Pop, csajok satöbbi

Pop, csajok satöbbi

High Fidelity
cosmik

John Cusack

Rob Gordon (John Cusack) fanatikus zenerajongó, aki nem túl sikeres zeneboltjának üzemeltetése mellett slágerlisták összeállításában leli legnagyobb örömét. Ám megszokott élete a feje tetejére áll, amikor aktuális barátnője, Laura (Iben Hjejle) elhagyja. Rob komoly kérdésekkel szembesül az… Több

Rendező: Stephen Frears
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 2000.07.20. | Disney+ (2022.06.14.)

2019.12.20 dailyfilmsan

Igazán nem egy sokatmondó film és nincs nagyon kerete sem motivációja mégis azért nézhető. Nem Jack Black miatt ő iszonyatosan pocsék és idegesítő, hanem inkább a férfiak egyszerű mechanizmusa miatt. Azt hozzá kell tenni hogy szerintem a női típusoka... Több

2016.04.30 Leoni

Emlékezetes film, és könyv is amúgy, nagyon zeneközpontú, és érdekes belelátni egy mélypontra jutott férfi gondolataiba. Szeretem azokat a filmeket, amiben a főszereplő narrálja a történetet, John Cusack szórakoztatóan és önirónikusan teszi ezt.

2019.07.22 Berto49

Empátia nélkül

Valószínűleg túl öreg vagyok ahhoz, hogy ez a film le tudjon kötni. A főhős, Rob (John Cusack) partnerválasztási nehézségei teljes mértékben hidegen hagytak. A gyakori zenei együttesek és előadók emlegetése pedig számomra szinte teljesen hiábavaló információkat hordoztak. Még nem olvastam a határtalanul népszerű, vérbeli Arsenal szurkoló, Nick Hornby egyetlen könyvét sem, ezért próbálkoztam az első regényéből készült filmmel. Bátran kijelenthetem, hogy a látottak alapján hanyagolni fogom a munkásságát. Hozzájárult a véleményem alacsony szintjéhez, hogy amelyik filmben a hájpacni Black Jack csak egy percre is szerepel, az számomra már minimum egy csillagot veszít az értékéből. Nem győzök csodálkozni a kedveltségén. Ritka ellenszenves figura. Esetében az ízlésficam a legenyhébb kifejezés. (Megfelelő szinkronhangot is kapott, mivel majdnem mindig Kálloy Molnár Péter a magyar hangja. Róla csak annyit, hogy az általa felolvasott „Szigorúan ellenőrzött vonatok” című regényt nem tudtam végighallgatni - pedig csak két és fél óra - annyira irritált!) Madarat tolláról, színészt szinkronhangjáról.

2018.03.26 szaka123

John Cusak, Jack Black, jó zene, laza stílus, minden Top 10-be sorolás. Igazán üdítő film volt. Érdemes megnézni legalább egyszer, én mondjuk többször is meg tudom nézni. :)

2015.11.21 Robi92

A történetben semmi különös nincs,hisz a film lényege az,hogy ha valaki életében nem stimmelnek a dolgok akkor minél előbb azon van,hogy rendbe tegye az ügyeket.A szokásos mindennapi emberek életét ábrázolja,semmi fordulat,ezért nem is volt olyan érdekes.

Jack Black a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb feltörekvő színésznek járó díjára.Szerző: mamiéstöti2

A film Nick Hornby azonos című regénye alapján készült. Szerző: rbernadett

Barry, miután látomása volt Bruce Springsteennel, azt mondja, "Good luck, goodbye", amely a zenész "Bobby Jean" című számának záró sora. Szerző: SódóGA

A film külső jeleneteinek egy részét a Lane Technical High School udvarán vették fel tanítási időben, emiatt a diákok nem mehettek ki az udvarra, sőt, az ablakhoz sem, hogy ne lássák a forgatást. Szerző: SódóGA

Értékelés: 7.5/10
(2015. 07. 27.)
15 év után sem kopott meg a film, habár ma már nem üt akkorát, mint régen, de bármikor jöhet, mert értékes alkotásról van szó, nemcsak zenerajongóknak kötelező a megtekintése, hanem mindenkinek, aki tartalmas kikapcsolódásra vágyik. Több

(2019. 03. 13.)
Keresd a nőt!
Ha szereted a vinyleket, érzed magadban a zenét és nem csak rádión hallgatsz időnként slágerlistát, hanem magad is készítettél már „best of” válogatásokat - akár életed szerelmének, akár csak úgy magadnak - egészen biztosan a te filmed is lesz a Pop, csajok satöbbi. Több