Szellemirtók 2. (1989)

Ghostbusters II

Dan Aykroyd

PadmeAmidala   2021. 04. 26.

Gyengébb az elsőnél

Ezt már nem mondanám klasszikusnak, itt is sokat lehet nevetni, de több unalmas jelenet van benne, és a vége sem annyira tetszett.

indingo   2019. 09. 13.

Ez nem sok meglepetést tartalmazott az első után. A története picit unalmas, az effektek kicsit gyermetegek, bár elég régi filmről van szó.

Thibo84   2019. 03. 27.

Véleményem szerint sikerült azt a színvonalat hoznia, mint az egynek. Hallottam, hogy vannak, akik túlzásnak tartják a Szabadság-szobros jelenetet, én inkább humorosnak. Még látványosabbra és még humorosabbra sikeredett a film, a színészek hozzák a formájukat.

Sabnock Sanatory   2020. 07. 16.

Nem tetszik.Nem is hazudok.Remélem Bill Murray nem olvassa a kritikámat( :) ),de ha igen,akkor is vállalom.Rossz,gagyi,és semmilyen.Az akkori kornak sem megfelelő színvonal.

dailyfilmsan   2019. 08. 22.

Kicsivel gyengébb mint elődje, de itt már in medias res üldözzük Wankmanékkel a szellemeket. Egy kultusz film és kötelező megnézni. Mégis vannak benne zavaró tényezők amik javarészt fő motívumok a filmben. Sokkal jobban szeretem az első epizódot de ezt is meg tudom nézni bármikor.

Ms. Akárki   2019. 08. 04.

Imádom. Jobb mint az első rész talán. Stílusos és klasszikus hős film és ismét a világot kell megmenteniük. Érdekes történet és izgalmas kivitelezés ami végig fenntartotta a figyelmemet.

Syracuse   2017. 11. 29.

Gyermekkorom egyik kedvenc filmje, mely abszolút időtállónak mondható. Vannak azok a filmek, amiket gyerekként szeret az ember, aztán később megnézve már húzza a száját. Na ez nem ilyen. :D

Rick Moranis által játszott Louis szerepére eredetileg John Candyt szerették volna szerződtetni, de Candynek merőben más elképzelése volt a karakterről, ezért nem tudtak megegyezni a rendezővel.

(stevepisti )

A Venkman által a bíróságon viselt öltöny és nyakkendő megegyezik azzal, amelyet akkor viselt, amikor az első filmben megvásárolták a tűzoltóságot.

(Thibo84)

A német fordításban Oscart átnevezték Donaldra.

(Thibo84)

A New York-i rendőr, aki a hívást kapta a Titanic érkezéséről, azt mondja, hogy az 54-es mólóhoz érkezett. Ez volt valójában az a hely, ahol a Titanic kikötését tervezték.

(Thibo84)

Jim Fye-t az ILM bérelte fel a Szabadságszobor játékra, de hamarosan a kocogó szellemet és a vékony Scoleri testvért, Tony-t is játszotta, akit eredetileg egy bábbal terveztek életre kelteni.