Piszkos tánc (1987)

Dirty Dancing

Patrick Swayze

Kazydo   2020. 09. 05.

Mivel imádok táncolni(főleg salsázni) így nekem ez a film csak kedvencem lehet. Zene és tánc rajongó lévén minden hasonló film jöhet. Jók a dalok benne, Swayzenél jobb mozgású pasi nem is lehetne ebben a filmben, Baby esetlenkedése is hihető, az élet... több»

Deku   2017. 09. 24.

Nagy csalódást okozott ez a film, talán a legnagyobbat. De pozitív irányban. Először nem jött be és alig akartam megnézni de barátnőmmel rászántuk az időt és jó időtöltésnek bizonyult végtére is.

rbernadett   2015. 04. 21.

Gyermekkorom egyik kedvence. Kétszer is láttuk moziban és természetesen a zenéje meg volt kazettán. :) Ennek ellenére a dalokat a filmből tanultam meg kívülről, ugyanis annyiszor volt szerencsém megnézni még ha csak németül is. Jennifer Grey egyetlen említésre méltó filmje.

Sabnock Sanatory   2019. 08. 30.

Pont nemrégen néztem utána,hogy Jennifer Grey milyen szerepeket játszott még el.Hát nagyon keveset,és mind "ZS" kategóriás filmecske.De itt nagyon jól hozza a naívát. Swayze pedig zseniális. Szép film,jó zenékkel,fantasztikus táncjelenetekkel.

dailyfilmsan   2018. 10. 08.

Egy kis nosztalgia. A történet maga nem nagy szám a szereplők sem annyira inkább maga az előadásmód az ami itt a nézőt a szimpátia felé löki. Patrick Swayze duhaj előadási módja néhól a túl sok már zónába átcsapott de az összképet nem rontotta. A sz... több»

GedyPapa   2017. 05. 08.

Általában nem kedvelem a táncos filmeket, azonban ez egy hatalmas kivétel. Ez a fülbemászó zenéje miatt is lehet, de tényleg az egyik kedvenc ilyen jellegű filmem, amiből a zárójelenet klasszikussá vált.

puffancshercegnő   2016. 09. 12.

Anyukám gyerekkori kedvence, és most már az én egyik kedvenc filmem is. Olyan romantikus film, aminek eredeti története van, jók a betétdalok és a táncok is, minden klappol ebben a filmben, a színészekről úgy tudom, nehezen dolgoztak együtt, de ez egyáltaáln nem látszik a filmben

Patrick Swayze igazából mindig is utálta a filmben elhíresült mondatát: "Senki sem ültetheti Babyt a sarokba".

(Kazydo)

Az eredeti filmben Jennifernek volt egy meztelen jelenete, de a tesztvetítésen a közönségnek nem tetszett a pucérkodás, így azt kivágták a filmből, és meg is semmisítették.

(Kazydo)

Patrick Swayze a film során hasleszorítót használt, hogy vékonyabbnak és fiatalabbnak látszódjon.

(Kazydo)

A film 5 millió dolláros költségvetéssel készült.

(LionelMessi10)

Annak a jelenetnek a forgatásán, amelyben Jennifer Grey a kis hídon gyakorolja a táncos mozdulatokat, a színésznőnek éppen hasmenése volt, így elég nehéz volt könnyednek és szexinek mutatnia magát.