Rendőrakadémia 2. - Az első megbízatás (1985)

Police Academy 2: Their First Assignment

indingo   2019. 07. 13.

Csalódás az első rész után. A poénok akkortájt lehet, hogy még jók voltak, de ma már erőltetettek. A történet is kiszámítható és sablonos.

ZeroHero   2015. 05. 12.

Jóval gyengébb lett a második rész az elsőnél. Több helyen is újítás van a szereplőgárdában, sajnos a film vesztére. Néhány főszereplő megmaradt, viszont rendkívül hiányoltam Harrist (Mauser elment, de egyszerűen nem tudta pótolni őt), Callahant, Cop... több»

Norbert93   2019. 05. 03.

Jóval kevesebb az első résznél, de jóval több az elkövetkezendő folytatásoknál. Ennek tekintetében megmaradt egy átlagos/közepes retrovígjátéknak.

Norbi   2018. 07. 27.

Nagyon örültem, hogy lesz folytatása a filmnek. Sajnos viszont túl sok karakterváltozást tapasztaltam, ami szerencsére nem hatott negatívan a filmre, csak már megszoktam az első részben látottakat.

Zed (Bobcat Goldthwait) és Sweetchuck (Tim Kazurinsky) gyűlölik egymást a következő két filmben. A valóságban azonban jó barátok.

(Thibo84)

Bubba Smith állítása szerint több pénzt szerzett ezzel a filmmel, mint tíz évnyi profi labdarúgás után. Ennek az volt az oka, hogy fizetés helyett 2 százalékot kért a film nyereségéből.

(Thibo84)

Michael Winslow (Jones), David Graf (Tackleberry) és George Gaynes (Lassard parancsnok) az egyetlen színészek, akik megjelentek mind a hét filmben.

(Thibo84)

Steve Guttenberg majdnem nem tért vissza a folytatásba, mivel nem volt elégedett az eredeti szkripttel. Néhány újbóli átírás és nagyobb fizetés után örömmel játszotta el ismét Mahoney-t.

(Thibo84)

A jelenetben, melyben Schtulman () a szekrényre dobja a zokniját, egy mágnest helyeztek a zokni belsejébe, így biztosították, hogy a szekrényhez tapadjon.