ArpiHajdu és Réci   2018. 11. 01.
Gyorsan bele lehet szeretni a Csillag születik-be

Az új Csillag születik film kapcsán (némileg joggal) felmerülhet a nézőben a kétely: szükség van-e az 1937-es, mára már klasszikussá vált történet újabb, szám szerint a harmadik feldolgozására? Mielőtt még a kérdésre bármilyen választ is megfogalmaznánk, arra buzdítok mindenkit, hogy Bradley Cooper első rendezésének adjon egy esélyt, mert abszolút megérdemli, hogy ne csak harmadik remake-ként könyveljük el! Pedig a történet nemcsak klasszikus, hanem végtelenül egyszerű is (s éppen emiatt olyan nagyszerű): adva van két szereplő, az egyik a karrierje csúcsán túljutott sztár, a másik pedig a „csiszolatlan gyémánt”, aki iszonyú tehetséges, amit azonban nem mer/nem tud megmutatni a nagyvilágnak. ... több»

MMcFly2015   2018. 10. 24.
Az utóbbi évek legjobb romantikus filmje a Csillag születik

Ez a film mint az éves felhozatalból, mint romantikus műfaj közül is az egyik legjobb és legkellemesebb csalódásom. Hulla fáradtan barátnőm kitalálta, hogy nézzük meg moziban. Amit rögtön leszűrtem a jegyeket megvásárolva; hogy romantikus zenés dráma, 140 perc... Elkezdtem aggódni, de olyan szinten magával ragadt a rendezés, a színészi játék, a zene és a történet, hogy a játékidő csak úgy elrepült, és a teltházas elérzékenyült tömeg közepén magam is a drámai hatástól átjárt libabőröktől ,,szenvedtem". Bradley Cooper - noha már láthattuk drámai szerepekbe - de ezzel az alakítással, sőt rendezésével nálam elérte, hogy a nagy nevek között emlegessem, és véletlenül sem a Másnaposok trilógia, meg... több»

indingo   2018. 10. 17.
Fantasztikus filmélmény Bradley Cooper első rendezése, a Csillag születik

A film előzetese már hónapokkal ezelőtt felcsigázott. Izgalmas látni egy ismert színész első rendezését, amelyben ráadásul ő az egyik szereplő. Bradley Cooper rendezése és alakítása is említésre méltó. Az, hogy még dalra is fakad, csak hab a tortán. Jól hozta a lecsúszott, alkoholista énekes karakterét. Pacekra is jó volt, a borvirágos arc a sminkesek érdeme és sokszor a tekintete is olyan homályos volt, mint egy alkoholos befolyásoltság alatt álló emberé És meglepően jó hangja is van. Lady Gaga már bizonyította, hogy színésznőként is megállja a helyét, de szerintem maradjon az éneklésnél. Ezzel nem a játékát akarom kritizálni, de annyira átütő a hangja, hogy neki énekelni kell. Cooperrel ... több»

szaka123   2019. 01. 29.

Az utóbbi idők egyik legjobb zenés filmje. Bradley Cooper úgy tűnik, hogy rendezőnek sem utolsó. Remélem látunk még tőle hasonló darabokat. Érdemes megnézni azoknak is, akik már esetleg látták a korábbi változatokat. Nem egy egyszerű darab, de egy esélyt mindenképpen érdemes neki adni. Nagyon jó zenék és színészek tűnnek fel a filmben.

MP170506   2019. 02. 23.

Nagyon jól sikerült feldolgozás. Nem sokat vártam tőle, de hatalmas pozitív csalódás lett. Bradley Cooper bizonyította, hogy nem csak kiváló színész, hanem nagyszerű rendező is. Lady Gaga is pozitív csalódás, remekül hozta a karakterét, Bradley-vel remek párosott alkottak. Remek film lett.

Sam Elliott
Ed Helms
Lady Gaga

Azt gondolom, hogy a filmet ennek a két embernek a karaktere, a külseje, és hangja tette azzá ami. Úgy vélem Ők nem csupán színészek vagy színésznők, nem is valamiféle énekesek, sokkal inkább vérbeli művészek. több»

Tiszta lappal érdemes nekiállni Bradley Cooper élete első rendezésének: megérdemli, hogy ne csak harmadik remake-ként, vagy egy majdnem Clint Eastwood dirigálta filmként tekintsünk rá. több»

Olyan egyszerűséggel mesél el egy mély szerelmi drámát, amire csak kevesen képesek. Elsőfilmes próbálkozása simán középszerűségbe fulladhatott volna, de alkotásában ott van az a plusz, amit nem lehet megfogni vagy nevén nevezni, egyszerűen érezni kell, hagyni, hogy átjárja minden porcikánkat. A Csillag születik kétségkívül a 2018-as év egyik legkiemelkedőbb alkotása. több»

Bradley Cooper a szerep kedvéért tanult meg gitározni és zongorázni.

(Puncs)

Az oldalon szereplő „Tartalom 1” ismertetésben olvasható, hogy „Bradley Cooper legújabb rendezésében…” A szöveg írója nehezen tudná akár egyetlen régebbi rendezését is említeni, hiszen ez volt az első rendezői munkája.

(Berto49 )

Ally és Jackson kutyusát Bradley Cooper saját kutyája, Charlie alakította.

(ArpiHajdu és Réci )