dailyfilmsan   2020. 02. 04.

Nagyon jó paródia. Behaltam rajta. Kifejezetten tetszett a hogy az egész fekete-fehér. A narratíva a kor ironiáit teljes mértékben jól megfogták, és itt a fejlődő világ ironiáira gondolok és nem a film megjelenésének idejére. A színészek mondd nagyon... több»

Ghotik   2016. 09. 27.

Klasszikus, időtálló dráma, aminek van egy egyedi hangulata. Magával ragadó a sztorija, érdekes és izgalmas. Legalább egyszer érdemes megnézni! Jól alakító színészek!

wooderman   2016. 05. 21.

Nagyon jól kigondolt, és összeállitott vigjáték, ami valójában egy parodia . Humoros, vicces, szerelmi szál is találhato a történetben,egy kiváncsi professzor. Egyszerűen fenomenális annak ellenére is ,hogy nem mai alkotás. Remek!!

Holló   2015. 09. 05.

Tetszett a film, bár alapvetően el vagyok már szokva az ilyen fajta humortól. Azt hiszem, ahhoz, hogy valaki tényleg élvezni tudja ezt a filmet, ismernie kell azt a fajta horrorfilmes kultúrát is, amit a film ki akar parodizálni. De összességében nem... több»

tamas84   2014. 10. 05.

Nagyon ütős film, szerintem az egyik legjobb Mel Brooks. Zseniálisan idézi fel a harmincas évek horrorjainak hangulatát, valahogy pont sikerül rátapintania a lényegükre és kifiguráznia őket. Aztán persze ott van Gene Wilder, aki szintén lehengerlő. Nagyon kedvenc film az egész.

Cloris Leachman

A 4. legnagyobb bevételt hozó film az USA-ban, 1974-ben.

Az "AFI 100 év" elnevezésű program részeként az Amerikai Filmintézet összeàllított 2000. elején egy listàt, (AFI's 100 Years…100 Laughs), amely minden idők 100 leghumorosabb filmjét àllítja rangsorba. A jelöltek között volt pl. bohózat komédia, akció-vígjáték, paródia, romantikus vígjáték, szatíra, fekete komédia, zenés vígjàték, stb. Jelen film a 13. helyen végzett a TOP 100-ban.

A filmben szereplő kis erdélyi faluban mindenki német akcentussal, német szavakat használva beszél, az épületeken lévő feliratok is németül olvashatók.

Brooks és Wilder közösen készítették el a forgatókönyvet. Brooks később musicalt készített belőle, amelyet a Broadway-en játszottak 2007 és 2009 között.

A paródia az eredeti Frankenstein film helyszínein játszódik.

A filmet stílszerűen fekete-fehérben forgatták.

Tom Hamilton, az Aerosmith basszusgitárosa a Walk this way című szám keletkezéséről a következőket mondta: Bementünk erre a filmre egy Times Square-i moziba. Annál a résznél, amikor az Igort játszó Marty Feldman lebiceg a lépcsőn, és odaszól Gene Wildernek: „Walk this way! [szójáték: „erre gyere” és „járj így, mint én”], Gene pedig azzal a szörnyű sántikálással követi, mindannyian majd beszartunk a röhögéstől. Teljesen a kedvenceink, a Three Stooges (amerikai vígjáték sorozat) poénjaira emlékeztetett bennünket. A másnapi próbán oda is szóltunk Stevennek (Steven Tyler, az Aerosmith énekese): „Ennek a dalnak Walk This Way lesz a címe.” Mire ő: „Mi a francról beszéltek, még meg sem írtam hozzá a szöveget!” Mire mi megnyugtattuk: „Hidd el, akkor is ez lesz a címe.”

A film szerepel Steven Jay által szerkesztett, 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című filmkritika gyűjteményben.

A film eredeti verziója kétszer olyan hosszú volt, mint a végső változat.

(kázsé)

Gene Wilder saját állítása szerint ez a kedvenc filmje, amit készített.

(kázsé)

A humorban nem ismert tréfát az írópáros, Brooks jól megrendezte ezt a kiváló filmet, a színészek remekül eljátszották jól megírt szerepüket, mindenki tette a dolgát ebben a szerencsés csillagzat alatt született alkotásban, melynek eredményeként már évtizedek óta szénné nevethetjük magunkat rajta. Kell ennél több?
9/10 több»