A vörös hegedű

A vörös hegedű

Le violon rouge

A világ történelme egy csodás hangszer történetén keresztül... Montrealban árverésre bocsátják a tizenhetedik században élt Nicolo Bussotti (Carlo Cecchi) cremonai hangszerész-mester által készített hegedűt. A vörös hegedű megindítja az emberek képzeletét. A készítőtől a hegedű először egy ausztriai kolostorba kerül, onnan Oxfordba. Kínába kerül a kulturális forradalom idején, majd onnan kanadai tulajdonosához, aki fel akarja térképezni a kalandos utat és a hangszer titkát.

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Ausztria, Egyesült Királyság, Kanada, Olaszország
Premier (HU): 2002.01.22.

2022.10.30 Érdeklődő

Érdekfeszítő

Akár igaz is lehetne, oly jól lett egybeöntve a történet. A cselekmény érdekfeszítő és hatásos azok számára, akik egy kicsit is vonzódnak a művészetek irányába. Mindvégig úgy vezetett a történek, hogy egy pillanatra sem bóbiskoltam el rajta, pedig félve ültem a vászon elé. A végkifejlet kidolgozott és érthető volt, így elmondhatom, hogy az egész mozgókép igazi szórakozást okozott a számomra.

2017.08.10 Berto49

Ezen az oldalon is, meg más filmes fórumokon nagyon megosztó véleményeket lehet olvasni. Nekem sem tetszett a film, számomra vadromantikus, sőt giccsesnek tűnik. Időben és térben évszázadokat és kontinenseket jelenít meg, de ezzel együtt modoros, hat... Több

2015.06.06 VenuszProjekt

Ezen a filmen csak ámultam, akkoriban épp hegedülni tanultam. Nem semmi történet, lehetne egyszerű is az egész, de mégis kalandosra sikeredett. Nem egysíkú a sztori, sem a hangulat. Ahogy a hegedű gazdáról-gazdára jár, mindig más érzésekkel tölti el ... Több

2020.05.09 Sándor Orsós

szuper

Nagyon fantasztikus, az egyik kedvenc filmem.

2016.03.07 citizenfour99

Ha létezik velejéig lapos film, akkor számomra ez az volt. Nem tetszett.

John Corigliano 2000-ben megkapta a legjobb filmzenéért járó Oscar díjat a filmért. Szerző: citizenfour99

, a film hanglemezén hallható szólista volt a "hegedülő kéz" a filmben. Azokban a jelenetben, amikor valamelyik hegedülni nem tudó színésznek látszólag hegedülnie kellett, Bell elrejtőzött a háta mögött, és valójában az ő keze látszott a közeli felvételeken hegedülés közben. Bell egy interjú során elmondta, hogy a rendező, François Girard meg is fedte párszor, hogy kicsit túljátssza a szerepet. Szerző: rbernadett

A kommentár szerint Morgan Freeman szóba jött Charles Morritz szerepére, amit végül Samuel L. Jackson kapott. Szerző: rbernadett

Fame
1982