Rendőrakadémia 5. - Irány Miami Beach (1988)

Police Academy 5: Assignment Miami Beach

Orosz István   2017. 05. 23.

Én szeretem ezt a filmet, vagyis inkább nekem a tuti az első 3, de szerintem ez annyira nem lett jó. Hiányolom belőle az egyik főszereplőt Mahoney-t. Szóval nem kellett volna szerintem az ötödik rész.

HETEDIK   2018. 11. 25.

Nekem ez a rész tetszik a legjobban, a VIP jelenet feledhetetlen, plusz ott van Miami Beach, ami rengeteg vicces jelenetet produkál.

ZeroHero   2015. 05. 12.

Végre nem a megszokott helyen játszódik a következő Rendőrakadémia rész, hanem Miami Beach-ben. Ez sokat dob az egész részen. Jobbnak éreztem mint a negyedik részét, attól függetlenül, hogy több szereplő sem szerepel már benne...sajnos. Megnéztem volna több korábbi szereplőt Miami Beach-ben is még (Mahoney, Zed, Copeland, Blankes, akár Mauser, Fackler). A poénok maradtak jók mint voltak az előbbiekben is. A történet is kicsit más, ami nekem élvezetesebbé tette ezt a részt az előző mondjuk kettőtől. A tengerpartos jeleneteken rengeteget lehet nevetni, főleg persze Harris és Proctor hülyeségein, szívatásain. A szereplők közül ugye ez az első rész Mahoney nélkül (gondolom a helyére hozták be Lassard unokaöccsét, Nicket, aki nem volt rossz választás), Zed, illetve az előbb már említett karakterek. Nyilván hiányzoknak, de a helyükre hozott szereplők sem rosszak, az új kiscsaj például elég jól néz ki, de nálam még mindig Callahan viszi a pálmát.

Ez az 5-ik rész volt az utolsó a filmsorozatban, ami még termelt bevételt.

(phanzetomox )

Michael Winslow az egyetlen olyan színész, aki a filmsorozat összes részében szerepelt, holott eredetileg benne sem volt a karaktere a forgatókönyvben. De miután a producerek látták a kepésségeit, írattak neki egy karaktert.

(ZeroHero )