Rendőrakadémia (1984)

Police Academy

harnas1207   2022. 03. 28.

Gyerekként nagy kedvenc volt. Ezt értékeltem, a Bud Spencer-filmeket nem. Pedig egy kaptafa. A csillagok ezért ilyen "magasak", mert egyébként borzalmas alkotás.

indingo   2019. 07. 13.

Régen, gyerekként egy élvezhető jó kis vígjáték volt, ma már picit erőltetett a története és a poénok is.

ZeroHero   2015. 05. 12.

nagyon nagy film volt, először kb. több mint 10 éve láttam, adták a tévében és fel is vettem kazettára, és rongyossá néztem. :D (Azóta is megvan.) Az első rész lett a legjobb. Utána egy csomó részben volt, hogy ismételték ezeket a poénokat, de azok már nem voltak olyan jók.

Sabnock Sanatory   2019. 08. 30.

Nem veszít a hitelességéből,és ugyanazt az élményt adj,mint mikor először láttam,és az nem ma volt. Zseniális poénok,és szuper szereplőgárda. Nincs más dolgunk,csak nevetni,nevetni,nevetni!!!

Orosz István   2017. 05. 17.

Szerintem máig egy legendás vígjáték, ill biztos vagyok benne rengeteg film kölcsönzött ötletek, és elemeket. Jó látni a 80-as évek feelingjét. Számomra örök klasszikus marad.

MoviesChris   2022. 02. 24.

Na, most sokaknál ki fogom húzni a gyufát. Ez a film számomra nem vicces. Imádom a vígjátékokat a kreténtől a szofisztikáltabb humorig. Jöhet minden. De ez egyszerűen nem vicces. Persze ízlesek és pofonok. Ami még a poénokon kívüli rész, az meg még r... több»

Norbert93   2019. 05. 03.

Az első, az eredeti és a valóban vicces Rendőrakadémia! Fergeteges poénok, legendás jelenetek, klasszikus és azóta agyonkoppintott stílusban. Persze mondanivalója nemigen van, de mivel egy könnyed, dilis vígjátékról van szó így ez nem is igazán releváns.

Bubba Smith utolsónak csatlakozott a forgatáshoz.

(HE7EDIK)

A filmben a város neve nem derül ki.

(HE7EDIK)

A filmet másfél hónap alatt forgatták.

(HE7EDIK)

Harris botja eredetileg nem szerepelt a filmben.

(HE7EDIK)

Csak ebben a részben tűnik fel Lassard felesége.