Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

Horrorra akadva, avagy tudom kit ettél tavaly nyárson (2000)

Scary Movie

dailyfilmsan   2020. 08. 01.

A hatalmas görbe tükör ami elöl nem tud sajnos egy horrorfilm sem elbújni. Annak is az első része ami olyan klasszikusokat fordít ki önmagából egy egyébként jól összedolgozott kohézióban mint például a sikoly és a tudom mit tettél tavaly nyáron. Szerintem nem rossz paródia.

mamiéstöti2   2017. 09. 22.

Alapfilmnek tartom, a maga műfajában korszakalkotó annyi biztos. Voltak benne nagyon vicces jelenetek és tetszett a készítők bátorsága és kíméletlensége.

indingo   2017. 04. 26.

Remek paródia volt. Imádtam a nagymamás részt a vagy amikor összecsomozódott a párocska nyelve. Voltak benne szexista poénok és fel-fel villant 1-2 péló, de sok jó poén volt benne.

ArpiHajdu és Réci   2016. 06. 16.

Tegnap volt szerencsém újra megnézni. Véleményem szerint a horror- paródiafilmek közül az egyik legjobb. Még csak nem is szükséges látni azokat a filmeket, amelyekből átvesz jeleneteket (persze nagyon ajánlatos), úgy képes szórakoztatni. Elsősorban a... több»

Deku   2017. 08. 17.

Idiótaságnak tűnt az elején aztán szép lassan elvarázsolt. Nagyon bejött, igazán kellemes hangulatot okozott ez a film, mert nagy kedvencem lett pedig nem is gondoltam volna róla.

GedyPapa   2017. 09. 15.

Ez volt az egyetlen vállalható Horrorra akadva film az összes közül. Nagyon jók voltak a Sikolyos részek és alapvetően kiváló volt, hogy nem vette magát komolyan egy percig se, és ez a legnagyobb előnye a filmnek. Nem a színészek, hanem inkább a karakterek fogtak meg.

HETEDIK   2019. 04. 25.

Van benne egy-két eltúlzott poén, gondolok itt főleg a csajszi kilövésére a plafonra, de összességében roppant szórakoztató, és még csavar is van a végére. Kap itt főleg a Sikoly, a Mátrix, de még az Ideglelés is.

A filmet Vancouverben forgatták.

Anna Faris a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb feltörekvő színésznek járó díjára.

Az iskolai étkezde menüjén ez olvasható: "Same Old Shit" (Ugyanaz a megszokott szar).

A Sikoly (1996) munkacíme "Scary Movie" volt.

A filmet ugyanaz a stúdió (Dimension Films) készítette, mint a Sikolyt (1996).

Shawn Wayans, Marlon Wayans and Lochlyn Munro later appeared together in Feketék fehéren (2004).

A filmben látható főiskola neve "B.A. Corpse High School". A "crpes" magyarul annyit tesz: hulla, tetem.

Cindy Campbell szerepét Alicia Silverstone-nak is felajánlotta, azonban ő elutasította a felkérést.

Egyértelműen többszörnézős marhulás ez, aminek ott van a helye az általa elővett klasszikusok mellett a polcon. több»