ArpiHajdu és Réci   2018. 11. 01.
Gyorsan bele lehet szeretni a Csillag születik-be

Az új Csillag születik film kapcsán (némileg joggal) felmerülhet a nézőben a kétely: szükség van-e az 1937-es, mára már klasszikussá vált történet újabb, szám szerint a harmadik feldolgozására? Mielőtt még a kérdésre bármilyen választ is megfogalmaznánk, arra buzdítok mindenkit, hogy Bradley Cooper első rendezésének adjon egy esélyt, mert abszolút megérdemli, hogy ne csak harmadik remake-ként könyveljük el! Pedig a történet nemcsak klasszikus, hanem végtelenül egyszerű is (s éppen emiatt olyan nagyszerű): adva van két szereplő, az egyik a karrierje csúcsán túljutott sztár, a másik pedig a „csiszolatlan gyémánt”, aki iszonyú tehetséges, amit azonban nem mer/nem tud megmutatni a nagyvilágnak. ... több»

MMcFly2015   2018. 10. 24.
Az utóbbi évek legjobb romantikus filmje a Csillag születik

Ez a film mint az éves felhozatalból, mint romantikus műfaj közül is az egyik legjobb és legkellemesebb csalódásom. Hulla fáradtan barátnőm kitalálta, hogy nézzük meg moziban. Amit rögtön leszűrtem a jegyeket megvásárolva; hogy romantikus zenés dráma, 140 perc... Elkezdtem aggódni, de olyan szinten magával ragadt a rendezés, a színészi játék, a zene és a történet, hogy a játékidő csak úgy elrepült, és a teltházas elérzékenyült tömeg közepén magam is a drámai hatástól átjárt libabőröktől ,,szenvedtem". Bradley Cooper - noha már láthattuk drámai szerepekbe - de ezzel az alakítással, sőt rendezésével nálam elérte, hogy a nagy nevek között emlegessem, és véletlenül sem a Másnaposok trilógia, meg... több»

Anettke   2018. 10. 15.

"Minden emberben van egy másik ember" Először nagyon szkeptikus voltam a filmmel kapcsolatban. Többek között azért is, mert a Mielőtt megismertelek c. film, amit annyira vártam , de annyira... és akkora csalódás volt számomra, hogy a romantikus filmektől azóta teljesen elzárkóztam. 2 évig egy romantikus filmet sem néztem meg. Nem vicc. Aztán volt egy éjszakai vetítés, ahol nem volt tumultus, szóval beültünk. A film elején nagyon zavart a kamera állandó mozgatása. Ugye a dokumentumfilm hatás kedvéért. Utána viszont leálltak vele. És de jól tették. Kíváncsian vártam minden jelenetre, volt, ahol lassabban indult a dolog, volt, ahol nagyon érzékien vázolták a karaktereket és a történéseket. Emészthető volt. A színpadi jeleneteken én pityeregtem bevallom őszintén. A sikeren pityeregtem. A pillanat, mikor megváltozik egy ember élete, ott dől el. Kizár a hideg... Szóval igen. Lady Gaga színészi tehetsége kétségtelen, nagyon odatette magát. Vitt magával a film. Kár, hogy egyik karakterről sem tudtunk meg igazából semmit, a csajról különösen.. És...hát... ahogyan a Mielőtt megismertelek c. film kapcsán, itt is ótvar rossz a vége. Kiakasztóan rossz... SPOILER: Egyszerűen nem tudom megérteni és feldolgozni, hogy mi történt, hogyan történt és hogy voltak képesek ezt tenni... Oké... nyilván egy megható film, a küzdésről, meg minden, de egy említés erejéig derül ki az egész filmből, hogy szuicid hajlamú a csávó, az is 40 éve történt, boldogok voltak, próbált egyenesbe jönni, ilyen nő, feleség, baromi ritka, aki ennyire kitart a férje mellett. És eldobja magától az életét. Én ezt azóta sem tudtam feldolgozni, pedig már 2 hete láttam a filmet. Minden előzmény nélkül. A belső harcát sem túlzottan látjuk, inkább csak azt, hogy egy egoista baromként viselkedik, aki így löki el magától a szeretteit. Összeségében egy jó film, ajánlom, nézzétek meg. A végét ha levágnánk, az annyival jobb lenne, de ez van. Így lesz Oscar esélyes.

indingo   2018. 10. 17.
Fantasztikus filmélmény Bradley Cooper első rendezése, a Csillag születik

A film előzetese már hónapokkal ezelőtt felcsigázott. Izgalmas látni egy ismert színész első rendezését, amelyben ráadásul ő az egyik szereplő. Bradley Cooper rendezése és alakítása is említésre méltó. Az, hogy még dalra is fakad, csak hab a tortán. Jól hozta a lecsúszott, alkoholista énekes karakterét. Pacekra is jó volt, a borvirágos arc a sminkesek érdeme és sokszor a tekintete is olyan homályos volt, mint egy alkoholos befolyásoltság alatt álló emberé És meglepően jó hangja is van. Lady Gaga már bizonyította, hogy színésznőként is megállja a helyét, de szerintem maradjon az éneklésnél. Ezzel nem a játékát akarom kritizálni, de annyira átütő a hangja, hogy neki énekelni kell. Cooperrel ... több»

VvV   2018. 10. 28.

Sose értettem, hogy miért kell egy filmet ezerszer leforgatni, de mivel a korábbiakat nem láttam így nekem ez volt az új. A története átlagos, de a dalok szuperek.

Sam Elliott
Ed Helms
Lady Gaga

Azt gondolom, hogy a filmet ennek a két embernek a karaktere, a külseje, és hangja tette azzá ami. Úgy vélem Ők nem csupán színészek vagy színésznők, nem is valamiféle énekesek, sokkal inkább vérbeli művészek. több»

Tiszta lappal érdemes nekiállni Bradley Cooper élete első rendezésének: megérdemli, hogy ne csak harmadik remake-ként, vagy egy majdnem Clint Eastwood dirigálta filmként tekintsünk rá. több»

Olyan egyszerűséggel mesél el egy mély szerelmi drámát, amire csak kevesen képesek. Elsőfilmes próbálkozása simán középszerűségbe fulladhatott volna, de alkotásában ott van az a plusz, amit nem lehet megfogni vagy nevén nevezni, egyszerűen érezni kell, hagyni, hogy átjárja minden porcikánkat. A Csillag születik kétségkívül a 2018-as év egyik legkiemelkedőbb alkotása. több»

Ally és Jackson kutyusát Bradley Cooper saját kutyája, Charlie alakította.

(ArpiHajdu és Réci )

A forgatás 42 napon keresztül zajlott.

(ArpiHajdu és Réci )

Lady Gaga akkor adta elő az I'll never love again című számot, amikor megtudta, hogy egy nagyon jó barátja, Sonja Durham elhunyt rákban.