Harold Allen Ramis 1944. november 21-én született Chicagóban, Illinois államban, az USA területén. Szülei Ruth és Nathan Ramis, akik az Ace Food & Liqour bolt tulajdonosai voltak a város északi részén. Harold Ramis zsidó nevelést kapott, de felnőttként már semmilyen vallást nem gyakorolt. A Stephen K. Hayt Általános Iskolában tanult, majd 1962-ben érettségizett a Nicholas Senn Gimnáziumban. 1966-ban diplomázott a Missouri-ban található Washington Egyetemen, ahol aktív tagja volt az Alpha Xi chapter of Zeta Beta Tau diákszövetségnek. Hogy elkerülje a... Több
Harold Allen Ramis 1944. november 21-én született Chicagóban, Illinois államban, az USA területén. Szülei Ruth és Nathan Ramis, akik az Ace Food & Liqour bolt tulajdonosai voltak a város északi részén. Harold Ramis zsidó nevelést kapott, de felnőttként már semmilyen vallást nem gyakorolt. A Stephen K. Hayt Általános Iskolában tanult, majd 1962-ben érettségizett a Nicholas Senn Gimnáziumban. 1966-ban diplomázott a Missouri-ban található Washington Egyetemen, ahol aktív tagja volt az Alpha Xi chapter of Zeta Beta Tau diákszövetségnek. Hogy elkerülje a vietnami háborúba való besorozást, metamfetamint szedett, hogy elbukja a fizikai viszgálatot.
Társult egy gerilla televizióhoz, melynek élén főiskolai barátja, Michael Shamberg állt, s közben szabadúszó újságíróként is dolgozott a Chicago-i Daily News-nek. Később a Playboy magazin vicc rovatát írta.
Filmes karrierje az 1978-as Party zónával indult; ő volt a film forgatókönyvírója. A történet olyan sikeres lett, hogy megdöntötte minden addigi komédia bevételét: 141 millió dollárt hozott a konyhára. Ramis következő társ-írói munkája a Dilibogyók (1979) volt, melyben Bill Murray játszotta a főszerepet. A film hasonló sikereket ért el, mint elődje, s ez jellemzte az első hat Bill Murray –Ramis filmes együttműködést.
Harmadik filmje és rendezői debütálása is egyben a Golfőrültek (1980), melyben Brian Doyle-Murray-vel dolgozott íróként, az előző két Ramis filmhez hűen ez is sikerként zárult. Egyik legismertebb rendezői munkája az 1984-es Szellemirtók (Ghostbsuters) volt, melyben feltűnik maga Harold Ramis is Dr. Egon Spengler szerepében. 1989-ben megjelent a Szellemirtók folytatása. Az 1993-as Idétlen időkig című filmjét pályája legjobb alkotásaként tartják számon. A film révén elnyerte a legjobb eredeti forgatókönyvért járó BAFTA Díjat.
Ramis kétszer házasodott és három gyermeke született. 1967 július 2-án elvette Anne Plotkin-t és megszületett kislánya, Liolet, kinek a keresztapja a Szellemirtók sztárja Bill Murray lett. 1984-ben elvált Plotkin-től. 1989-ben Erica Mann-t vette feleségül, akitől két fia született: Julian Arthur és Daniel Hayes.
Habár Ramis nem hitt semmiféle természetfölöttiben, felesége Buddhista szemlélete nagy hatással volt rá és később összebarátkozott a Dalai Lámával is.
2010 májusán gyulladásos vasculitis szövődményeként elvesztette a járni tudását, majd négy évvel később, 2014. február 24-én, 69 éves korában elhunyt otthonában.
A 86. Oscar Gálán régi munkatársa, Bill Murray tiszteletét fejezte ki Ramisnek.
(AngelCass)