Szombat esti láz (1977)

Donna Pescow
Donna Pescow
Karen Lynn Gorney
John Travolta

Sabnock Sanatory   2021. 05. 30.

legújabb vélemény a nap véleménye

Csőnaci, ami farban feszes...

Talán az egyik legzseniálisabb és legsokoldalúbb színész John Joseph Travolta, aki az én személyes kedvencem (is). Kezdve a Carrie-től, amiben még kisebb szerepe volt, a Grease-en át a Nicsak ki beszélig és a Ponyvaregényig, az Ál/Arcig, Kardhalig, R... teljes kritika»

Yosihiro   2020. 10. 29.

Szombat esti láz

Sikerült megtekintenem ezt a filmet, ami szerintem egy jó film, de annyi plusz van benne, hogy úgy gondolom, nevezhetjük klasszikusnak is. A történet is remek, hiszen nem az a nagyzolós "ki, ha én nem", hanem próbál egy átlagos életet bemutatni. Bár ... teljes kritika»

indingo   2019. 06. 13.

Ez a film is egy ikonikus darab, amit szinte mindenkinek látni kell, csak az ne nézze meg, aki nem szereti a jó zenével, tánccal fűszerezett romantikus filmet, amiben még történet is formálódik.

Telezsu   2016. 02. 24.

Egy igazán hangulatos és időtálló film, aminek már önmagában a zenéje és hangulata is megfogó, szórakoztató, akár többször is nézhető. Travolta hozza a formáját.

fazsuzso   2015. 03. 28.

Nagyszerű sikerfilm, mely divatot teremtett. Travoltánál jobb színészt nem is tudok elképzelni erre a szerepre.

A 4. legnagyobb bevételt hozó film az USA-ban 1977-ben.

A film alapját egy, a New York Timesban 1976-ban megjelent cikk adta, melynek szerzője Nick Cohn volt. Riportjában a dolgozó ifjúság, a brit „mod” szubkultúráját mutatta be, melyben a főszereplő srác később nemcsak a divatot, hanem a közízlést is alakította. Nick Cohn később bevallotta, írása nemcsak valódi elemeket tartalmazott.

A film a diszkózene népszerűségét is segítette.

Travoltának ezzel a filmmel sikerült megalapoznia népszerűségét.

A filmzene albuma óriási siker volt, több mint 20 millió példányt adtak el belőle, és addig ez volt a legtöbbet eladott album; csak hat évvel később sikerült felülmúlnia Michael Jacksonnak a Thrillerjével.