Party zóna

dailyfilmsan   2018. 07. 13.

Nagyon szórakoztató volt :D Jók voltak a poénok és a szereplők is adták a maguk stílusát. Jó volt látni ilyen fiatalon James Belushit vagy éppen Kevin Bacont-t. Rendben volt a film de céltalan volt és a végén a katarzist nemigazán értettem.

michal   2017. 11. 30.

Ez a film szerintem hűen tükrözi a hatvanas évek ifjúságának életérzését, szerintem - bár nem éltem meg - pont ilyen lehetett akkoriban főiskolára járni. Szeretem az ilyen filmeket, amik inkább egyfajta hangulat vagy korszak szellemiségéről szólnak, azt igyekeznek elénk tárni. Kifejezetten jól sikerült alkotás.

Gríz   2015. 11. 15.

Marhára tetszett ez a film, ha jól tudom, bizonyos körökben kultfilmnek számít, amit meg is tudok érteni. Belushi zseniális, kár, hogy olyan fiatalon halt meg, sokra vihette volna még. De a többiek is nagyon jól játszanak, bár őket annyira nem ismerem.

John Belushi
John Vernon
Donald Sutherland

A 2. legnagyobb bevételt hozó film az USA-ban, 1978-ban.

A lyuk, amit John Belushi üt a falon a gitárral, az egyetlen anyagi kár, amit a házban tettek a forgatás közben. Ahelyett, hogy a diákegylet kijavíttatta volna a kárt, inkább bekeretezte.

(kázsé)

Kevin Bacon és Karen Allen bemutatkozó filmje.

(kázsé)

John Belushi játéka az ebédlőben teljesen improvizált volt.

(kázsé)

A jelenetet, mikor Bluto széttör egy üveget örömében, 18-szor vették fel, mivel Stephen Furst folyton nevetett.

(kázsé)

Többet költöttek a film reklámozására, mint a teljes forgatásra és a bérekre.

(kázsé)

A filmben látható Playboy szám az 1962 júniusából származik.