Sabnock Sanatory   2020. 04. 08.

Ellentmondásokkal teli,kicsit gagyira hajazó romantikus thriller....Sajnos a kiváló énekes,a nemrégiben elhunyt Whitney Houston nem színésznő,és ez itt erősen látszik.Gyengécske produkció.Costner sem hiteles.

Artemisia   2017. 11. 19.

A szerelmi szál fele annyira sem volt romantikus, mint vártam, pedig romantikus klasszikusként van elkönyvelve a film. Whitney karakterével is túl lőttek a célon, oké , hogy ő egy vagány csaj, de azért attól mindenki eléggé megijedne, ha megtudná, ho... több»

Deku   2017. 11. 20.

Egy igazán erős, szórakoztató és végtelenül izgalmas történetet kaptunk. Rohadtul eltalálták ezt a filmet. A film maga is tökéletes lett de emellett zenei ügyileg is oda tették magukat. Hangulata kiváló, szeretni való.

Norbi   2018. 07. 30.

Szépen kidolgozott film, ez biztos. Megható története, és bravúros színészi játéka már elég lenne egy jó filmhez, de ők még egy tökéletesen kidolgozott zenei oldalt is kialakítottak.

Milanman   2015. 04. 30.

A 90-es évek egyik "ronggyá játszott" filmje, ami bugyutasága és szájba rágó tempója ellenére rendelkezik egyfajta bájjal, ami miatt teljesen nem lehet leírni. Nem nagy szám, de szerethető.

Hedy0809   2017. 03. 09.

Aranyos film. Kicsit lassú,de alapvetően élvezhető mozi. Jók a színészek és az egész hangulat.

adamkatka   2016. 08. 31.

Nagyon jó film, igazi klasszikusnak számít nálam, többször is láttam és nagyon megfogott. Érdemes legalább egyszer megnézni. Jól ötvözik a romantikát az akcióval és a drámai elemekkel. Nagyszerű befejezés.

DeVaughn Nixon
Bill Cobbs
Michele Lamar Richards
Whitney Houston

1992-ben a 2. legtöbb bevételt hozó film volt.

Whitney Houston a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb feltörekvő színésznek járó díjára is.

Kevin Costner a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb férfi főszereplőnek járó díjára.

Whitney Houston a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb női főszereplőnek járó díjára.

A film ötletét eredetileg a hetvenes évek közepén vetették fel, de túlságosan problémásnak találták akkor.

(kázsé)

Whitney Houston forgatás közben elvetélt és néhány hétig nem tudott dolgozni

(kázsé)

Kevin Costner a karakterét Steve McQueenre alapozta, olyannyira, hogy McQueen legendás frizuráját is felvette a filmben.

(kázsé)

A filmet alaposan újravágták, miután a közönség csúnyán kigúnyolta Whitney Houston játékát.

(kázsé)

Rachel és Frank megnézik az 1961-es "A testőr" című Kurosawa filmet, amelynek angol címe ("The Bodyguard") ugyanaz, mint ezé a fimé.

(kázsé)

A whisky neve, amit a filmben isznak "Springbank" - a skóciai Campbeltownból származik, ahol a rendező a forgatás előtt nyaralt.

(kázsé)

Huszonöt évvel a bemutató után már más szemmel nézzük ezt a jó kis romantikus, zenés alkotást, de még mindig kitart a varázs, nem kopott meg a csillogás, de már nem a látvány a fontos, hanem a két teljesen különböző ember között kialakuló kapcsolat, már nem olyan letaglózó az élmény, mint régen, de egyszeri szórakozásnak még mindig simán elmegy.

7/10 több»