Mint egy angyal

Mint egy angyal

Comme une image

Lolita énekesnő szeretne lenni, de mivel nem éppen egy modell alkat, az egész világra haragszik. Apja sikeres író, aki mindennap megvívja csatáit fiatal feleségével és az öregedéssel, így nem marad ideje lányára. Lolita énektanára sem elégedett, sem az életével, sem a diákokkal.

(HercegPeter)

Rendező: Agnès Jaoui
Forgatókönyvíró: Agnès Jaoui, Jean-Pierre Bacri
Ország: Franciaország, Olaszország
Premier (HU): 2005.04.28.

2024.04.18 Ahoj poplacsek

2/10 – Comme un ennuyeux

Húsz-huszonöt perc környékén bealudtam álomnyállal, ez matinéidőben, délután 18 és 19 óra között történt. 38-40 perc környékén felriadtam, mert a macskánk átmászott rajtam, de akkor már nem tudtam visszakapcsolódni a filmbe. Van Párizsban egy túlsúlyos lány, aki szépen énekel, meg van még ott egy énektanárnő, meg alkotói válságban lévő író is van, akad még valami srác, akit a túlsúlyos lány betakart, amikor az másnaposan kinyúlt a járdán, amit másnapos srác meghatónak talált, vagy ilyesmi. Néha egy taxis vagy pincér annyira paraszt, hogy az Budapesten is bicskanyitogató lenne, van, aki ezt tűri, van, aki meg nem. Idáig tudom a történetet, tovább nem is fogom tudni. A forgatókönyvet Cannes-ban és az Európai Filmdíjon legjobbnak választották. De akkor milyen volt abban az évben a többi forgatókönyv? Kemény idők járhattak.

Békétlen karácsony
2021