Az a nap a tengerparton

Emily Watson
Emily Watson
Samuel West
Saoirse Ronan

Florence és Edward első látásra szeret egymásba, és a két tapasztalatlan fiatal úgy dönt, hogy összeköti az életét, és bármilyen nehézséget és különbözőséget leküzdenek majd a kapcsolatukért.

Ám a nászéjszaka nem igazán úgy alakul, ahogy tervezték, és a nap hatalmas veszekedésbe fullad: a… Több

Rendező: Dominic Cooke
Író: Ian McEwan
Forgatókönyvíró: Ian McEwan
Zene: Dan Jones
Ország: Egyesült Királyság
Premier (HU): 2019.02.14.

2020.09.24 belavagyok

Nem tetszett a film. Nem értettem a lányt azért hogy miért nem beszélt az értéseiről, félelmeiről annak az embernek akit elvileg a legjobban szeret.

2019.07.14 indingo

A története eléggé szaggatott a folyamatos visszaemlékezésekkel. Maga a téma, amihez nyúl, elég kényes, és nem könnyű beszélni róla. Az utolsó 20 perc viszont nagyon érzelmesre sikeredett, csak emiatt 4 csillag.

2019.07.31 Szilonka

Hangulatban helyenként erős volt a film, de összességében nem tartom egy erős alkotásnak. A történetében nem tetszett, hogyha a lány annyira szerette a fiút, miért nem beszélt a gátlásairól.

2019.09.23 TomÁcs

A látványvilága és a hangulat, amit teremtett a fim, az tetszett, de maga az alaptörténet nem, ezért csak 3 csillag.

2019.02.11 FunBoi

​​Ian McEwan könyvei nem véletlenül annyira népszerűek, de ettől függetlenül szerintem nem mindig szerencsés adaptálni azokat a mozivászonra. Egyszerűen a karakterek ebben a történetben közel sem annyira hitelesek, mint az elvárható lenne egy ilyen produkciónál, és hát ezt nagyon is sajnáltam.

A film alapjául szolgáló regény szerzője, Ian McEwan egy 2014-es eseményen arról beszélt, hogy Saoirse Ronan lenne az ideális színésznő Florence Ponting szerepére. Az író vágya végül teljesült, ugyanis Ronan elvállalta a szerepet. Szerző: hp

Saoirse Ronan második filmje, melynek alapjául egy Ian McEwan regény szolgált. Az első a 2007-es Vágy és vezeklés volt.Szerző: hp

Saoirse Ronan már akkor el akarta játszani Florence Ponting szerepét, amikor először merült fel a regény megfilmesítése. Akkoriban azonban még túl fiatal volt a szerephez. Szerző: hp

és Saoirse Ronan második közös filmje, melyben szerelmes párt alakítanak. Szerző: hp

Értékelés: 6.5/10
(2019. 03. 14.)
Szex nélkül a szerelem
Az Az a nap a tengerparton emlékezetes karakterekkel, de szomorúan kiszámítható drámával kínálja meg nézőjét. Keserű lezárása mögött egy elrontott élet minden szomorúsága ott lappang. Több

(2019. 02. 19.)
Saoirse Ronan ismét bizonyítja, hogy generációja egyik legjobbja. Több