Anettke   2018. 10. 15.

"Minden emberben van egy másik ember"
Először nagyon szkeptikus voltam a filmmel kapcsolatban. Többek között azért is, mert a Mielőtt megismertelek c. film, amit annyira vártam , de annyira... és akkora csalódás volt számomra, hogy a romantikus filmektől azóta teljesen elzárkóztam. 2 évig egy romantikus filmet sem néztem meg. Nem vicc. Aztán volt egy éjszakai vetítés, ahol nem volt tumultus, szóval beültünk. A film elején nagyon zavart a kamera állandó mozgatása. Ugye a dokumentumfilm hatás kedvéért. Utána viszont leálltak vele. És de jól tették. Kíváncsian vártam minden jelenetre, volt, ahol lassabban indult a dolog, volt, ahol nagyon érzékien vázolták a karaktereket és a történéseket. Emészthető volt. A színpadi jeleneteken én pityeregtem bevallom őszintén. A sikeren pityeregtem. A pillanat, mikor megváltozik egy ember élete, ott dől el. Kizár a hideg... Szóval igen. Lady Gaga színészi tehetsége kétségtelen, nagyon odatette magát. Vitt magával a film. Kár, hogy egyik karakterről sem tudtunk meg igazából semmit, a csajról különösen.. És...hát... ahogyan a Mielőtt megismertelek c. film kapcsán, itt is ótvar rossz a vége. Kiakasztóan rossz... SPOILER:
Egyszerűen nem tudom megérteni és feldolgozni, hogy mi történt, hogyan történt és hogy voltak képesek ezt tenni... Oké... nyilván egy megható film, a küzdésről, meg minden, de egy említés erejéig derül ki az egész filmből, hogy szuicid hajlamú a csávó, az is 40 éve történt, boldogok voltak, próbált egyenesbe jönni, ilyen nő, feleség, baromi ritka, aki ennyire kitart a férje mellett. És eldobja magától az életét. Én ezt azóta sem tudtam feldolgozni, pedig már 2 hete láttam a filmet. Minden előzmény nélkül. A belső harcát sem túlzottan látjuk, inkább csak azt, hogy egy egoista baromként viselkedik, aki így löki el magától a szeretteit. Összeségében egy jó film, ajánlom, nézzétek meg. A végét ha levágnánk, az annyival jobb lenne, de ez van. Így lesz Oscar esélyes.

indingo   2018. 10. 17.

A film előzetese már hónapokkal ezelőtt felcsigázott. Izgalmas látni egy ismert színész első rendezését, amelyben ráadásul ő az egyik szereplő. Bradley Cooper rendezése és alakítása is említésre méltó. Az, hogy még dalra is fakad, csak hab a tortán. Jól hozta a lecsúszott, alkoholista énekes karakterét. Pacekra is jó volt, a borvirágos arc a sminkesek érdeme és sokszor a tekintete is olyan homályos volt, mint egy alkoholos befolyásoltság alatt álló emberé És meglepően jó hangja is van. Lady Gaga már bizonyította, hogy színésznőként is megállja a helyét, de szerintem maradjon az éneklésnél. Ezzel nem a játékát akarom kritizálni, de annyira átütő a hangja, hogy neki énekelni kell. Cooperrel való duettjének hallgatása közben még nem éreztem hasonlót. Kirázott a hideg. Brutálisan jó szám nagyon üt, napokig dúdolja még az ember. Szerencsére többször is felcsendül és a többi dal is tetszetős. És a két ember is nagyon jó volt együtt. Elhittem amit láttam. Összeillettek és szerelmeseknek tűntek. A film kicsit lassan építkezik, de a végére nagyon kerek lett és drámai, amit nem is gondoltam volna róla. A sztárság felé vezető út nagyon rögös, de emellett helyet kap a filmben a múlt szerep, függőségek, a tetteink hatása és a család. Akinek elcseszett a gyerekkora annak felnőttként nagyon nehéz a helyes úton maradni. Van mondanivaló a filmben, nem egy üres és megszokott romantikus történet. Ami egy picit nem nyerte el a tetszésemet, hogy elég hamar beindult Gaga karakterének a karrierje. Azt megtudhattuk, hogy korábban sok elutasítást kapott, de miután Cooper felkarolta már ment a szekér. Egyből Grammy-díj, az nekem picit sok volt. Amúgy ezt leszámítva nagyon természetes és életszagú a film. A popiparban is nagyon fontos a külső. Ha nem megfelelő, még esélyt se kapsz. Másnak kell lenned, olyannak amilyen külsőt kitalálnak neked. Nagyon megható volt a legvégén a Gaga dal és hogy visszavedlett az eredeti külsőre. Az eredeti Judy Garlandos verziót nem láttam, de lehet, hogy adok neki egy esélyt. Aki szereti az érzelmes filmeket, azoknál egészen biztos, hogy betalál a film.

Rendszergizda   2018. 10. 19.

Kicsit tartotam töle hogy nagyon el csépelt nyálas csöpögést fogok láttni de szerencsére kétt fő szereplő nem játszotatúl de külön ki kell emelni férfi fő szereplőt mert ő téleg nagyszerűen hozta szerepét.

Keiichi Tsuchiya   2018. 10. 08.

Meglepően jól sikerült ez a film. Kicsit szkeptikus voltam, de szerintem a színészi alakítások egyszerűen fenomenálisak, amit csak aládúcol a jól megírt sztori. Engem teljesen megérintett. Mindenkinek csakis ajánlani tudom.

Agnes2015   2018. 10. 13.

Egyszerű történet de élethű, valós semmi mozis túlkapás semmi fullextra. Ezert elhittem es tetszett! Delutani vetites volt kevesen voltunk és a vegen senki nem allt fel es rohant el. Senki nem mozdult csak ültünk és hallgattunk. A zene és a színészi alakítás állat jó!!

Sam Elliott
Ed Helms
Lady Gaga

Azt gondolom, hogy a filmet ennek a két embernek a karaktere, a külseje, és hangja tette azzá ami. Úgy vélem Ők nem csupán színészek vagy színésznők, nem is valamiféle énekesek, sokkal inkább vérbeli művészek. több»

Tiszta lappal érdemes nekiállni Bradley Cooper élete első rendezésének: megérdemli, hogy ne csak harmadik remake-ként, vagy egy majdnem Clint Eastwood dirigálta filmként tekintsünk rá. több»

Olyan egyszerűséggel mesél el egy mély szerelmi drámát, amire csak kevesen képesek. Elsőfilmes próbálkozása simán középszerűségbe fulladhatott volna, de alkotásában ott van az a plusz, amit nem lehet megfogni vagy nevén nevezni, egyszerűen érezni kell, hagyni, hogy átjárja minden porcikánkat. A Csillag születik kétségkívül a 2018-as év egyik legkiemelkedőbb alkotása. több»

A Csillag születik előző változatainak mindegyikét jelölték valamilyen kategóriában: Barbra Streisand is ezért vehette át a díjat 1976-ban.

A filmet álló ovációval fogadta a Velencei Filmfesztivál közönsége.

Bradley Cooper már évek óta tervezte, hogy elkészíti az A Star is Born remake-jét. Eredetileg Beyoncé Knowlest nézte ki a főszerepre, de a tárgyalások kudarcba fulladása után Lady Gaga mellett döntött. Cooper és Gaga készített is egy tesztfelvételt, melyet bemutattak a Warner Bros. illetékeseinek, akik azonnal zöld utat adtak a projektnek.