Meglógtam a Ferrarival

Ferris Bueller's Day Off

A film megtalálható az 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című, Steven Jay Schneider könyvben.Szerző: Norbi

Ferris Bueller John Hughes rendező gyermekkori barátjáról, Bert Bueller-ről kapta a nevét.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Az utcai parádés jelenetnél a felvonulók elmennek egy olyan mozi mellett, ahol az 1984-es Gojira van műsoron. Matthew Broderick 14 évvel később főszereplő volt az amerikai Godzilla filmben.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A film 1986 egyik legsikeresebb és legnagyobb bevetélt hozó vígjátéka lett, többeket indított el a világhírnév fele.Szerző: ZeroHero

A filmben szereplő Ferrari tulajdonképpen csak utánzat volt, mert túl drága lett volna igazit bérelni. Ezért inkább a stáb épített 3 üvegszálas replikát. Szerző: SódóGA

John Hughes hat nap alatt írta meg a film forgatókönyvét.Szerző: SódóGA

Matthew Broderick a film után eljegyezte filmbeli nővérét, Jennifer Greyt. Szerző: SódóGA

A Ferris szüleit alakító színészek a forgatás után valóban összeházasodtak.Szerző: SódóGA

Charlie Sheen, aki egy drogos fiút játszik, a rendező utasítására a jelenet előtt két napig nem alhatott, hogy minél hitelesebb alakítsa a züllött drogost.Szerző: SódóGA