Csillag születik

Csillag születik

A Star Is Born

John Norman Howard, a híres rocksztár botrányt botrányra halmoz, alkohol és kábítószer nélkül már képtelen fellépni. Egy éjszakai mulatóban megismerkedik egy tehetséges, fiatal énekesnővel, Esther Hoffmannal, akinek egyengetni kezdi karrierjét. Összeházasodnak és egy ideig úgy tűnik, kapcsolatuk boldog és harmonikus. Ám amíg Howard karrierjének vége, Esther egyre jelentősebb sikereket arat. Miután Howard részegen botrányt csap a Grammy-díj átadáson, kapcsolatuk válságba kerül. A férfi rájön, tönkreteszi felesége karrierjét.

Rendező: Frank Pierson
Premier: 1976.12.17.

2018.09.09 Dan

Nagyon jó hangulatú film, szerintem a zenék nagyon dallamosak, ettől könnyen meg is lehet jegyezni őket, és hát kikapcsolódásnak sem utolsó a film.

2016.09.12 FunBoi

Bár van némi hasonlóság Bradley Copper filmjével, szerintem ez a változat nagyon viseli magán a korszak hibáit. Túlságosan klisés és kiszámítható előre az, mi is fog hamarosan történni. Ettől függetlenül persze egyszer simán meg lehet nézni.

A férfi főszereplő, Kris Kristofferson maga is komoly alkoholproblémákkal küzdött a múltban, akárcsak a karaktere.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Barbra Streisand Elvis Presley-t szerette volna John szerepére, de Presley menedzsere olyan magas összeget kért volna, hogy végül elvetették az ötletet.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Az 1937-es változatból ismert híres zárómondat nem szerepel ebben a verzióban, helyette Esther John egyik számát kezdi el énekelni a záró jelenetekben.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A 3. legnagyobb bevételt hozó film az USA-ban, 1976-ban. Szerző: dulkap

Fame