Dal Martinért

Dal Martinért

En sång för Martin
Képek
Videók

A férjezett Barbara, a zenekar első hegedűse és Martin, a nős zeneszerző, karmester egymásba szeretnek. Mindketten elválnak, hogy összeházasodhassanak, Marokkói nászútjuk után azonban Martin viselkedése megváltozik; feledékennyé, zavarttá válik. Alzheimer-kórral… Több

Rendező: Bille August
Író: Ulla Isaksson
Forgatókönyvíró: Bille August
Ország: Németország, Svédország, Dánia
Premier (HU): 2006.01.11.

2020.10.24 eve58

Csodálatos, egyben szívszorító történet két ember találkozásáról, az újrakezdésről és a végzetről.

2019.03.23 Berto49

Nem gyógyítható betegség

Szörnyű betegség az Alzheimer-kór! Talán nem is annak, aki szenved benne, hanem a környezetének, a szeretteinek. Megrázó film arról, hogy a zseniális komponista és karmester betegsége miatt milyen rettenetesen fájdalmas érzéseket kell megismernie az őt imádó feleségének. Feltétlenül ki kell emelni Martin szerepében Sven Wollter alakítását, mert annyira hitelesen játszotta el a tökéletes szellemi leépülést. Milyen fájdalmasan tehetetlen érzés napról-napra átélni, hogy akinek örök hűséget esküdtem, emlékezet és tudat nélküli zombivá lesz. Emlékezetes alkotás azok számára, akik tudnak azonosulni a filmvásznon látható alakokkal.

A film összbevétele 27 983 dollár volt (imdb.com).

A film irodalmi alapja Ulla Isaksson (1916–2000) svéd írónő, jeles forgatókönyv szerző „Boken om E” (2001) című regénye. Szerző: Berto49

Bandish Bandits
2020