Sakáltanya

(Coyote Ugly)

ArpiHajdu és Réci  2016. 10. 15. 21:03

Egy jó kis zenés film, amelynek alaptörténete egy tipikus hollywood-i sztori, amelyben a kisvárosi lány a nagy városba utazik, hogy valóra váltsa álmait. Sokan akarnak betörni a zeneiparba, Violet sincs ezzel másképp, ám ő nem énekes, hanem dalszövegíró akar lenni, amihez le kell küzdenie lámpalázát és magának kell elénekelnie saját dalait. A sablonosnak ható történetet kiegészítik a jobbnál-jobb zenék és táncok, az amerikai pub-ok botrányos világa és persze a kötelező romantikus szál, amelyhez egy igazán összeillő párost sikerült találniuk a készítőknek Piper Perabo és Adam Garcia személyében. Ez az a film, amely egy elmaradhatatlan darabja a '90-es évek, fiatalokról szóló filmes felhozatalának és amelyről 10-ből 9-szer nem kapcsolok el, ha a tévében rábukkanok.

MP170506  2017. 07. 12. 15:25

Számomra ez egy átlagos alkotás. A történet alap, a színészek nem kiemelkedőek, semmi újat nem tud mutatni.

SzFa  2017. 09. 30. 11:16

Nagyon szeretem a zenéket, a táncokat, át jönni belőle valami érzés amitől én is élni akarok, lázba jövök tőle. Van benne erő. A történet is elég jó, de a hangsúly nekem a bárban van, a szerelmi történet nekem mellékes.

Lamboh  2017. 10. 13. 12:19

Szégyen, nem szégyen, szeretem ezt a filmet. Az egyik kedvenc film betétdalom is ebben hangzik el, és a mai napig felcsigáz ha meghallom. Semmiben sem kiemelkedő alkotás, de engem évekkel ezelőtt elkapott és azóta sem ereszt.

vivikejencikelara  2016. 10. 22. 15:04

Megint valakinek sikerül az álmát valóra váltania. Ez lenne a tipikus alapsztori, de ez valahogy mégis mást adott, bár nem tudom miért , de ez a film mindig bennem marad.Jó zenék vannak benne! "Papamaci" jót alakít.

A film rendezője, David McNally a Sakáltanya előtt egy Budweiser Tv reklámjáról vált híressé, amelyet a Super Bowl alatt vetítettek.

Adam Garcia túl jól táncolt, így a rendező megkérte, hogy a táncolós jeleneteiben a mozdulatai úgy hassanak, mintha amatőr lenne.

Piper Perabo a szex jelenetek többségében test dublőrt kért.