ArpiHajdu és Réci   2018. 11. 01.
Gyorsan bele lehet szeretni a Csillag születik-be

Az új Csillag születik film kapcsán (némileg joggal) felmerülhet a nézőben a kétely: szükség van-e az 1937-es, mára már klasszikussá vált történet újabb, szám szerint a harmadik feldolgozására? Mielőtt még a kérdésre bármilyen választ is megfogalmaznánk, arra buzdítok mindenkit, hogy Bradley Cooper első rendezésének adjon egy esélyt, mert abszolút megérdemli, hogy ne csak harmadik remake-ként könyveljük el! Pedig a történet nemcsak klasszikus, hanem végtelenül egyszerű is (s éppen emiatt olyan nagyszerű): adva van két szereplő, az egyik a karrierje csúcsán túljutott sztár, a másik pedig a „csiszolatlan gyémánt”, aki iszonyú tehetséges, amit azonban nem mer/nem tud megmutatni a nagyvilágnak. ... több»

indingo   2018. 10. 17.
Fantasztikus filmélmény Bradley Cooper első rendezése, a Csillag születik

A film előzetese már hónapokkal ezelőtt felcsigázott. Izgalmas látni egy ismert színész első rendezését, amelyben ráadásul ő az egyik szereplő. Bradley Cooper rendezése és alakítása is említésre méltó. Az, hogy még dalra is fakad, csak hab a tortán. Jól hozta a lecsúszott, alkoholista énekes karakterét. Pacekra is jó volt, a borvirágos arc a sminkesek érdeme és sokszor a tekintete is olyan homályos volt, mint egy alkoholos befolyásoltság alatt álló emberé És meglepően jó hangja is van. Lady Gaga már bizonyította, hogy színésznőként is megállja a helyét, de szerintem maradjon az éneklésnél. Ezzel nem a játékát akarom kritizálni, de annyira átütő a hangja, hogy neki énekelni kell. Cooperrel ... több»

Berto49   2019. 01. 07.
A felmelegített ebéd vacsoraként feltálalva

A HFPA uszályába kerültem, mert a filmben felhangzó „Shallow” című dal kapta az Arany Glóbuszt. Gondoltam, hogy megnézem a teljes filmet – bár a premier időpontjában se testem, se lelkem nem kívánta, elsősorban Lady Gaga miatt, - hátha így, összefüggésében jobban tetszik majd. Nem jött be! Ahogy az sem tudom, hogy mi olyan nagyszerű ebben a történetben, hogy már X-edik alkalommal feldolgozták (szám szerint ez az ötödik alkalom, ezen belül van egy 2013-as „Aashiqui 2” címú indiai[!] is.) A sztori ezerszer elcsépelt, csöpögős közhely, az elhangzó zenei betétek pedig annyira távol vannak az én zenei ízlésemtől, mint Makó Jeruzsálemtől. A drogos, alkesz, torzonborz Bradley Cooper által alakítot... több»

dailyfilmsan   2019. 03. 10.

Számomra nem volt annyira nagy szám amennyire fel van hájpolva a film. Tény szép a története és Gaga nagyon jó benne de ebben ki is merül. Nagy cselekmény nem megy végbe rajta nincsenek fordulatai kb. 2 percben el lehet mondani mi történik a filmben. Emellett nekem nem volt szimpatikus Bradly Cooper karaktere, nem is nagyon illett a színész miliőjéhez meglátásom szerint. Nem akarom sarazni mert tetszett csak kicsivel komolyabb történetet vártam tőle és a potenciál ott volt benne csak lehet rosszul vágták össze a filmet mert a folyamat érdekes részeiből nagyon keveset mutat viszont szenvedni azt tudnak benne a szereplők. Lehet én vártam joka tőle a sok jó kritika miatt, de nekem ez csak jó és nem zseniális.

szaka123   2019. 01. 29.

Az utóbbi idők egyik legjobb zenés filmje. Bradley Cooper úgy tűnik, hogy rendezőnek sem utolsó. Remélem látunk még tőle hasonló darabokat. Érdemes megnézni azoknak is, akik már esetleg látták a korábbi változatokat. Nem egy egyszerű darab, de egy esélyt mindenképpen érdemes neki adni. Nagyon jó zenék és színészek tűnnek fel a filmben.

Sam Elliott
Ed Helms
Lady Gaga

Azt gondolom, hogy a filmet ennek a két embernek a karaktere, a külseje, és hangja tette azzá ami. Úgy vélem Ők nem csupán színészek vagy színésznők, nem is valamiféle énekesek, sokkal inkább vérbeli művészek. több»

Tiszta lappal érdemes nekiállni Bradley Cooper élete első rendezésének: megérdemli, hogy ne csak harmadik remake-ként, vagy egy majdnem Clint Eastwood dirigálta filmként tekintsünk rá. több»

Olyan egyszerűséggel mesél el egy mély szerelmi drámát, amire csak kevesen képesek. Elsőfilmes próbálkozása simán középszerűségbe fulladhatott volna, de alkotásában ott van az a plusz, amit nem lehet megfogni vagy nevén nevezni, egyszerűen érezni kell, hagyni, hogy átjárja minden porcikánkat. A Csillag születik kétségkívül a 2018-as év egyik legkiemelkedőbb alkotása. több»

A film összbevétele 433 888 866 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 187 564 381 forintot termelt. A hazai mozik összesen 136 476 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Bradley Cooper a szerep kedvéért tanult meg gitározni és zongorázni.

(Puncs)

Az oldalon szereplő „Tartalom 1” ismertetésben olvasható, hogy „Bradley Cooper legújabb rendezésében…” A szöveg írója nehezen tudná akár egyetlen régebbi rendezését is említeni, hiszen ez volt az első rendezői munkája.

(Berto49 )

Ally és Jackson kutyusát Bradley Cooper saját kutyája, Charlie alakította.

(ArpiHajdu és Réci )