freeman   2020. 07. 30.

Király film

MidoD7   2019. 04. 12.

Az egyszer holt biztos, hogy ilyen jó filmet nem tegnap láttam utoljára. Vagyis biztos megnézem még egyszer-kétszer, pedig nem sűrűn szoktam ugyanazt a filmet többször megnézni.

lauralaura   2019. 02. 05.

Egy felettébb kedves, boldog film volt. Jó volt nézni a fiatalokat, meg a mindenféle dolgaikat.

Olivér Rózsa   2017. 06. 07.

Remek film. Kedves, elejétől a végéig teljesen fent tudja tartani a figyelmet és néha még vicces is. Aki szereti a tinédzser filmeket annak ez alapmű.

Gábor Rózsa   2017. 06. 05.

Jaaaj De jó, hogy láttam ezt a filmet. A kedvenceim közé ugrott egyből. Az első pillanattól kezdve egy hatalmas vigyorral néztem, annyira elvarázsolt a hangulata, a világa, a humora. Nagyon kellemes film, nagyon jó üzenettel és szórakoztatóan elmesélt történettel. És a végén az az egy kis felirat, hogy kinek küldik a készítők... nagyon éltem. Nagyon szerettem! ;)

kecsaa   2016. 09. 22.

Színészközpontú film, ugyanis a történet három karakterről szól, a három főszereplő pedig nem más, mint Meryl Streep, Hugh Grant és Simon Helberg. Mindhármukat nagyon szeretem és jelen filmben is tökéletes alakítást nyújtottak. A film szerintem inkább az idősebb korosztálynak ajánlott.

Mozéria   2016. 08. 03.

Azon ritka esetek egyike, ami tényleg tudja azt hozni, amit a trailer alapján vár tőle az ember. Minden percét imádtam, semmi világmegváltó, de mindenből pont annyi van benne ami kell és a zenék is egész jók (néhány szám kifejezetten), pedig ez a korszak finoman fogalmazva nem tartozik a kedvenceim közé. A srácok hihetőek (ami sokszor probléma zenészes filmeknél), az írségük külön ízt ad az egésznek. Ami pluszban tetszett, hogy szép sunyiban egyre dominánsabbá válik egy mellékszál, ami egy olyan emberi kapcsolattípust mutat be amivel nagyon ritkán találkozni a vásznon. A műfaj kedvelőinek mindenképpen ajánlanám, de ne várjon senki Once szintű drámai realitást.

Ian Kenny
Don Wycherley
Jack Reynor
Jack Reynor
Lucy Boynton

A film összbevétele 13 624 522 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 5 100 938 forintot termelt. A hazai mozik összesen 3 968 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Az apát alakító Aiden Gillen a Trónok harca sorozatnak köszönheti ismertségét.

Mikor a filmben a szereplők zenélnek, valóban az ő játékukat hallhatja a néző.

A filmben felkcsendülnek a korra jellemző slágerek is a The Cure, A-ha, Duran Duran, The Clash, Hall & Oates, Spandau Ballet, és a The Jam előadásában.

2014. szeptemberében vette kezdetét a forgatás.

A Rotten Tomatoes oldalán 97%-os értékelést kapott 151 kritika alapján.

A film végén ez olvasható: "For brothers everywhere"

9.6 millió dolláros bevételt generált a film.

Írországban 2 helyszínen zajlott a forgatás.

A világpremier 2016. január 24-én, az USA-ban a Sundance Film Festival-on volt.

A rendező, John Carney a "The Verge" online magazinnak adott exclusive interjújában kijelentett, hogy nem állt szándékában filmjével a The Commitments előtt tisztelegni, minden párhuzam a két film között pusztán a véletlen műve.

(ps)

Bár a Sing Street alapvetően ugyanazt az egyszerű, szerethető, de jelentéktelen élményt képviseli, mint a Begin Again, ezekre a szakaszokra valószínűleg később is szívesen fogunk visszagondolni, sőt, alkalmanként talán még a soundtracket is elővesszük. 8/10 több»

A Sing Street egy gyönyörű film, tele élettel, hiteles karakterekkel és szívhez szóló történettel szerelemről és álmokról. Ráadásul mindehhez a ’80-as évek legjobb zenéi szólnak, amelyektől egy szürke munkanap után nekünk is felpezsdül a vér az ereinkben. Olyan film, amivel újraélhetjük saját fiatalságunkat, s eszünkbe juthatnak saját álmaink.

Pontszám: 80/100 több»

Az Egyszer rendezője harmadszorra is remek zenés filmet rendezett. SOÓS TAMÁS KRITIKÁJA. több»