Három szín: Kék (1993)

Trois couleurs: Bleu

Krzysztof Kieślowski

dailyfilmsan   2021. 01. 14.

Ez a film nagyon művészi és nagyon mély, számomra túl komor volt. Rögtön egy tragédiával indít, és ettől elég lehangoló. A hangsúly nem a cselekményen van, főként a jellemfejlődésen, azon, ahogy a főszereplő előtt kinyílnak a titkokat tároló szelencé... több»

Deku   2017. 10. 23.

Láttam már sokkalta izgalmasabb, pörgősebb és eseménydúsabb filmet is. Nem említeném a nagyobbak között a nevét ennek a filmnek mert vannak bőven hibái de bárki számára könnyed kikapcsolódást nyújthat.

citizenfour99   2016. 03. 07.

Nagyszerű az egész trilógia. Nagyon tetszett, kár hogy trilógia, mivel így sokáig tart újranézni az egészet, de mindenképpen megéri.

Megtalálható a Steven Schneider által szerkesztett, "1001 film, amelyet meg kell néznie, mielőtt meghalsz" c. könyvben.

(dailyfilmsan)

Egy ponton azt látjuk, hogy Julie cipel egy dobozt, amelyre jól láthatóan rá van írva a "blanco" szó, ami spanyolul fehéret jelent; a következő felvételen hátulról nézünk rá, és megáll az utcán, amikor egy kék színű férfi elhalad mellette, bal oldalán pedig egy vörös nő. Ez finom utalás a Három szín trilógia szerkezetére - kék, fehér, piros, ebben a sorrendben, tükrözve a francia zászlót.

(dailyfilmsan)