airbus   2019. 02. 15.

Olvastam az Az a nap a tengerparton alapjául szolgáló könyvet, és bár nem nagyon szeretem összehasonlítani a könyveket a filmekkel, ilyenkor ez azért elkerülhetetlen. Lehet, hogy szubjektív leszek, de a regény sokkal jobban visszaadta a történet lényegét, de nem gondolom, hogy ez a színészeket múlt volna. Mindkét főszereplő óriási tehetség (Saoirse Ronan konkrétan Hollywood egyik legjobba a fiatal kora ellenére), csak azt érzem, hogy a rendezői vízió hiányzott igazából, hogy Dominic Cooke is mondani akarjon valamit, mint a könyv szerzője. Mindenesetre nem lett rossz film, egy gyengébb 4 csillagra értékelem.

luksa10   2019. 02. 14.

Ami a könyvben igazán jól működött, az valahogy nem akart megszületni a vásznon. Az az a nap a tengerparton nem igazán könnyű alapanyag egy filmadaptációhoz, és azt hiszem, hogy a legnagyobb hibája, hogy nem tudja megtartani a néző (jelen esetben az én) figyelmemet. Álmosító, középszerű dráma lett átlagon felüli alakításokkal.

FunBoi   2019. 02. 11.

​​Ian McEwan könyvei nem véletlenül annyira népszerűek, de ettől függetlenül szerintem nem mindig szerencsés adaptálni azokat a mozivászonra. Egyszerűen a karakterek ebben a történetben közel sem annyira hitelesek, mint az elvárható lenne egy ilyen produkciónál, és hát ezt nagyon is sajnáltam.

bart   2019. 02. 07.

Rendkívül lebilincselő történet, igazából a több hibái ellenére is, mint a kissé kiszámítható történet, vagy épp a triviális párbeszédek, egy igencsak élvezhető darab. Mindenkinek csakis ajánlani tudom!

Emily Watson
Emily Watson
Samuel West
Saoirse Ronan

Saoirse Ronan ismét bizonyítja, hogy generációja egyik legjobbja. több»

Az Az a nap a tengerparton emlékezetes karakterekkel, de szomorúan kiszámítható drámával kínálja meg nézőjét. Keserű lezárása mögött egy elrontott élet minden szomorúsága ott lappang. több»

A film alapjául szolgáló regény szerzője, Ian McEwan egy 2014-es eseményen arról beszélt, hogy Saoirse Ronan lenne az ideális színésznő Florence Ponting szerepére. Az író vágya végül teljesült, ugyanis Ronan elvállalta a szerepet.

Saoirse Ronan második filmje, melynek alapjául egy Ian McEwan regény szolgált. Az első a 2007-es Vágy és vezeklés volt.

Saoirse Ronan már akkor el akarta játszani Florence Ponting szerepét, amikor először merült fel a regény megfilmesítése. Akkoriban azonban még túl fiatal volt a szerephez.