Tudathasadás

Slipstream

A film összbevétele 6 273 dollár volt (imdb.com).

Hogy spóroljon a költségeken, és ne kelljen kompromisszumokat kötnie a stúdiókkal, Anthony Hopkins maga írta meg a film zenéjét, és ő is vágta. Szintén a költségcsökkentés érdekében a Northern Illinois University több diákját is alkalmazták a forgatáson, akik a munkáért krediteket kaptak az egyetemtől. Szerző: hp

A film forgatási munkálatai 2006. június 12-én kezdődtek meg Los Angelesben. Szerző: hp

Anthony Hopkins a legendás rendezőnek, Steven Spielbergnek is megmutatta a forgatókönyvet, aki bár tetszését fejezte ki, figyelmeztette Hopkinst, hogy a témája miatt finanszírozás nem lesz egyszerű.Szerző: hp

Anthony Hopkinst annyira meggyőzte a szkript, hogy saját pénzén vásárolta meg a forgatókönyvet.Szerző: hp

A Tudathasadás premierje 2007. január 20-án volt a Sundance Filmfesztiválon.Szerző: hp

A filmet javarészt negatívan fogadták a kritikusok. A RottenTomatoes kritikaösszesítő portálon mindössze 23 százalékon áll (2017. április).Szerző: hp

A Tudathasadást egyesen DVD-n adták ki. A film nem kapott országos mozis forgalmazást, az Államokban mindössze egy hétig volt látható 6 moziban. Szerző: hp