Az a nap a tengerparton (2017)

On Chesil Beach

Emily Watson
Emily Watson
Samuel West
Saoirse Ronan

belavagyok   2020. 09. 24.

Nem tetszett a film. Nem értettem a lányt azért hogy miért nem beszélt az értéseiről, félelmeiről annak az embernek akit elvileg a legjobban szeret.

indingo   2019. 07. 14.

A története eléggé szaggatott a folyamatos visszaemlékezésekkel. Maga a téma, amihez nyúl, elég kényes, és nem könnyű beszélni róla. Az utolsó 20 perc viszont nagyon érzelmesre sikeredett, csak emiatt 4 csillag.

Szilonka   2019. 07. 31.

Hangulatban helyenként erős volt a film, de összességében nem tartom egy erős alkotásnak. A történetében nem tetszett, hogyha a lány annyira szerette a fiút, miért nem beszélt a gátlásairól.

TomÁcs   2019. 09. 23.

A látványvilága és a hangulat, amit teremtett a fim, az tetszett, de maga az alaptörténet nem, ezért csak 3 csillag.

airbus   2019. 02. 15.

Olvastam az Az a nap a tengerparton alapjául szolgáló könyvet, és bár nem nagyon szeretem összehasonlítani a könyveket a filmekkel, ilyenkor ez azért elkerülhetetlen. Lehet, hogy szubjektív leszek, de a regény sokkal jobban visszaadta a történet lény... több»

luksa10   2019. 02. 14.

Ami a könyvben igazán jól működött, az valahogy nem akart megszületni a vásznon. Az az a nap a tengerparton nem igazán könnyű alapanyag egy filmadaptációhoz, és azt hiszem, hogy a legnagyobb hibája, hogy nem tudja megtartani a néző (jelen esetben az ... több»

FunBoi   2019. 02. 11.

​​Ian McEwan könyvei nem véletlenül annyira népszerűek, de ettől függetlenül szerintem nem mindig szerencsés adaptálni azokat a mozivászonra. Egyszerűen a karakterek ebben a történetben közel sem annyira hitelesek, mint az elvárható lenne egy ilyen produkciónál, és hát ezt nagyon is sajnáltam.

A film alapjául szolgáló regény szerzője, Ian McEwan egy 2014-es eseményen arról beszélt, hogy Saoirse Ronan lenne az ideális színésznő Florence Ponting szerepére. Az író vágya végül teljesült, ugyanis Ronan elvállalta a szerepet.

Saoirse Ronan második filmje, melynek alapjául egy Ian McEwan regény szolgált. Az első a 2007-es Vágy és vezeklés volt.

Saoirse Ronan már akkor el akarta játszani Florence Ponting szerepét, amikor először merült fel a regény megfilmesítése. Akkoriban azonban még túl fiatal volt a szerephez.

és Saoirse Ronan második közös filmje, melyben szerelmes párt alakítanak.

A film főszerepét eredetileg Carey Mulligan alakította volna, míg a rendezői székre Sam Mendes volt az elsőszámú jelölt.

Az Az a nap a tengerparton emlékezetes karakterekkel, de szomorúan kiszámítható drámával kínálja meg nézőjét. Keserű lezárása mögött egy elrontott élet minden szomorúsága ott lappang. több»

Saoirse Ronan ismét bizonyítja, hogy generációja egyik legjobbja. több»