Kaliforniai álom

La La Land

Smoking Barrels
2017/01/01

Természetesen a Kaliforniai álom nem rossz film, mindössze éppen az a kellemes, a természetességével elbűvölő romantikus mozi, amire mindenki számított. Azonban hiányzik mögüle az a zseni, aki a Whiplash esetében ezeket az elvárásokat ezerszeresen felülmúlta, és akitől második darabja esetében is talán jogosan várhattunk volna egy hasonló bravúrt.
8/10 Több

Filmertek.blog.hu
2017/01/03

Willam Friedkin azt mondta, hogy Chazelle azért van itt, hogy megmentse Hollywoodot. Nagy szavak ezek, de tessék nekem hinni. Minden, amit leírtam, azért van, hogy az ilyen csodálatos, bájos és szép filmnek legyen leírva. Semmi nagy trükk nincs itt: Egy ilyen kissé régi vágású filmnek vagy van szíve és stílusa, vagy nincs. A La La Landnek mind a kettőből bőven kijutott. 9/10 Több

Hessteg.com
2017/01/27

A rendező elérte a célját: forradalmasította a musical műfaját ezért elvárható minimum, hogy idén az Oscaron is méltó helyet kapjon, mert ha valami, akkor ez a film megérdemli. Felemelő, energikus, letisztult, profin kivitelezett, elgondolkodtató és szerethető. (10/10)

filmtress.blog.hu
2017/01/29

Oscar-esélyes dögunalom
Ha nem várunk sokat a filmtől (Oscarok ide vagy oda), eltekintünk attól az idegesítő ténytől, hogy mennyit másol a régi nagy amerikai musicalek jeleneteiből (Gene Kellytől például), amellett hiper-érzékenyek vagyunk a romantikára, szeretjük Goslingot és persze van egy felesleges két óránk, egész jól ellehetünk ezzel a filmmel. De 6-nál magasabb értékelés, pláne Oscart sajnos akkor sem ér. (Még ha meg is kapja egy hónap múlva.)
Értékelésünk: 6 / 10 Több

Supernatural Movies
2017/02/01

Értékelés: 8.5/10
Nem könnyű film, hiszen manapság nem vagyunk hozzászokva a musical betétekhez, mégis így újév kezdetekor nincs is nála jobb választás. 8,5/10 Több

Movieaddicts.hu
2017/02/18

Ez is egy anti – love story, a maga életszagúságával. Itt csak a képzeletben (álmokban) alakul minden meseszerű végkifejletté. A valóság sokkal ridegebb és tanulságosabb. Kicsit olyan, mint a jazz: “minden alkalommal más, de rettentő izgalmas”. 8/10 Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!