60% 121 szavazat

FILMINFÓ

Tartalom 1
Tartalom 2
Hivatalos tartalom

Florence és Edward első látásra szeret egymásba, és a két tapasztalatlan fiatal úgy dönt, hogy összeköti az életét, és bármilyen nehézséget és különbözőséget leküzdenek majd a kapcsolatukért.

Ám a nászéjszaka nem igazán úgy alakul, ahogy tervezték, és a nap hatalmas veszekedésbe fullad: a… Több

Rendező: Dominic Cooke
Író: Ian McEwan
Forgatókönyvíró: Ian McEwan
Zene: Dan Jones
Premier (HU): 2019.02.14. | Cinego
Forgalmazó: Cinego

2020.09.24 belavagyok

Nem tetszett a film. Nem értettem a lányt azért hogy miért nem beszélt az értéseiről, félelmeiről annak az embernek akit elvileg a legjobban szeret.

2019.07.14 indingo

A története eléggé szaggatott a folyamatos visszaemlékezésekkel. Maga a téma, amihez nyúl, elég kényes, és nem könnyű beszélni róla. Az utolsó 20 perc viszont nagyon érzelmesre sikeredett, csak emiatt 4 csillag.

2019.07.31 Szilonka

Hangulatban helyenként erős volt a film, de összességében nem tartom egy erős alkotásnak. A történetében nem tetszett, hogyha a lány annyira szerette a fiút, miért nem beszélt a gátlásairól.

2019.09.23 TomÁcs

A látványvilága és a hangulat, amit teremtett a fim, az tetszett, de maga az alaptörténet nem, ezért csak 3 csillag.

2019.02.11 FunBoi

​​Ian McEwan könyvei nem véletlenül annyira népszerűek, de ettől függetlenül szerintem nem mindig szerencsés adaptálni azokat a mozivászonra. Egyszerűen a karakterek ebben a történetben közel sem annyira hitelesek, mint az elvárható lenne egy ilyen produkciónál, és hát ezt nagyon is sajnáltam.

2019.02.15 airbus

Olvastam az Az a nap a tengerparton alapjául szolgáló könyvet, és bár nem nagyon szeretem összehasonlítani a könyveket a filmekkel, ilyenkor ez azért elkerülhetetlen. Lehet, hogy szubjektív leszek, de a regény sokkal jobban visszaadta a történet lény... Több

2019.02.07 Ádám-27

Rendkívül lebilincselő történet, igazából a több hibái ellenére is, mint a kissé kiszámítható történet, vagy épp a triviális párbeszédek, egy igencsak élvezhető darab. Mindenkinek csakis ajánlani tudom!

#1

A film alapjául szolgáló regény szerzője, Ian McEwan egy 2014-es eseményen arról beszélt, hogy Saoirse Ronan lenne az ideális színésznő Florence Ponting szerepére. Az író vágya végül teljesült, ugyanis Ronan elvállalta a szerepet. Szerző: hp

#2

Saoirse Ronan második filmje, melynek alapjául egy Ian McEwan regény szolgált. Az első a 2007-es Vágy és vezeklés volt.Szerző: hp

#3

Saoirse Ronan már akkor el akarta játszani Florence Ponting szerepét, amikor először merült fel a regény megfilmesítése. Akkoriban azonban még túl fiatal volt a szerephez. Szerző: hp

#4

és Saoirse Ronan második közös filmje, melyben szerelmes párt alakítanak. Szerző: hp

#5

A film főszerepét eredetileg Carey Mulligan alakította volna, míg a rendezői székre Sam Mendes volt az elsőszámú jelölt. Szerző: hp

#6

Értékelés: 6.5/10
(2019. 03. 14.)
Az Az a nap a tengerparton emlékezetes karakterekkel, de szomorúan kiszámítható drámával kínálja meg nézőjét. Keserű lezárása mögött egy elrontott élet minden szomorúsága ott lappang. Több

Értékelés: 6/10
(2019. 02. 19.)