Szombat esti láz (1977)

Saturday Night Fever

Szombat esti láz

fazsuzso   2015. 03. 28.

Nagyszerű sikerfilm, mely divatot teremtett. Travoltánál jobb színészt nem is tudok elképzelni erre a szerepre.

Telezsu   2016. 02. 24.

Egy igazán hangulatos és időtálló film, aminek már önmagában a zenéje és hangulata is megfogó, szórakozttó, akár többször is nézhető! Travolta hozza a formáját!

Irenke1969   2015. 02. 02.

klasszikus film, nagy kedvencem, ezt is csak tvben láttam, még nincs meg dvdn, de előbb utóbb meg akarom szerezni, mert travolta fantasztikusat alakít benne, akinek tetszett a pomádé, ezt is nézze meg. :)

Barry Miller
Donna Pescow
Donna Pescow
Karen Lynn Gorney
John Travolta

A 4. legnagyobb bevételt hozó film az USA-ban, 1977-ben.

(dulkap )

A film alapját egy, a New York Timesban 1976-ban megjelent cikk adta, melynek szerzője Nick Cohn volt. Riportjában a dolgozó ifjúság, a brit „mod” szubkultúráját mutatta be, melyben a főszereplő srác később nemcsak a divatot, hanem a közízlést is alakította. Nick Cohn később bevallotta, írása nemcsak valódi elemeket tartalmazott.

(Bogi87 )

A film a diszkózene népszerűségét is segítette.

(Bogi87 )