaptak az egyetemtől. Szerző: hp

A film forgatási munkálatai 2006. június 12-én kezdődtek meg Los Angelesben. Szerző: hp

Anthony Hopkins a legendás rendezőnek, Steven Spielbergnek is megmutatta a forgatókönyvet, aki bár tetszését fejezte ki, figyelmeztette Hopkinst, hogy a témája miatt finanszírozás nem lesz egyszerű.Szerző: hp

Anthony Hopkinst annyira meggyőzte a szkript, hogy saját pénzén vásárolta meg a forgatókönyvet.Szerző: hp