Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

Meglógtam a Ferrarival (1986)

Ferris Bueller's Day Off

Sabnock Sanatory   2020. 12. 19.

Két ember tuti garancia a kifejezetten unalmas, rossz filmekre. Charlie Sheen és Matthew Broderick, akik valahogy mindig, mindennel mellényúltak. Mint ahogy itt is. A film gagyi és rettenetes.

ArpiHajdu és Réci   2017. 03. 06.

Mindenkinek szüksége van egy-egy napra, amikor valami őrültséget csinál

A Meglógtam a Ferrarival egy tökéletes példája annak, hogy a '80-as, 90-es években még igényesebb vígjátékokat készítettek, mint manapság, hiszen sokkal ügyesebben éltek a helyzetkomikum adta lehetőségekkel. Persze ezeknek az alkotásoknak is megvanna... teljes kritika»

HETEDIK   2020. 11. 06.

Broderick karrierje ígéretesen indult, ezen alakításáért megkapta egyetlen Golden Globe-jelölését. És valóban nem játszik rosszul, elviszi a show-t, kár, hogy a sztori annyira bonyolult és érdekes, mint egy mi kis falunk epizód. John Hughes inkább ír... több»

ZeroHero   2015. 05. 12.

Gyerekként rengetegszer láttam, és nagyon szerettem (kivéve Cameront). Tegnap néztem meg újra, és mostmár azért látom, hogy elég bugyuta film, tehát nem egy műalkotás, de szórakozásnak kíváló, a színészek szuperek, és bármikor szívesen megnézném. A g... több»

doroffee   2016. 02. 12.

Szerintem a maga kategóriájában teljesen jópofa film. Elég könnyed, vicces, fiatalos, kedves, nem lő túlzottan-túlzottan túl a célon, vannak benne elég egyedi és eredeti poénok is.

Ghotik   2016. 09. 27.

Nem rossz film. Laza és szórakoztató, kellemes kikapcsolódást nyújtó vígjáték. A szereplők lazák, karakteresek és a sztorija is pörgős, ötletes. Jól összerakott kis film.

Ragemarci   2015. 11. 22.

Egy letűnt kor Amerikai Pitéje. Itt még az altesti poénok helyett a feel good dominál.

A film megtalálható az 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című, Steven Jay Schneider könyvben.

(Norbi)

Ferris Bueller John Hughes rendező gyermekkori barátjáról, Bert Bueller-ről kapta a nevét.

Az utcai parádés jelenetnél a felvonulók elmennek egy olyan mozi mellett, ahol az 1984-es Gojira van műsoron. Matthew Broderick 14 évvel később főszereplő volt az amerikai Godzilla filmben.

A film 1986 egyik legsikeresebb és legnagyobb bevetélt hozó vígjátéka lett, többeket indított el a világhírnév fele.

(ZeroHero)

A filmben szereplő Ferrari tulajdonképpen csak utánzat volt, mert túl drága lett volna igazit bérelni. Ezért inkább a stáb épített 3 üvegszálas replikát.

(SódóGA)

John Hughes hat nap alatt írta meg a film forgatókönyvét.

(SódóGA)

Matthew Broderick a film után eljegyezte filmbeli nővérét, Jennifer Greyt.

(SódóGA)

A Ferris szüleit alakító színészek a forgatás után valóban összeházasodtak.

(SódóGA)

Charlie Sheen, aki egy drogos fiút játszik, a rendező utasítására a jelenet előtt két napig nem alhatott, hogy minél hitelesebb alakítsa a züllött drogost.

(SódóGA)

Összességében, a Meglógtam a Ferrarival, egy abszolút favorit! Vicces, szórakoztató, nosztalgikus, és nem utolsó sorban, még apró igazságokat is tartalmaz. Azt hiszem, ezt hívják kötelező darabnak! több»