Ghotik   2016. 09. 27.

Klasszikus, időtálló dráma, aminek van egy egyedi hangulata. Magával ragadó a sztorija, érdekes és izgalmas. Legalább egyszer érdemes megnézni! Jól alakító színészek!

wooderman   2016. 05. 21.

Nagyon jól kigondolt, és összeállitott vigjáték, ami valójában egy parodia . Humoros, vicces, szerelmi szál is találhato a történetben,egy kiváncsi professzor. Egyszerűen fenomenális annak ellenére is ,hogy nem mai alkotás. Remek!!

Holló   2015. 09. 05.

Tetszett a film, bár alapvetően el vagyok már szokva az ilyen fajta humortól. Azt hiszem, ahhoz, hogy valaki tényleg élvezni tudja ezt a filmet, ismernie kell azt a fajta horrorfilmes kultúrát is, amit a film ki akar parodizálni. De összességében nem rossz, és Mel Brookstól az ember alapvetően nem szokott rossz filmeket látni, szóval érdemes megnézni ezt is.

tamas84   2014. 10. 05.

Nagyon ütős film, szerintem az egyik legjobb Mel Brooks. Zseniálisan idézi fel a harmincas évek horrorjainak hangulatát, valahogy pont sikerül rátapintania a lényegükre és kifiguráznia őket. Aztán persze ott van Gene Wilder, aki szintén lehengerlő. Nagyon kedvenc film az egész.

Cloris Leachman

A humorban nem ismert tréfát az írópáros, Brooks jól megrendezte ezt a kiváló filmet, a színészek remekül eljátszották jól megírt szerepüket, mindenki tette a dolgát ebben a szerencsés csillagzat alatt született alkotásban, melynek eredményeként már évtizedek óta szénné nevethetjük magunkat rajta. Kell ennél több?
9/10 több»

A 4. legnagyobb bevételt hozó film az USA-ban, 1974-ben.

Az "AFI 100 év" elnevezésű program részeként az Amerikai Filmintézet összeàllított 2000. elején egy listàt, (AFI's 100 Years…100 Laughs), amely minden idők 100 leghumorosabb filmjét àllítja rangsorba. A jelöltek között volt pl. bohózat komédia, akció-vígjáték, paródia, romantikus vígjáték, szatíra, fekete komédia, zenés vígjàték, stb. Jelen film a 13. helyen végzett a TOP 100-ban.

A filmben szereplő kis erdélyi faluban mindenki német akcentussal, német szavakat használva beszél, az épületeken lévő feliratok is németül olvashatók.