Horrorra akadva, avagy tudom kit ettél tavaly nyárson (2000)

Scary Movie

Máki   2021. 04. 20.

Sokaknak egyáltalán nem nyerte el a tetszését ez a film, de én baromi jól elszórakoztam rajta. A 6 rész közül ez tetszett a legjobban. Jó, kellemes humorú, a tempót se tolták túl. Szerintem nagyon jó ötlet volt, hogy beleraktak híres horrorfilmekből ... több»

mamiéstöti2   2017. 09. 22.

Alapfilmnek tartom, a maga műfajában korszakalkotó annyi biztos. Voltak benne nagyon vicces jelenetek és tetszett a készítők bátorsága és kíméletlensége.

indingo   2017. 04. 26.

Remek paródia volt. Imádtam a nagymamás részt a vagy amikor összecsomozódott a párocska nyelve. Voltak benne szexista poénok és fel-fel villant 1-2 péló, de sok jó poén volt benne.

ArpiHajdu és Réci   2016. 06. 16.

Tegnap volt szerencsém újra megnézni. Véleményem szerint a horror- paródiafilmek közül az egyik legjobb. Még csak nem is szükséges látni azokat a filmeket, amelyekből átvesz jeleneteket (persze nagyon ajánlatos), úgy képes szórakoztatni. Elsősorban a... több»

GedyPapa   2017. 09. 15.

Ez volt az egyetlen vállalható Horrorra akadva film az összes közül. Nagyon jók voltak a Sikolyos részek és alapvetően kiváló volt, hogy nem vette magát komolyan egy percig se, és ez a legnagyobb előnye a filmnek. Nem a színészek, hanem inkább a karakterek fogtak meg.

Deku   2017. 08. 17.

Idiótaságnak tűnt az elején aztán szép lassan elvarázsolt. Nagyon bejött, igazán kellemes hangulatot okozott ez a film, mert nagy kedvencem lett pedig nem is gondoltam volna róla.

dailyfilmsan   2020. 08. 01.

A hatalmas görbe tükör ami elöl nem tud sajnos egy horrorfilm sem elbújni. Annak is az első része ami olyan klasszikusokat fordít ki önmagából egy egyébként jól összedolgozott kohézióban mint például a sikoly és a tudom mit tettél tavaly nyáron. Szerintem nem rossz paródia.

A filmet Vancouverben forgatták.

Anna Farist a filmben nyújtott alakításáért jelölték az MTV Movie Award legjobb feltörekvő színésznek járó díjára.

Az iskolai étkezde menüjén ez olvasható: "Same Old Shit" (Ugyanaz a megszokott szar).

A Sikoly (1996) munkacíme "Scary Movie" volt.

A filmet ugyanaz a stúdió (Dimension Films) készítette, mint a Sikolyt (1996).

Shawn Wayans, Marlon Wayans and Lochlyn Munro later appeared together in Feketék fehéren (2004).

A filmben látható főiskola neve "B.A. Corpse High School". A "crpes" magyarul annyit tesz: hulla, tetem.

Cindy Campbell szerepét Alicia Silverstone-nak is felajánlotta, azonban ő elutasította a felkérést.

Egyértelműen többszörnézős marhulás ez, aminek ott van a helye az általa elővett klasszikusok mellett a polcon. több»