Ifjúság (2015)

Youth

Ifjúság

Sabnock Sanatory   2020. 11. 14.

Sajnálom, de nekem ez az egész nem jött át, valahogy nem éreztem rá az ízére. Sem a történet, sem a színészek nem győztek meg. Köszönöm,egy megnézés is sok(k) volt számomra.

Deku   2017. 07. 24.

Sorrentino egyik legjobb filmje, kellően eltalálta a humor és dráma között a tökéletes hangsúlyt. A sztorija úgy ahogy van felemelő és elképesztő világot tár a néző elé amivel könnyedén eléri, hogy egyenesen imádja azt. Nekem simán benne van a top 10-ben. Imádtam

csd   2020. 08. 06.

Sorentino remekműve

Az Ifjú pápa után ez volt az a film, amely felkeltette az érdeklődésemet Sorentino munkássága iránt, és bár be kellett látnom, hogy az eddigi életműnek a színvonala kissé hullámzó, ettől függeltenül, ha Sorentino csak az Ifjúságot készítette volna el, akkor is a legnagyobbak között lenne a helye. A film alapból gyönyürűen van felvéve, kevésbé szikrázó színekkel dolgozik, mindez pedig nagyon jó harmóniát teremt. A történetre nem különösebben szeretnék kitérni, nem tudnám túl hosszasan fejtegetni, de annyit leszögeznék, hogy pontosan azt az érzékiséget kaptam tőle, amit általában keresek egy filmben.

dailyfilmsan   2018. 08. 18.

Nagyon szimbolikus a film. Jó nézni igaz kicsit elnyújtottak a jelenetei. Mögöttes tartalmak tömkelege van ebben a filmben és a hangsúly a kapcsolatokon van. Nem könnyű film, nehezen emészthető de csodás. Nekem feldobta a napom.

citizenfour99   2016. 03. 09.

Öregedéssel, elmúlással foglalkozó téma, viszont szerintem Sorrentino elég humorosan és finoman közelítette meg a témát, Sorrentinótól megszokhattunk a gazdag látványvilágot, lefinomult formában ábrázoló képeket, amik engem magukkal húztak, összeségében tetszett, és újratudnám nézni bőven. Csak ajánlani tudom.

Berto49   2017. 07. 21.

Húztam-halasztottam a megnézését, pedig már elég régen megtehettem volna, valahogy éreztem, hogy nem az én filmem. Viszont nagy nevek játszanak benne, Svájcban egy luxusszállóban játszódik, ahová, vagy hasonló helyre én már biztosan nem jutok el. Az ... több»

elekm90   2020. 03. 27.

Sajnos nem tudtam igazán szeretni a filmet. Volt benne egy-két jó jelenet, illetve a színészek is tetszettek (főleg Weisz és Dano), de összességében egy katyvasz volt véleményem szerint.

Jane Fonda
Roly Serrano
Mădălina Diana Ghenea

A film összbevétele 23 459 358 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 23 511 189 forintot termelt. A hazai mozik összesen 44 543 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Michael Caine kiváló interjúalany, ezt már sokan elismerték, hiszen nagyszerű angol humorral rendelkezik. Mikor a filmmel kapcsolatban megkérdezték tőle, hogy nem-e szomorú, hogy idős embert kellett eljátszania, akkor azt felelte, hogy nem, mivel innen már csak egy lépés a halott ember eljátszása.

(citizenfour99)

A film büdzséje ismeretlen, viszont 2,698,509 dollárt termelt.

(citizenfour99)

A filmben, mikor Michael Caine a medencében van és bemegy hozzájuk a modell, egy nyilatkozatában elárulta, hogy számára az volt a legnehezebb, hogy eljátssza, hogy víz lenne körülötte, mivel a vizet CGI technológiával alkották meg.

(citizenfour99)

Michael Caine a filmben nyújtott alakításért vehette át az Európai Filmakadémia egyik legrangosabb elismerését - őt választotta az akadémia bizottsága a legjobb színésznek 2015-ben.

(erare)

Paolo Sorrentino az Ifjúságért 2015-ben átvehette a Legjobb rendezőnek járó elismerést az Európai Filmakadémia bizottságától.

(erare)

Az Európai Filmakadémia az év legjobb filmjének választotta meg az alkotást 2015-ben.

(erare)

Egyszerre látszik rajta A nagy szépséget elkövető úriember sznob hatásvadászata, és egy elképesztő filmes érzékkel és érzékenységgel rendelkező alkotó kézjegye is. több»

„Azt mondod, hogy az érzelmeket túlértékelik. Ez hülyeség. Csak az érzelmek számítanak.” több»

A nagy szépséggel és az Ifjúsággal olyasvalamit hozott vissza Paolo Sorrentino a világ mozijának élvonalába, ami ritka vendég ott manapság: a költészetet és a filozófiát. Mindezt ráadásul roppant élvezetes módon. több»