Esem   2020. 09. 21.

Gyönyörűen megrendezett és megírt történet, amit csak tovább emelnek a nagyszerű alakítások. Elgondolkodtató, intim, szívhez szóló alkotás, ott a helye az év legjobbjai között!

kistigris2121   2020. 09. 19.

Vigyetek papírzsebkendőt magatokkal, vagy vegyétek magatok mellé a kanapéra, mert kelleni fog. Gyönyörű, érzelmes alkotás. A romantikus vonal is jól működik benne, de a tragikus családi szál és viszonyok ábrázolása, na azt tett be nekem alaposan.

Steewo   2020. 05. 26.

Rég volt ahhoz hasonló filmélményem, mint amit az Amíg tart a nyár nyújtott. A sztori nagyon erős és remekül lett megírva, a párbeszédek életszerűek, a színészek pedig mint ezekbe a szerepekbe születtek volna. Minden percét elhittem, már az elején me... több»

Eliza Scanlen
Eliza Scanlen
Ben Mendelsohn
Toby Wallace

A film összbevétele 760 410 dollár volt (imdb.com).

Az Amíg tart a nyár Shannon Murphy rendezői debütálása.

Eliza Scanlen kopaszra borotválta a fejét a szerep kedvéért.

A film forgatókönyvét Rita Kalnejais az azonos című színműve alapján írta.

Az Amíg tart a nyár világpremierje 2019. szeptember 4-én volt a Velencei Filmfesztiválon, ahol versenyben volt az Arany Oroszlánért.

A film kimagasló kritikai fogadtatásban részesült. Az Amíg tart a nyár jelenleg (2020. szeptember) 94 százalékon áll a RottenTomatoes kritikaaggregátor portálon 129 szemlézett cikket követően.

Toby Wallace a 76. Velencei Filmfesztiválon elnyerte a Legjobb fiatal színésznőnek járó Marcello Mastroianni-díjat.

Az Amíg tart a nyár 5 díjat nyert a 76. Velencei Filmfesztiválon.