Bíboreső

Bíboreső

Purple Rain

A Bíboreső című film egy zenei tehetséggel megáldott fiatal férfiról szól, aki mindent megtesz azért, hogy befutott énekessé váljon, miközben meg kell küzdenie apja önpusztító viselkedésével, emberi kapcsolataival és a szerelemmel is - Apollonia, a feltörekvő énekeső… Több

Premier: 1984.07.27.

2018.10.14 fijass

fantasztikus zene, és az egész az utánozhatatlan hercegről szól. miután Prince meghalt, újranéztem a filmet, megemlékezésképpen, és nagyon kellemes volt, nem tartozik a nagy filmes alkotások közé, de a zene mindenért kárpótol

2016.10.14 spidey

Prince rajongóknak nagyon ajánlott, de csak azoknak, a többieknek mint én elég érdektelen

A film rendezést először James Foley-nak ajánlották fel. Foley egyéb elfoglaltságokra hivatkozva visszautasította a lehetőséget, viszont ő javasolta a direktori posztra Albert Magnolit.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Azt a jelenetet, amiben Wendy és Lisa megcsókolják egymást végül kivágták a filmből, mert azt suggalta volna, hogy kapcsolatban vannak. Szerző: rbernadett

Amikor a Kölyök apja zongorázik, akkor valójában Prince játszik a zongorán. Szerző: rbernadett

A legtöbb dalt élőben vették fel. Szerző: rbernadett

Fame
1982