freeman   2020. 07. 30.

Király film

MidoD7   2019. 04. 12.

Az egyszer holt biztos, hogy ilyen jó filmet nem tegnap láttam utoljára. Vagyis biztos megnézem még egyszer-kétszer, pedig nem sűrűn szoktam ugyanazt a filmet többször megnézni.

lauralaura   2019. 02. 05.

Egy felettébb kedves, boldog film volt. Jó volt nézni a fiatalokat, meg a mindenféle dolgaikat.

Olivér Rózsa   2017. 06. 07.

Remek film. Kedves, elejétől a végéig teljesen fent tudja tartani a figyelmet és néha még vicces is. Aki szereti a tinédzser filmeket annak ez alapmű.

Gábor Rózsa   2017. 06. 05.

Jaaaj De jó, hogy láttam ezt a filmet. A kedvenceim közé ugrott egyből. Az első pillanattól kezdve egy hatalmas vigyorral néztem, annyira elvarázsolt a hangulata, a világa, a humora. Nagyon kellemes film, nagyon jó üzenettel és szórakoztatóan elmesé... több»

kecsaa   2016. 09. 22.

Színészközpontú film, ugyanis a történet három karakterről szól, a három főszereplő pedig nem más, mint Meryl Streep, Hugh Grant és Simon Helberg. Mindhármukat nagyon szeretem és jelen filmben is tökéletes alakítást nyújtottak. A film szerintem inkább az idősebb korosztálynak ajánlott.

Mozéria   2016. 08. 03.

Azon ritka esetek egyike, ami tényleg tudja azt hozni, amit a trailer alapján vár tőle az ember. Minden percét imádtam, semmi világmegváltó, de mindenből pont annyi van benne ami kell és a zenék is egész jók (néhány szám kifejezetten), pedig ez a kor... több»

Ian Kenny
Don Wycherley
Jack Reynor
Jack Reynor
Lucy Boynton

A film összbevétele 13 624 522 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 5 100 938 forintot termelt. A hazai mozik összesen 3 968 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Az apát alakító Aiden Gillen a Trónok harca sorozatnak köszönheti ismertségét.

Mikor a filmben a szereplők zenélnek, valóban az ő játékukat hallhatja a néző.

A filmben felkcsendülnek a korra jellemző slágerek is a The Cure, A-ha, Duran Duran, The Clash, Hall & Oates, Spandau Ballet, és a The Jam előadásában.

2014. szeptemberében vette kezdetét a forgatás.

A Rotten Tomatoes oldalán 97%-os értékelést kapott 151 kritika alapján.

A film végén ez olvasható: "For brothers everywhere"

9.6 millió dolláros bevételt generált a film.

Írországban 2 helyszínen zajlott a forgatás.

A világpremier 2016. január 24-én, az USA-ban a Sundance Film Festival-on volt.

A rendező, John Carney a "The Verge" online magazinnak adott exclusive interjújában kijelentett, hogy nem állt szándékában filmjével a The Commitments előtt tisztelegni, minden párhuzam a két film között pusztán a véletlen műve.

(ps)

Bár a Sing Street alapvetően ugyanazt az egyszerű, szerethető, de jelentéktelen élményt képviseli, mint a Begin Again, ezekre a szakaszokra valószínűleg később is szívesen fogunk visszagondolni, sőt, alkalmanként talán még a soundtracket is elővesszük. 8/10 több»

A Sing Street egy gyönyörű film, tele élettel, hiteles karakterekkel és szívhez szóló történettel szerelemről és álmokról. Ráadásul mindehhez a ’80-as évek legjobb zenéi szólnak, amelyektől egy szürke munkanap után nekünk is felpezsdül a vér az ereinkben. Olyan film, amivel újraélhetjük saját fiatalságunkat, s eszünkbe juthatnak saját álmaink.

Pontszám: 80/100 több»

Az Egyszer rendezője harmadszorra is remek zenés filmet rendezett. SOÓS TAMÁS KRITIKÁJA. több»