Három szín: Kék

Három szín: Kék

Trois couleurs: Bleu

A trilógia első részének főszereplője egy asszony, aki egy autóbaleset következtében elveszíti férjét és gyermekét. A megtört lelkű nő tudomást szerez férje szeretőjéről, s gyűlölettel és szeretetlenséggel teli szíve nagy dilemma elé kényszerül: mi legyen… Több

Ország: Franciaország, Svájc, Lengyelország
Premier (HU): 1994.04.14.

2021.01.14 dailyfilmsan

Ez a film nagyon művészi és nagyon mély, számomra túl komor volt. Rögtön egy tragédiával indít, és ettől elég lehangoló. A hangsúly nem a cselekményen van, főként a jellemfejlődésen, azon, ahogy a főszereplő előtt kinyílnak a titkokat tároló szelencé... Több

2017.10.23 Deku

Láttam már sokkalta izgalmasabb, pörgősebb és eseménydúsabb filmet is. Nem említeném a nagyobbak között a nevét ennek a filmnek mert vannak bőven hibái de bárki számára könnyed kikapcsolódást nyújthat.

2016.03.07 citizenfour99

Nagyszerű az egész trilógia. Nagyon tetszett, kár hogy trilógia, mivel így sokáig tart újranézni az egészet, de mindenképpen megéri.

Megtalálható a Steven Schneider által szerkesztett, "1001 film, amelyet meg kell néznie, mielőtt meghalsz" c. könyvben.Szerző: dailyfilmsan

Egy ponton azt látjuk, hogy Julie cipel egy dobozt, amelyre jól láthatóan rá van írva a "blanco" szó, ami spanyolul fehéret jelent; a következő felvételen hátulról nézünk rá, és megáll az utcán, amikor egy kék színű férfi elhalad mellette, bal oldalán pedig egy vörös nő. Ez finom utalás a Három szín trilógia szerkezetére - kék, fehér, piros, ebben a sorrendben, tükrözve a francia zászlót.Szerző: dailyfilmsan

Értékelés: 8.5/10
(2016. 11. 21.)
Kieslowski művében tehát elsősorban nem a téma és az elmesélt történet a különleges, hanem a fogalmazásmód és a filmes eszközök hibátlan harmóniája. A Három szín: Kék "csak" egy egyszerű, erőteljes emberi dráma, azonban felejthetetlenül lírai módon ábrázolva. Több