Játssz egy Nintendo Switch Lite-ért » Login

Annuska   2020. 10. 31.

Akkor felhajtás volt körülötte, hogy az leírhatatlan. Nekem már a kezdéstől felfordult a gyomron. Utána ez valamelyest csillapodott, de közhelyes film a javából.

ArpiHajdu és Réci   2017. 01. 02.

Engedd, hogy beszippantson!

Erre a filmre tényleg nincsenek szavak. Varázslatos, zseniális, óriási. Damien Chazelle nem tudom, hogy honnan merít ihletett, vagy hogy mit szed, de amihez nyúl, abból valami csoda lesz. Amikor arról kezdtek írni hazai és külföldi kritikusok, hogy e... teljes kritika»

dulkap   2017. 01. 05.

a azt hiszem megvan az idei „nem-értem-mire-kapja-azt-a-rengeteg-díjat” film. Értem én, hogy a film nem szeretne mást, csak szórakoztatni, amit még becsülök is, csak ez a film számomra minden volt, csak szórakoztató nem. Nem igazán értem ezt a kirob... több»

indingo Nézhetetlen  2017. 04. 10.

A hideg ráz már csak attól, ha rágondolok. A zenék olyanok voltak, mintha végig ugyanazt énekelnék, talán egy volt más. A színészek énekhangja gyenge volt, tánctudás esetlen. Emma Stone csontos hátáról és kiálló gerincoszlopáról nem is beszélve. Olyannyira giccses volt, hogy borzalom.

GedyPapa   2017. 07. 09.

Egy kis kikapcsolódásra vágytunk a Kedvesemmel, így megnéztük a "La la land"-et, hisz mégiscsak Oscar-díjas, romantikus csak jó lesz. Nem lett az..Vontatott, unalmas, érdektelen dalok, semmilyen történet, kiszámítható cselekmény. Az egyetlen értékelh... több»

Deku   2017. 09. 13.

Veszettül unalmas film volt és itt ez nagyon erősen kiemelkedett. Egy árva pozitív szót se tudok róla nyilatkozni. A történet pedig nem lett volna rossz csak az ahogy megoldották nem tetszett.

HercegPeter   2019. 02. 12.

Visszatért egy rég elveszett műfaj

Eleinte nem értettem, hogy mi ez a nagy őrület a La la land körül. Betudtam Ryan Goslingnak. Sokáig nem vitt rá a lélek, hogy megnézzem, mert a romantika nem igazán az én műfajom, a musical-ek meg aztán pláne nem. De aztán a kíváncsiság győzött és me... teljes kritika»

J.K. Simmons
Marc Platt
J.K. Simmons
John Legend
Ryan Gosling

A film összbevétele 446 092 357 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 188 076 259 forintot termelt. A hazai mozik összesen 138 029 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A 2017-es, 89. Oscar-díj átadón az utolsó, legjelentősebb kategória győztesének kihirdetésekor Warren Beatty és Faye Dunaway ezt a filmet hirdette Legjobb filmként. Tévesen; rossz boríték került a kezükbe. Amikor a Kaliforniai álom stábja a színpadra vonult, a film producere, Jordan Horowitz lett figyelmes a hibára, s a kamerák előtt végül ő hirdette ki a tényleges győztest, és konferálta fel a színpadra a Holdfény című film stábját.

(Attila G.)

Damien Chazelle olyan színészeket válogatott be, akik ügyesen tudnak a mimikájukkal játszani, mint Emma Stone és Ryan Gosling.

(Shelby07)

A filmet 2015 nyarán mindössze 8 hét leforgása alatt készítették el.

(Shelby07)

A nyitójelenetet ugyanazon az autópályán vették fel, mint a Féktelenül című, 1994-ben bemutatott filmnek azt a jelenetét, amikor a busz átugrat egy még el nem készült útszakaszon.

Emma Watson nem vállalta Mia szerepét, hogy a Szépség és a szörnyetegben játszhasson, Ryan Gosling pedig abban a filmben mondta le a szörny szerepét a Kaliforniai álomért.

(Thibo84)

Damien Chazelle testvére, Anna két jelenetben is szerepel, a nyitójelenetben egy hulla-hopp karikával egy autó tetején látható, valamint casting vezetőt is alakít.

Damien Chazelle azután döntötte el, hogy főszerepet ad Emma Stone-nak a filmben, hogy látta őt a Brodway-en Sally Bowles szerepében a Kabaréban.

A nyitójelenetet extrém melegben kellett felvenniük, ugyanis éppen 43 fokot mutattak a hőmérők a forgatáson, így minden szereplőnek két jelmeze volt a jelenethez, amelyet cserélniük is kellett.

A Kalifornia álom csúcsot döntött a 74. Golden Globe díjátadón a maga hét megnyert díjával, amellyel lekörözte a Száll a kakukk fészkére, valamint az Éjféli expressz című filmeket.

Damien Chazelle barátnője, Olivia Hamilton kapott egy cameo szerepet a filmben, egy vendéget alakít a kávézóban.

Természetesen a Kaliforniai álom nem rossz film, mindössze éppen az a kellemes, a természetességével elbűvölő romantikus mozi, amire mindenki számított. Azonban hiányzik mögüle az a zseni, aki a Whiplash esetében ezeket az elvárásokat ezerszeresen felülmúlta, és akitől második darabja esetében is talán jogosan várhattunk volna egy hasonló bravúrt.
8/10 több»

Willam Friedkin azt mondta, hogy Chazelle azért van itt, hogy megmentse Hollywoodot. Nagy szavak ezek, de tessék nekem hinni. Minden, amit leírtam, azért van, hogy az ilyen csodálatos, bájos és szép filmnek legyen leírva. Semmi nagy trükk nincs itt: Egy ilyen kissé régi vágású filmnek vagy van szíve és stílusa, vagy nincs. A La La Landnek mind a kettőből bőven kijutott. 9/10 több»

A rendező elérte a célját: forradalmasította a musical műfaját ezért elvárható minimum, hogy idén az Oscaron is méltó helyet kapjon, mert ha valami, akkor ez a film megérdemli. Felemelő, energikus, letisztult, profin kivitelezett, elgondolkodtató és szerethető. (10/10) több»