Az ifjú Frankenstein

Az ifjú Frankenstein

Young Frankenstein
Cloris Leachman

Dr. Frankenstein (Gene Wilder) sikeres egyetemi tanár, akinek múltját azonban beárnyékolja nagyapjának vitatott munkássága. Mikor megtudja, hogy ő örökölte meg a család erdélyi kastélyát, rögvest odautazik, hogy szemügyre vegye a birtokot, mit sem törődve menyasszonyával, aki a… Több

Rendező: Mel Brooks
Író: Mary Shelley
Forgatókönyvíró: Gene Wilder, Mel Brooks
Premier (HU): 1987.07.16.

2020.02.04 dailyfilmsan

Nagyon jó paródia. Behaltam rajta. Kifejezetten tetszett a hogy az egész fekete-fehér. A narratíva a kor ironiáit teljes mértékben jól megfogták, és itt a fejlődő világ ironiáira gondolok és nem a film megjelenésének idejére. A színészek mondd nagyon... Több

2016.09.27 Ghotik

Klasszikus, időtálló dráma, aminek van egy egyedi hangulata. Magával ragadó a sztorija, érdekes és izgalmas. Legalább egyszer érdemes megnézni! Jól alakító színészek!

2016.05.21 wooderman

Nagyon jól kigondolt, és összeállitott vigjáték, ami valójában egy parodia . Humoros, vicces, szerelmi szál is találhato a történetben,egy kiváncsi professzor. Egyszerűen fenomenális annak ellenére is ,hogy nem mai alkotás. Remek!!

2014.10.05 tamas84

Nagyon ütős film, szerintem az egyik legjobb Mel Brooks. Zseniálisan idézi fel a harmincas évek horrorjainak hangulatát, valahogy pont sikerül rátapintania a lényegükre és kifiguráznia őket. Aztán persze ott van Gene Wilder, aki szintén lehengerlő. Nagyon kedvenc film az egész.

2015.09.05 Holló

Tetszett a film, bár alapvetően el vagyok már szokva az ilyen fajta humortól. Azt hiszem, ahhoz, hogy valaki tényleg élvezni tudja ezt a filmet, ismernie kell azt a fajta horrorfilmes kultúrát is, amit a film ki akar parodizálni. De összességében nem... Több

A 4. legnagyobb bevételt hozó film az USA-ban, 1974-ben. Szerző: dulkap

Az "AFI 100 év" elnevezésű program részeként az Amerikai Filmintézet összeàllított 2000. elején egy listàt, (AFI's 100 Years…100 Laughs), amely minden idők 100 leghumorosabb filmjét àllítja rangsorba. A jelöltek között volt pl. bohózat komédia, akció-vígjáték, paródia, romantikus vígjáték, szatíra, fekete komédia, zenés vígjàték, stb. Jelen film a 13. helyen végzett a TOP 100-ban. Szerző: Bogi87

A filmben szereplő kis erdélyi faluban mindenki német akcentussal, német szavakat használva beszél, az épületeken lévő feliratok is németül olvashatók.Szerző: Bogi87

Brooks és Wilder közösen készítették el a forgatókönyvet. Brooks később musicalt készített belőle, amelyet a Broadway-en játszottak 2007 és 2009 között.Szerző: Bogi87

(2016. 10. 16.)
A humorban nem ismert tréfát az írópáros, Brooks jól megrendezte ezt a kiváló filmet, a színészek remekül eljátszották jól megírt szerepüket, mindenki tette a dolgát ebben a szerencsés csillagzat alatt született alkotásban, melynek eredményeként már évtizedek óta szénné nevethetjük magunkat rajta. Kell ennél több?
9/10 Több